גשר הגן בלונדון: הגשר היקר בעולם

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(10/04/20- 08:23)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
14:07 03/12/14

גשר הגן בלונדון: הגשר היקר בעולם

גשר הגן שעלותו מוערכת בכ-175 מיליון פאונד, קיבל אישור לתכניות בנייה ממועצת ווסטמיניסטר השבוע, ויוכל להציע אתנחתא ירוקה מהעיר הסואנת, עיצוב מרהיב וחיפוי נחושת או לחלופין כשלון בניצול משאבים עירוניים

הגשר יחבר בין תחנת התחתית \'טמפל\' לסאות\'בנק (ליד האולפנים של ITV) ויכלול חמישה גנים. כמו כן יישתלו עליו 270 עצים בעזרת כמעט 1,000 טונות של אדמה. הגשר יעוצב בהשראת הפארק שהוקם על מסילת רכבת עילית נטושה במנהטן, ההיי?ליין.

העיצוב הופקד בידי תומאס הית\'רוויק, שעיצב גם אוטובוסי ה\'רוטמאסטר\' החדשים ואת אבוקת האש בצורת עלי כותרת באולימפיאדת 2012. הית\'וויק טוען שזו הזדמנות לאנשים לחצות את העיר ברוגע, לעבור בגשר שהוא חוויה ירוקה בעיר ולא מדובר בגשר רגיל.

את ההשראה שקיבל היא סצינה מהסרט טיטאניק שבה דיקפריו וקייט וינסלט נמצאים לבדם על הסיפון בקצה הספינה. הרעיון הוא שגם בספינה כל כך גדולה הם יכלו למצוא מקום לפרטיות. בגשר יהיו 88 מרפסות שיספקו למבקרים תחושה של פרטיות במרכז העיר.

הסלברטאית מאחורי הגשר – ג\'ואנה למלי

אולם בניית הגשר גררה ביקורת ציבורית בשל העלות הגבוהה והמיקום. יש החוששים שמיקומו יפגע בנראות של קתדרלת סיינט פול. הבעלות כנראה תהיה פרטית, כאשר בעלי השטח יכולים למנוע מאנשים מסוימים להיכנס אליו. יועץ הגשרים, סיימון בורן אמר לבי.ב.יסי כי העלות היא פי עשר מאשר מעלות גשר רגיל וזה בשל התכנון לחיפוי נחושת. אני חושב שצריך להציג את הגשר כיצירת אמנות כי לא מדובר בתשתית פונקצויונאלית וגם לא בתמורה לכסף.

לורד מרווין דיוויס, יור גשר הגן, אמר: אני חושב שזה מחיר סביר עבור מה שהולך להיות גשר אייקוני ואני חושב שהחיפוי הוא חשוב משום שהוא צריך להיות יפה מבחינה ויזואלית ולעמוד במבחן הזמן.

תומכים בהקמת הגשר אומרים שההשקעה תצדיק את עצמה, שכן הפרויקט אמור למשוך אליו 8 מיליון תיירים בשנה, שימריצו עוד יותר את הכלכלה באזור. מלבד זאת, 88% מתושבי לונדון מעוניינים בבניית הגשר, ומחוץ לבירה התמיכה בו גדולה אפילו יותר ועומדת על 94%. הגשר הירוק ישדרג את המראה של לונדון, שהיא כבר עתה יעד התיירות הפופולרי בעולם.

הערייה רק צריכה להבטיח שכל התושבים יוכלו לעבור בין שתי גדות הנהר. לאחרונה הושקה גם תוכנית לבניית גשר חדש במזרח לונדון, החלק העני יותר ונטול הגשרים של העיר. כך שאם לתיירים מגיע עוד גשר במרכז, גם לתושבים במזרח מגיע לפחות אחד.

אם יימצא המימון בדרוש בנייתו של גשר הגן יכולה להתחיל בדצמבר 2015. עד כה 90 מיליון הוקצו עי הממשלה, התחבורה הציבורית של לונדון , ותורמים פרטיים. אם לוח הזמנים יישמר, יפתח הגשר לציבור ב-2018.

עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת עלונדון

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *