ביקורתיאטרון: הפקה ישראלית בלונדון של המחזמר ״ימים רגילים״

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(05/05/22- 05:55)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
הצגות בלונדון, ישראלים בלונדון ובבריטניה
14:44 24/01/18

ביקורתיאטרון: הפקה ישראלית בלונדון של המחזמר ״ימים רגילים״

בישראל זה כבר רץ שנים ובסופשבוע האחרון התקיימה הבכורה של Ordinary Days. האם זו בשורה תיאטרלית חדשה בלונדון?

ביקורת על מחזמר בלונדון ימים רגילים, לונדון
כישרון מוזיקלי סוחט מחמאות. ״ימים רגילים״. צילום: דניאל מארי בן-נון

אירוע מוזיקלי מעניין התרחש בערב יום ראשון האחרון, בתיאטרון סוהו שבמרכז לונדון. למרות הגשם השוטף, גדש קהל רב את הקומה העליונה של הבניין כדי לחזות בבכורה של מה שיכול להיחשב כבשורה תיאטרלית חדשה בעיר עם סיכוי סביר להפוך לפולחן. המופע יכול להיות מוגדר כ״מחזמר פרינג׳״, אולם המעורבים בו מתארים אותו כ-Musical cycle, שאינו אלא מחרוזת של שירים, נטולת דיאלוגים, המספרת על אורח החיים השגרתי של שני זוגות המתגוררים בניו יורק.

הפרט היותר פיקנטי הוא הקשר הישראלי. ״ימים רגילים״ כבר עולה זה שנתיים, אחת לחודש, בתל אביב בחסות התיאטרון הקאמרי, ובלונדון נכון לו עתיד בחודשים הקרובים. השירים נכתבו על ידי אדם גוון, כוכב אמריקאי עולה שכבר הטביע את חותמו בברודווי, אבל החזון שייך לעידן ליפר הבמאי, שאחראי להפקה בישראל.

ביקורת על מחזמר בלונדון ימים רגילים, לונדון

הפרט היותר פיקנטי הוא הקשר הישראל. מתוך ״ימים רגילים״. צילום: דניאל מארי בן-נון

רגעים מופלאים של חיבור והתגברות על הבדלי שפה

ניר קיטרו, אחד השחקנים ומי שמפיק את הפרויקט בלונדון יחד עם אשתו אליסה, אומר לנו כי הרעיון המתגבש הוא להעלות את המחזמר בלונדון אחת לחודש לפחות, כמו בארץ. זה בעצם קונספט חדש יחסית המגבש סביבו קהל תומכים צעיר המעוניין לצפות בתיאטרון מסוג חדש. כזה שאינו מועלה מדי ערב, אלא מדי פעם, ובדרך כלל בימי ראשון כשבמות הפרינג׳ פנויות.

כך היה גם באותה בכורה לונדונית, שקיבלה מחמאות ומחיאות כפיים ממושכות בשל הכישרון המוזיקלי שהופגן על ידי ארבעה שחקנים-זמרים (בריטית, אירית, אורוגוואי וניר עצמו), שכבר רכשו ניסיון מקצועי בהפקות קודמות שהועלו בניו יורק ובלונדון. ניר ועידן, לדוגמה, עבדו יחדיו באוף-ברודווי על מחזמר בשם ״הצלליות״.

מדובר במאמץ משותף ולא מבוטל. זהו שילוב מעניין ועוצמתי. הייתי עד לכמה רגעים מופלאים של חיבור והתגברות על הבדלי שפה והתנהגות. הם יצרו חברה מלוכדת שעובדת קשה כדי להגשים חזון.

המשיכו לעקוב אחרי עלונדון והירשמו לניוזלטר שלנו כדי לשמוע על המופעים הקרובים של הקבוצה.

מצאתם טעות?
תגיות : אדם גוון, אוף ווסט אנד, אנגליה, הצגות בלונדון, לונדון, מחזות זמר בלונדון, מחזמר בלונדון, ניר קיטרו, עידן ליפר, תיאטרון בלונדון
יכול לעניין אותך