הגורם השלישי

קול הישראלים בבריטניה

נפתחה מכירת הכרטיסים להופעה של סנופ דוג בלונדון

(06/10/19- 08:53)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)

כרטיסים מוזלים להצגות ומחזות זמר בלונדון!

(01/09/19- 10:10)

20% הנחה לגן החיות של לונדון!

(01/09/19- 10:10)
15:55 10/09/15

הגורם השלישי

הסתמכות על יועץ לא מקצועי עלולה לעלות לכם בהפסד של עסקת חייכם

כמעט לכל אחד מאיתנו יש אדם שאותו אנחנו מחשיבים בתור היועץ האישי שלנו. הוא זה שיסייע לנו להבין אם אנחנו מקבלים החלטה נכונה, ובמקרים רבים, חוסר הביטחון שלנו יביא אותנו לפנות אליו גם לאחר שכבר החלטנו. משום מה, גם אז אנחנו רוצים שהוא יחווה את דעתו.

הגורם השלישי, כפי שאנו מכנים אותו, אינו בעל מקצוע בתחום. במקום זאת, הוא אדם בעל ביטחון עצמי. זה האיש שיודע לשאול את כל השאלות, אולי קצת בחוצפה ובתעוזה גדולה משלנו, והכל כדי להגן עלינו מהאפשרות שחס וחלילה יעבדו עלינו.

הגורם השלישי הוא זה שיעמוד בעמדת התקיפה מול סוכן הנדלן או בעל הבית, בזמן שאנחנו נשארים נחמדים ברקע. הגורם השלישי אולי ייתן לכם תחושת ביטחון, אבל לא בהכרח יסביר פנים, יהיה מקצועי ויעזור לכם ללא שיקולים זרים. לפעמים, ההסתמכות עליו תגרום לאגו שלו להתרומם מעלה באופן שעשוי לגרום לכם להפסיד עסקה טובה.

מדוע אנחנו מסתמכים על הגורם השלישי בהחלטת הקנייה שלנו? למה אנחנו נותנים לו את זכות המילה האחרונה בהחלטות החשובות בחיינו? האם אנחנו סומכים עליו משום שהוא כבר רכש נכס בעבר ולכן מבין יותר מאיתנו? האם אנחנו מפחדים לקבל החלטה גדולה בעצמנו, וזקוקים לגורם נוסף שיסייע לנו להחליט? האם אנחנו מבינים שבמקרים רבים הסתמכות על הגורם השלישי לא באמת פועלת לטובתנו?

כמו בהחלטה על חתונה או הבאת ילדים לעולם, גם רכישת נכס היא החלטה אישית שבה חשוב ללכת עם התחושות שלנו. כל אלה הן החלטות שאנחנו מקבלים באופן אישי, יחד עם בני או בנות הזוג שלנו, ללא צורך בגורם שלישי. ההחלטה לרכוש נכס היא חשובה ומשמעותית, וטבעי שהיא מלווה בחששות, היסוס וחוסר ביטחון (שעליהם ארחיב בכתבות הבאות). כל אלה מובילים אותנו לפנות לאדם חיצוני שיקבל בעבורנו את ההחלטה. 

בקניית נכס – ללא ספק ההשקעה הכספית הגדולה ביותר שרובנו עושים – אין מה לחשוב, בתנאי שעושים את שיעורי הבית בצורה נבונה. כיום, קל מאוד לעשות זאת באמצעות חיפוש באינטרנט. כלים חזקים מאפשרים לנו לבדוק את השוק לעומקו, להתייעץ בנושאים החשובים בפורומים ייעודיים, להגדיר את היעדים שלכם בהתאם לרמת היכולות וההיגיון שלכם מול השוק ולמצוא את כל התשובות הנכונות. בכל אלה, חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע מהתחום שזה תפקידם – מנהל משכנתאות, עורך דין או חברות שנותנות ייעוץ בתחום הנדלן.

אם הלכתם עם הרגש שלכם בכל הנוגע לאזור המגורים, גודל הנכס ושאר המרכיבים החשובים לכם בקנייה – אתם מוכנים לצאת לדרך. אם כך תרכשו נכס בעצמכם – הלחץ ירד, הביטחון העצמי יעלה, ותרגישו חזקים ועצמאיים מתמיד.

להכניס למערכת השיקולים את דעתו של גורם שלישי לא מקצועי היא טעות שיכולה רק לקלקל לכם. החלטה כזו עלולה לשבש לכם את סדרי החשיבה וההחלטה, לפגוע בהבנה ובביטחון האישי, ולבסוף אף לגרום לכם לוותר על עסקה שהייתה יכולה להיות נכונה לכם, לא לו!

* הכותב הוא מנהל נכסי נדלן בלונדון. למידע נוסף היכנסו לקבוצת הפייסבוק אני רק שאלה…נדלן.

www.levlettings.co.uk

* כתבה שיווקית

נדל"ן בלונדון באנגליה בבריטניה

חן חיים לב

חן חיים לב הוא איש עסקים ויזם נדל"ן המבצע השקעות עבור משקיעים ישראלים דרך מכירות פומביות לתשואות והשבחה בלונדון וליברפול.
http://nadlan-london.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *