הלם תרבות: המדריך לתייר הישראלי בלונדון

נחתתם? מוכנים לכבוש את לונדון? תקראו חמישה דברים בסיסיים שאתם צריכים לדעת על בריטניה

תורים בלונדון – Queues

בניגוד למה שהתרגלתם אליו בישראל, תורים בלונדון הם דווקא דבר טוב! כי בדרך כלל יחכה לכם משהו שווה בסוף (בתור לדוכן הקרפים בהמפסטד כבר חיכיתם?). אם תנסו לעקוף את התור, אף אחד לא יצעק ״מה אתה נדחף, הייתי פה לפניך!״. אבל יש כאלה שמאמינים שמבטי השנאה הבריטיים שיינעצו בכם יזיזו אתכם לסוף התור בלי להגיד מילה. ובכל מקרה, המוכר פשוט יתעלם מכם בנונשלנטיות.

חצי פיינט – A half of

בפאבים בלונדון, לעומת זאת, המצב שונה לגמרי – אין בהם תורים. פה תוכלו לממש סופסוף את כישורי הדחיפה שרכשתם בארץ ולהשתחל בין הכיסאות הגבוהים, להניח ידיים על הדלפק ולדפוק חיוך שובבי – הכל כדי ללכוד את עיני הברמנים. אז כמובן מזמינים כוס בירה של חצי פיינט, כי קיבולת האלכוהול הישראלית הממוצעת לא יכולה להתחרות ביכולת השתייה הבריטית.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו
שותים בלונדון

תצלמי, כי זו הכוס הראשונה והאחרונה שלנו. צילום: Designed by Freepik

הצד ההפוך – Look left/right

לפני שחוצים את הכביש, צריך להסתכל קודם כל לצד ההפוך מהרגיל. כי כמו שאתם בטח כבר יודעים – באנגליה נוהגים בצד הנכון… אבל זה לא מכוניות ואוטובוסים שמהם אתם צריכים להיזהר. עם מהירות מקסימלית של 20 מייל בשעה (32 קמ״ש!) בהרבה מהכבישים בלונדון, רוכבי האופניים עוקפים את הרכבים בקלות. הם מזמזמים ולבושים כמו דבורים, עם בגדים צמודים בצבעי שחור וצהוב זוהר. אז אם זה נשמע ונראה כמו דבורה – זה גם עוקץ כמו דבורה!

חטיפים ריחניים – Crisps

לא סתם קוראים לה הממלכה המאוחדת. בריטניה היא הממלכה העולמית והבלתי מעורערת של החטיפים. בעיקר של חטיפי הצ'יפס הקראנצ'יים, המטוגנים והשמנוניים. החוק הלא כתוב הוא: ככל שהם ריחניים יותר – כך הם טעימים יותר. הניחוח החזק שלהם נועד גם להרחיק מכם את שולחי הידיים כדי שיישאר לכם יותר בשקית… אם עברתם את דרגת הסירחון הראשונה ״סולט אנד ויניגר״ (מלח וחומץ), תתקדמו ל״פרואן קוקטייל״ (תערובת סרטנים). איכס-יאמי… מגעיל וטעים באותו הביס.

חטיפים בבריטניה

הסירחון הוא יתרון! חטיפים בבריטניה

גנבים על קטנועים – Moped thieves

אוליבר טוויסט הוא לא סיפור לגמרי דמיוני. בלונדון יש היסטוריה מכובדת של כייסים מקצוענים, שיודעים איך לעשות את זה בלי שתרגישו. ועכשיו, חדש! הגנבים המודרניים השתדרגו וכבר לא מחפשים ארנקים, אלא הולכים על סמארטפונים ולפטופים. הם מתגנבים מאחוריכם בחשאיות כשאתם הולכים על המדרכה ומדברים בטלפון או חוטפים את המחשב הנייד מתחת לאף שלכם באמצע כתיבת אימייל בבית קפה. ואומרים שהישראלים הם חצופים… איך תזהו אותם? לא קשה. הם בדרך כלל עם קסדה וקטנוע כדי שיוכלו לברוח מהר עם השלל.

מיסטר בין (מר פח בעברית) אוהב לכתוב על נושאים שלא כולם אוהבים להתעסק בהם. זקוקים למדריכים "מועילים" נוספים? <a href="mailto:info@alondon.net">כתבו אליו</a>

<em>* הטורים של מיסטר בין נכתבים בהומור וכסאטירה, ואין לייחס לנאמר בהם שום משמעות אחרת או ניסיון לפגוע.</em>

למאמרים נוספים מאת מיסטר בין
תגיות:
אוליבר טוויסט
אנגליה
באנגליה
בריטים
בריטניה
גנבים בלונדון
הממלכה המאוחדת
כייסים בלונדון
לונדון
מיסטר בין
מר פח
פאבים בלונדון
קריספס
קרפ בהמפסטד
תורים בלונדון

קרא עוד