גליון ספטמבר

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(19/09/22- 09:19)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
22:36 30/08/05

גליון ספטמבר

חודש ספטמבר מסמל מעבר – וזה גם הזמן בו מגיעים ישראלים רבים ללונדון. אחת החוויות הצפויות להם היא "השוק התרבותי". כל ותיק בטח כבר מניד בראשו ונזכר בנסיונו האישי. במהלך השהות שלנו בלונדון אנחנו אמנם לומדים להתמודד עם הבדל התרבויות – אבל איכשהו האנגלים תמיד מצליחים להפתיע אותנו מחדש.

המשרד שלנו שוכן בבית משרדים קטן בגולדרס גרין. בקומה שלנו יש עוד ארבעה משרדים ואנחנו חולקים את המטבח, השירותים והמנקה. לפני כמה ימים עבר אחד המשרדים דירה ולקח איתו את הקומקום החשמלי. אולי הוא קנה אותו לפני שהגענו – אני לא בטוחה, אבל להשאיר אותנו בלי קומקום ובלי להגיד מילה? למשל: אני לוקח את הקומקום כי רכשתי אותו מכספי. אנא דאגו להביא אחר במקומו – היה מראה על מעט רגישות ואיכפתיות, לא?

הבדלי התרבויות (על בסיס טרגדיות אישיות, להבדיל) משמש גם רקע למחזה חדש, תנין מחפש מפלט, שביימה הישראלית אריאלה אשד, בתיאטרון הנחשב, ליריק האמרסמית\'.

ואם כבר תרבות – קרן רוסו סקרה עבורנו תערוכה חשובה, אופן סיסטמז בטייט מודרן. למי שרוצה לראות אומנות מזוית אחרת.

החודש התמקדנו בפרוייקט חדש, ובישראלית אחת. זיוה גרינברג התנדבה לשמש כמודל לצילומים של לפני ואחרי. היא הסכימה להפקיר עצמה בידיהם המיומנות של הספר איתי חדד, המאפרת כרמית שמש והצלם מארק אלפר – שעשו בה נפלאות. גם את התהליך תיעדנו.

ענבל ונדרהורן יצאה לטיול מסוג אחר במרכז לונדון, והיא מביאה לכם זויות חדשות מהכיכר הלעוסה לסטר – בה אפשר לבלות לא רק בציד אחר כרטיסי תיאטרון זולים.

זיוה\'לה נפגשה עם שני נהגי אנדרגראונד ישראלים ושאלה אותם אם זה לא מפחיד לבלות כל היום בגרון העמוק של לונדון – לאור הפיגועים.

וממעמקים לשחקים – בקרוב יהיה סיכוי להוזלה משמעותית של כרטיסי הטיסה לארץ. רוצים לדעת יותר? בקרו בדף האקטואליה באתר.

יוסי בניון רק הגיע לאנגליה וכבר הפך לחביב התקשורת המקומית בזכות משחק ראשון מצוין במסגרת קבוצתו החדשה, ווסטהאם יונייטד, נגד בלקבורן. אבל בישראל לא ממש מפרגנים. או שכן? אבי מלר מדווח.

וכמו בכל חודש מביא לכם יונתן פרץ את מבחר אירועי התרבות והאומנות שיש ללונדון להציע. ממש לא משעמם כאן. קריאה מהנה!

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת האתר

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת האתר
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *