ג'רמי קורבין הושעה מתפקידו

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(19/09/22- 09:19)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
פוליטיקה
06:00 03/11/20

ג'רמי קורבין הושעה מתפקידו

מנהיג מפלגת הלייבור לשעבר וחבר הפרלמנט בהווה, ג'רמי קורבין, הושעה מתפקידו בסוף השבוע החולף בעקבות תגובותו לפרסום דו"ח האנטישמיות של הנציבות לשוויון וזכויות אדם

חדשות לונדון - אנטישמיות בבריטניה לייבור - ג'רמי קורבין
לא נמצא אשם באנטישמיות אך כשל במנהיגותו, ג'רמי קורבין. צילום: Chatham House

ג'רמי קורבין, מי שהיה עד לא מזמן יו"ר מפלגת הלייבור והמועמד מטעמה לראשות הממשלה, הושעה מהמפלגה לאחר שהוועדה לשוויון וזכויות אדם (EHRC) מצאה שהמפלגה עברה על החוק בגין האופן שבו טיפלה בתלונות על אנטישמיות בין שורותיה.

במהלך יום חמישי שעבר, ה- 29 באוקטובר, לאחר יממה של דרמה, מנהיג הלייבור הנוכחי, סר קיר סטארמר, פיטר את קודמו בתפקיד לאחר שזה האחרון דחה כמה מממצאי הדו"ח של נציבות שוויון וזכויות אדם וטען כי הנושא "הוגזם באופן דרמטי מסיבות פוליטיות".

בדו"ח הארוך של ה- EHRC נמצא כי במהלך כהונתו של קורבין מפלגת הלייבור הייתה אחראית לשלוש הפרות שונות של חוק השוויון, כולל מעשים לא חוקיים של הטרדה ואפליה.

הדו"ח בן המאה שלושים עמודים זיהה כשלים חמורים בהנהגת מפלגת הלייבור בהתייחסות לאנטישמיות ואי אלו הליכים לקויים בטיפול בתלונות אנטישמיות.

עם היוודע על ממצאי הדו"ח הכריז סטארמר שמדובר ב"יום בושה עבור הלייבור" ונשבע ליישם את המלצות הדו"ח באופן מלא ומיידי – כולל מערכת של תלונות עצמיות.

מהקמפיין נגד אנטישמיות נמסר כי הם הגישו תלונות חדשות נגד ג'רמי קורבין וחמשה עשר חברי פרלמנט אחרים, כולל חברי קבינט הצללים לשעבר, דיאן אבוט ורבקה-לונג ביילי.

בתגובת הקמפיין נגד אנטשימיות נכתב כי הדו"ח "זיכה לגמרי" את יהדות בריטניה שהואשמה בשקר כאילו התכוונה להשחיר את המפלגה.

חברת הפרלמנט לשעבר, היהודיה לוסיאנה ברגר, שפרשה מהמפלגה בשנה שעברה בגלל עניין אנטישמיות, אמרה: "ממצאי הדו"ח היום הם מזעזעים. אני לא חושבת שהם היו יכולים להיות גרועים יותר ממה ששמענו וראינו היום."

מתנועת הלייבור היהודית (JLM) נמסר כי ההצעה שהתלונות על אנטישמיות הן "זיופים או מריחות" היא פעולה אנטישמית בעצמה, והתמודדות עם זה תהיה "המבחן הראשון" של הנהגתו של קיר סטארמר.

יו"ר JLM, ליידי מרגרט הודג ', אמרה כי ג'רמי קורבין נמצא ב"הכחשה קבועה ", אך היא לא קראה לפיטוריו מכיוון שהוא "לא רלוונטי" לדבריה ו"איש האתמול".

ממצאי דו"ח האנטישמיות במפלגת הלייבור 

בדו"ח שהתפרסם בחמישי שעבר נמצא כי מפלגת הלייבור תחת הנהגת קורבין הייתה אחראית לשלוש הפרות שונות של חוק השוויון:

* התערבות פוליטית בתלונות על אנטישמיות, כולל מצד לשכת המנהיג;

* אי מתן הכשרה מספקת לאלה המטפלים בתלונות;

* הטרדה באמצעות שני חברים בכירים שהביעו הצהרות אנטישמיות, כולל ראש עיירית לונדון לשעבר, קן ליווינגסטון.

הנציבות לשוויון וזכויות אדם העבירה אל מפלגת הלייבור הודעת "מעשה בלתי חוקית" על פי סעיף 21 לחוק השוויון 2006.

עכשיו מוטל על הלייבור להכין תוכנית פעולה ל"הימנעות מחזרה או המשך הפעולות הבלתי חוקיות " עד 10 בדצמבר.

חשוב לציין כג'רמי קורבין עצמו לא הואשם באנטישמיות לכל אורך הדו"ח אלא יותר כמי שלא עשה מספיק בעניין.

יו"ר הוועדה, אלסטיר פרינגל, הוסיף: "במידע שניתחנו לא מצאנו את ג'רמי קורבין אחראי למעשים אנטישמיים בלתי חוקיים". אבל כן נמצאו כשלים במנהיגותו או כפי שנוסח בדו"ח עצמו "כשלים חמורים בהנהגה ותהליך לקוי לטיפול בתלונות".

קורבין מצידו לא נשאר חייב והוא ואוהדיו מהפלג השמאלי של המפלגה מתכוונים להשיב מלחמה, מה שעתיד לקרוע את מפלגת הלייבור לגזרים דווקא בשעה פוליטית חשובה זו של המאבק בוירוס הקורונה והברקזיט הממשמש ובא.

 

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת עלונדון

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת עלונדון
תגיות : אנטישמיות בבריטניה, אנטישמיות בלונדון, אנטישמיות בלייבור, גזענות במפלגת הלייבור, ג׳רמי קורבין, ג׳רמי קורבין הושעה ממפלגת הלייבור בבריטניה, דוח אנטישמיות בבריטניה, דוח אנטישמיות במפלגת הלייבור
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *