הבעל הסתיר מאשתו קרקע ששווה מיליונים!

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(19/09/22- 09:19)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
חוק ומשפט, תוכן מקדם
15:43 28/02/20

הבעל הסתיר מאשתו קרקע ששווה מיליונים!

רב הנסתר על הגלוי: ככה תדעו בדיוק מה המצב הכלכלי של הצד השני בהליכי גירושים

עורכת דין גירושים משפחה בלונדון, אנגליה, בריטניה
חשוב למלא טופס גילוי מסמכים. אילוסטרציה: yanalya/Freepik

זה נראה די ברור מה צריך לחלק כשמתגרשים. האמונה היא שכאשר חייתם יחד, ידעתם הכל אחד על השני. אבל לפעמים לא מספרים הכל וחוסר הידיעה יכול לעלות ביוקר, כפי שגילתה ד'. ד' הגיעה למשרדי אחרי כמה עשרות שנים של נישואים ורצתה להתגרש. הזוג התגורר בבית משותף והמשכורת של בעלה הייתה נמוכה. אז הדבר היחיד שחשבה שהיא תוכל לקבל אחרי הגירושים זה את חלקה בבית. הסכום שהייתה מקבלת לא מספיק לרכישת דירה, אבל לפחות היא תוכל להשתמש בו כמקדמה ולקחת משכנתא. לכן, לפני החתימה על הסכם הגירושים, הצעתי לה להחליף עם בעלה טפסי גילוי מסמכים.

טופס גילוי מסמכים באנגליה נקרא ״פורם אי״ (Form E) והוא טופס סטנדרטי שאותו הצדדים ממלאים. הטופס בנוי משאלות כלכליות, לדוגמה: באיזה מקום עבודה עובדים, מה המשכורת, האם יש בונוסים, ביטוחים, פנסיה ועוד. לאחר שכל צד מילא את חלקו, מתבצעת החלפה סימולטנית של הטפסים. הטופס הזה יכול להיות מוחלף בהסכמה או במהלך הליכים משפטיים. כאשר החלפנו את טופס גילוי המסמכים עם הבעל, הוא לא הזכיר בו איזושהי קרקע שניסה לרכוש ושעליה ד׳ חשבה שהיא בטח לא שווה הרבה. זה העלה חשד, כי אם אין ערך בקרקע – למה להסתיר? כאן יש לציין עוד נקודה חשובה: לעיתים זו בדיוק חשיבות הטופס; לאמת את מה שחושבים שיודעים. הרבה פעמים מקבלים את הטופס מהצד השני ומגלים פרטים נוספים, למשל: ערך הדירה, גודל הבונוס שהצד השני מקבל, כספים שהצד השני אמור לקבל דוגמת פיצויי פיטורים או פנסיה ותשלומים לצדדים שלישיים, ואז מתגלה תמונה אחרת.

עורך דין גירושים משפחה בלונדון, אנגליה, בריטניה

כאשר החלפנו את טופס גילוי המסמכים עם הבעל, הוא לא הזכיר בו קרקע שניסה לרכוש. אילוסטרציה: Freepik

תחת צו של בית משפט הבעל הודה בלית ברירה

לאחר עבודת מחקר קטנה שערכתי, עלה שלבעל יש מניות בחברה שמפתחת את הקרקע, ולמעשה הקרקע שווה הרבה יותר ממה שד' חשבה. אולם עדיין לא יכולנו לדעת מה באמת שווי הקרקע ומה מתכוון הבעל לעשות עמה. המלצתי לד' לפתוח בהליכים משפטיים למכירת הנכס. השופט הורה על גילוי מסמכים מקיף, ותחת צו של בית משפט הבעל הודה בלית ברירה כי הנכס מיועד לבניין מגורים ובין המסמכים שצירף ל״טופס E״ הייתה הערכת נכס של שמאי מקרקעין. מתברר כי הנכס נאמד בכמה מיליוני פאונדים ולאחר הבנייה שוויו עשוי להיות עשרות מיליונים.

נקודת המוצא של החוק, הנקרא Matrimonial causes act, היא שהחלק של האישה צריך להיות חצי מהחלק של הבעל. אך פה יש לציין כי לפי סעיף 25, כל מקרה אמור להיבחן לגופו בעניין גודלו של החלק של כל צד וגם החלוקה לשני חצאים היא רק נקודת פתיחה, כאשר גורמים שונים יכולים להשפיע על החוק. והתוצאה? ד' בסופו של דבר קיבלה כמה מיליוני פאונד. אם הייתה מחליטה לקבל את ההצעה הראשונית של הבעל ולא היינו מתעקשים על גילוי מסמכים, אפשר רק לשער כמה עגום מצבה היה יכול להיות.

הליך הגירושין צריך להתבצע על בסיס של ידע כדי לשמור על הזכויות שלכם, ולא בכל מקרה שווה להגיע לבית משפט בשביל זה. כדאי לפנות לעורך דין שיעריך את מצבכם כדי שתקבלו פירוט של המצב הכלכלי האמיתי.

מצאתם טעות?
שלומית גלזר - עו״ד בלונדון ואנגליה

שלומית גלזר-ג'ונס

שלומית גלזר היא בעלת רישיון עריכת דין בישראל (החל מ־2003) ובאנגליה (החל מ־2008), שהתמחתה בדיני משפחה ובתיקי גירושים וילדים. משרדה, Glaser Jones Law, הוקם ב־2013 בשיתוף עם בעלה, פרופ׳ טים ג׳ונס, שצבר ניסיון של למעלה מ־30 שנה בתחום המשפט האנגלי. המשרד מורשה ומוסדר על ידי הרשות הרגולטורית של עורכי הדין באנגליה ובוויילס (SRA).
Glaser Jones Law
96 Kensington High Street, W8 4SG
020-7993-7173
07875-337-350
shlomit@glaserjoneslaw.co.uk
www.glaserjoneslaw.co.uk

* אין לראות באמור לעיל כתחליף לחוות דעת משפטית ו/או לייעוץ משפטי.
*‭ *‬כתבה‭ ‬שיווקית

לכתבות נוספות של שלומית גלזר-ג'ונס
תגיות : גירושים באנגליה, גירושים בלונדון, גירושין באנגליה, גירושין בבריטניה, גירושין בלונדון, עו"ד גירושים, עורך דין באנגליה, עורך דין בבריטניה, עורך דין בלונדון, עורך דין גירושין, עורך דין משפחה
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *