הוי ארצי, מולדתי

מזה שבועות יוצאים עשרות אלפי ישראלים להפגין נגד 'המהפכה המשפטית', כלומר הרפורמה שהממשלה מתכננת להעביר במטרה להחליש את מערכת המשפט. עכשיו יצטרפו אליהם ישראלים מודאגים כאן וברחבי העולם. אלירן סיבוני, ממארגני ההפגנה המתוכננת בלונדון בשבת הקרובה, כתב לנו טור דעה בנושא

יכול להיות שאתם כרגע לא מרגישים כל כך קרובים לישראל.

אולי היו לכם כמה חברים שעם הזמן הקשר קצת התרופף. המשפחה גם ככה מתקשרת בוידאו כמה פעמים בשבוע. ויכול להיות שאתם ממש מתגעגעים והגעגוע דוחק בכם לקבל כל טיפת זיכרון חזרה הביתה.יש מצב שאתם בכלל לא פה ולא שם. אולי הדעות שלכם לגבי המדינה השתנו, האידאולוגיה התפתחה, הכרתם כאן המון אנשים, השתניתם, אתם אנשים חדשים. המחשבה על ישראל פחתה עם הזמן אך כל פעם שקורה משהו שם זה מצית לכם את הלב ואתם עוקבים באדיקות אחרי אתרי החדשות איזה יום יומיים עד שהמצב נרגע.

איך אומרים? כל הדרכים מובילות לרומא (פינת אלנבי).

נפגשנו כמה חברים ודיברנו כמו תמיד גם על מה שקורה בימים אלו בישראל. הרגשנו קצת חסרי אונים שאין לנו דרך להצטרף למפגינים בארץ וניסינו לחשוב מה אפשר לעשות מכאן. העלנו סטורי ושאלנו אם מישהו יודע על התארגנות כלשהי ותוך רגע נודע לנו שאנחנו לא לבד ומאות ישראלים ברחבי העולם כבר הרימו את הכפפה. במהלך יום שבת הרביעי בפברואר וראשון החמישי יתקיימו ב 22 ערים ברחבי העולם הפגנות מחאה שקרמו עור וגידים בזכות אזרחים ישראלים מודאגים שרוצים לחזק את אחינו ואחיותינו בישראל ולשמור על ישראל מדינה דמוקרטית.

הפגנת מחאה של ישראלים בלונדון נגד הרפורמה של ממשלת ישראל

המודעה הקוראת לעצרת התמיכה בלונדון

השינויים המוצעים לחוק, במסגרת מה שמכונה רפורמת לוין, יעניקו לממשלה שליטה מוגברת על מערכת המשפט בישראל. הדבר יהווה שינוי גדול ורחוק מהעיקרון הוותיק של מערכת משפט עצמאית שהוא אבן יסוד במדינה דמוקרטית. מערכת המשפט תהיה חשופה להשפעות פוליטיות שעלולות להביא להפרת זכויות אדם וכרסום שלטון החוק בישראל, לנטרל את הבלם שמאזן את הממשלה ופעולותיה ולערער גם את העיקרון הדמוקרטי היסודי של הפרדת רשויות.

בתכלס, זה ממש לא משנה אם אתם ימנים, שמאלנים, חילוניות או דתיות, כל החיים גרת בקיבוץ או שגרת על רחוב ראשי והצפצופים של הרכבים זה כבר מה שמרדים אותך. אני לא יודע. תחשבו אתם על איזה סלט של ישראליות אתם יכולים לערבב כאן אבל החוק הוא מה שמחזיק אותנו, מגן עלינו, נותן לנו את הזכות לחיות, לנשום, לאהוב, לקנות דירה, להתגרש, לקום בבוקר לישיבה, לחזור הביתה מבית התפילה. לא משנה למה אתם מאמינים ויום אחד, אולי בתהליך איטי ומכאיב, הזכויות ייעלמו ונתעורר מאוחר מדי.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו
אלירן סיבוני, ממארגני הפגנה של מחאה המתוכננת בלונדון בשבת הקרובה

אלירן סיבוני

הפגנת מחאה בלונדון

המחאה בלונדון בשבת ה- 4 בפברואר היא הזדמנות לקהילה הישראלית המקומית להביע את דאגתה ולעמוד בסולידריות עם אלה בישראל וברחבי העולם הנלחמים כדי להגן על זכויותיהם וחירויותיהם הדמוקרטיות הבסיסיות. גל המחאה הישראלי-בינלאומי הזה החל לקבל כיסוי תקשורתי בעיתונות העולמית וההתעניינות הולכת וגוברת. ראינו תגובה מאוד מהירה של התקשורת הישראלית שנותנת תהודה לתפוצה הגלובלית של המחאה ואנחנו מקווים שהציבור בישראל ישאב עידוד, השראה וכוח מהתמיכה המגיעה אליו מארצות שונות ברחבי העולם. זה המעט שאנחנו יכולים לעשות. אנחנו נמשיך לתמוך מכאן ביצירתיות, בנחישות ואהבה מתוך דאגה לישראל דמוקרטית. אנא תצטרפו אלינו. תכינו שלטים, תביאו מגפון או שפשוט סתם תשימו עליכם מעיל ותגיעו . בואו להגן על הדמוקרטיה הישראלית.

מתי? 04.02.2023 בשעה 14:00 שעון לונדון.

איפה? ליד שגרירות ישראל, מיקום מדוייק יתפרסם בעמוד האירוע בפייסבוק.

לפרטים נוספים, הצטרפו לקבוצה בפייסבוק. מקווים לראותכם שם

https://www.facebook.com/groups/1584285571749354

הכותב אלירן סיבוני, 31, כשנתיים בלונדון. מתכנת בכיר בחברה בריטית לייעוץ דיגיטלי, במקור מאיזור חיפה והקריות.


אולי תאהבו לקרוא עוד כתבה מהארכיון על הפגנה בלונדון:

הצהרת בלפור

תגיות:
אלירן סיבוני
אנגליה
בריטניה
הממלכה המאוחדת
הפגנה בלונדון
הפגנת מחאה בלונדון
הפגנת מחאה של ישראלים באנגליה
הפגנת מחאה של ישראלים בבריטניה
הפגנת מחאה של ישראלים בלונדון
הפגנת מחאה של ישראלים בלונדון נגד הרפורמה של ממשלת ישראל
הקהילה הישראלית בלונדון
ישראלים באנגליה
ישראלים בבריטניה
ישראלים בלונדון
לונדון
מה לעשות בלונדון
שגרירות ישראל באנגליה
שגרירות ישראל בבריטניה
שגרירות ישראל בלונדון

קרא עוד