העיר הזאת כאן

קול הישראלים בבריטניה

יום שני דיכאוני? כרטיסים להצגות ומחזות זמר בלונדון רק ב-£20!

(20/01/20- 12:28)

מתגעגעים לדאינריז? אמיליה קלארק תככב בפעם הראשונה בווסט-אנד בהפקה חדשה של "השחף". מכירת הכרטיסים נפתחה!

(20/12/19- 12:27)

נפתחה מכירת הכרטיסים להופעה של סנופ דוג בלונדון

(06/10/19- 08:53)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)

כרטיסים מוזלים להצגות ומחזות זמר בלונדון!

(01/09/19- 10:10)

20% הנחה לגן החיות של לונדון!

(01/09/19- 10:10)
09:16 21/08/14

העיר הזאת כאן

אחרי שנחלו אכזבה קשה והפסד כספי כבד (שמוערך בכ-40 אלף פאונד), הגיעו להקת האינקובטור וההצגה ?העיר הזאת? ללונדון לשלוש הופעות רצופות באולם התיאטרון שהעמיד לרשותם ה-JW3 וזכו לתמיכת שר התרבות הבריטי, הופעות מוצלחות וקהל אוהד

אמש נערכה ההצגה השניה מתוך השלוש, כאשר לכולן אזלו הכרטיסים מיד עם תחילת המכירה. למופע זה הגיעו גם שר התרבות הבריטי, אד וויזי, מלווה בנספח התרבות הישראלי החדש בלונדון, דן גולן ורעייתו.

וייזי הגיע כדי להביע תמיכה בלהקה, ונראה שנהנה מאוד מאופרת ההיפ הופ העוצמתית. הוא אף נשאר לשאלות ותשובות והקשיב בעניין לכמה מהשאלות שהפנו אצביע מאשימה לאי היכולת של הממסד הבריטי לטפל בתופעה של מחאה אלימה, שגרמה לביטול סבב ההופעות של אינקובטור במסגרת פסטיבל הפרינג? באדינבורו הקיץ. לא רצויים באדינבורו – לינק לידיעה

לאחר המופע עלה וייזי לבמה, שוחח עם השחקנים והמפיק, אריק עשת, ואף נעמד וחייך לתמונת מזכרת. בחודש הבא יגיע וייזי לישראל כדי לקדם את הדיאלוג התרבותי בין שתי המדינות מתוך רצון אמיתי להגן על חופש הדיבור האמנותי בבריטניה, ובתוך כך הוא הבטיח לתמוך במופעי תרבות ואמנות מישראל באופן מיוחד במהלך השנה הקרובה.

השחקנים תרגמו לאנגלית

כדי שלא לחזור בידיים ריקות לישראל נערכו ללהקה שלוש הצגות בסקוטלנד (אחת באדינבורו ושתיים בגלזגו) ומלונדון היא תמשיך ללידס להופעה נוספת בתמיכת שגרירות ישראל והפדרציה הציונית בבריטניה. ?העיר הזאת? היא ראפ שכתוב בחריזה ובשירה, המושפעת ממוזיקה שחורה, פילם נואר וסרטי בלשים. העלילה עוסקת בבלש ציני ומריר בשם ג?ו שבליל סערה מגיעה אל משרדו יפיפייה שברירית בשם שרה בנט שמבקשת כי יעזור לה למצוא את אחותה שנעלמה. ג\'ו מחליט לקחת על עצמו את החקירה, החלטה שעלולה לעלות לו בחייו. המחזה נכתב על ידי חברי הרכב ההיפ הופ המופע של ויקטור ג\'קסון, עמית אולמן, עומר מור ועומר הברוןז, אליהם הצטרפו דורית ליליין ורוני אראל – לכולם רקע מוזיקלי ונגינה. המחזה נכתב בעברית, עלה במשך שנתיים רצופות בארץ עד שתורגם על ידי השחקנים לאנגלית (?זה הרגיש טבעי לחלוטין? לדברי אולמן) וכבר הוצג בפראג לפני שהגיע לכאן.

הקליפ בוידיאו הוא מהדואט בעברית

לא בטוח שנוזמן שוב…

עשת סיפר שחודש לפני הפסטיבל קיבלו המארחים מכתב מאיים. ?חשבנו שיהיו הפרעות?, הוא הסביר, ?אבל לא ציפינו לביטול מוחלט. פסטיבל אדינבורו כבר לא יהיה יותר מה שהיה במשך 67 שנות קיומו, אם אפשר שקבוצה אחת קולנית במיוחד תצליח לסתום פיות ואפשרות לנהל דיאלוג הוגן. כל מחאה אגרסיבית וצעקנית תוכל להוריד הצגות?.

בהמשך הוא הביע דאגה מעתידן של להקות תיאטרון ישראליות אחרות בפסטיבל אדינבורו כל עוד לא יהיה מנדט למוסדות החוק לשמור על הסדר הציבורי. ?גם אם נעודד אותן לנסוע, לא בטוח שהאולמות שם יסכימו לארח?, הוא הדגיש. ?חשנו שהאווירה הכללית מסכימה עם המפגינים. אנחנו הפסדנו לא רק כסף. הזמנו פרומוטרים מכל העולם לראות אותנו בתקווה להביא להצגה חשיפה בינלאומית מירבית וזה פשוט לא קרה?.

ההצגה התקיימה באנגלית אולם לבקשת הקהל עלו השחקנים עם תום השאלות והתשובות כדי לבצע את אחד דואטים, המתבסס על מילים הלקוחים משירים אחרים, גם בעברית.

מצאתם טעות?
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *