כך ניתן להגיש בקשה לאשרת טאלנט לבריטניה

כל מה שרציתם לדעת על אשרת טאלנט (Global Talent) לממלכה המאוחדת

אשרת הטאלנט (Global Talent) מיועדת למי שיש כישרון ומיומנויות גבוהים בתחומי המדעים, הנדסה, רפואה, מדעי החברה, אומנות לסוגיה וטכנולוגיה. הקטגוריה הזו מובילה להתיישבות קבע אחרי שלוש שנים אם מגיש הבקשה אושר ככישרון מוכח או אחרי חמש שנים אם מגיש הבקשה אושר כ 'הבטחה'.

המסלול כולל שני שלבים:

1. אישור, Endorsement מהגוף הממונה על התחום. זו לא בקשת הגירה ולכן יכולה להתבצע מכל מקום.
2. אם שלב האישור צלח, אפשר להגיש בקשה לויזה או להמשך חיים בממלכה.

האישור מתבצע על ידי גופים שאושרו על ידי ההום אופיס:

1. מקצועות אקדמיים כמו מדעים, הנדסה, רפואה, ומדעי החברה המועמד ידרש לקבל את האישור מאוניברסיטאות בממלכה, או מגופים מאושרים, כמו British academy, Royal Academy, Royal Society and UK Research and Innovation.

2. לקבלת אישור לתחומים לא אקדמאיים, הגוף המאשר במקצועות האומנות הוא Art Council England, ובמקצועות טכנולוגיים – TECH Nation.

לכל גוף מאשר יש את הקריטריונים שלו ובכתבה הזו אני אכסה בכלליות רק את הגשת מועמדות בתחומי האומנות.

כאמור, תחומי האומנות הם תחת האישור של מועצת האמנויות ושלוחותיה Art Council. על המועמדים לעמוד בקריטריונים המפורטים בחוקי ההגירה והמדריכים (guidances) בנושא.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

כדי לקבל אישור, על המועמדים להוכיח שהם Exceptional talent (כישרון מוכח), או Exceptional promise. כלומר, מועמדים בעלי הכרה בינלאומית שעוסקים באומנות בחמש שנים האחרונות.

מועמדים שעוסקים באומנות, אבל עדיין בהתפתחות מקצועית ומוכרים בקהילה הבינלאומית כבעל כישרון ופוטנציאל (הבטחה) בתחומים המוכרים; אומנות משולבת, ריקוד, ספרות, מוסיקה, תאטרון ואומנות חזותית.

העוסקים בתחומי האומנות בסרטים, טלוויזיה, אנימציה, הפקה ואפקטים גם יכולים להגיש מועמדות, וזו נבחנת על ידי גופים שהוסמכו על ידי מועצת האומנות.

ראיות והוכחות

לכל תחום יש את הראיות הנדרשות לו אבל באופן כלל כולם מבקשים הוכחות שמגיש המועמדות עוסק ביצירה בתחום שלו באופן שוטף בחמש שנים ומציג את אומנותו. בנוסף, הכרה ביותר ממדינה אחת (כישרון מוכח) או שהמועמד מפתח את הכישרון ביותר ממדינה אחרת (הבטחה).

הוכחות כוללות מכתבי המלצה משלושה גורמים, אחד חייב להיות מגורם רלוונטי בממלכה. בנוסף, הוכחות של הכרה במדיה וביקורות, מלפחות שתי מדינות. זכייה או מועמדות לפרס בינלאומי או תרומה לפרס שאחר קיבל. וכמובן הוכחות של הופעות/הצגת האומנות, תלוי בתחום, בלפחות שתי מדינות לתרומה שנעשתה (ועבור מועמדי כישרון יוצאי דופן, תרומה 'משמעותית'). יהיה צורך לספק מסמכים תומכים המעידים על התרומה שהמבקש תרם.

מועמדים להבטחה חריגה עשויים גם להיות מסוגלים להסתמך על עבודה אקדמית במקרים מסוימים. חשוב גם לציין, אם יש סירוב לשלב הראשון, אפשר לבקש שקילה יחד, אך לא ניתן לבקש ערעור. אפשר גם להגיש את הבקשה שוב והפעם להוסיף את הראיות ואז יענו על סיבות הסירוב.

תחום הטאלנט באומנות הוא בעל רף מאוד גבוה אבל לא בלתי אפשרי!


בעניין אחר: עדכון של ההום אופיס

בספטמבר 2022, לאחר שהכתבה על קבלת אזרחות בריטית כבר נשלחה לדפוס, ההום אופיס הוציא עדכון למדריכים שלו בנושא 'האופי הטוב'. אני מבקשת לחדד את הנקודה של שהייה בלתי חוקית; אם מבקש הבקשה לא שהה באופן חוקי בממלכה בעשר שנים האחרונות (אבל כן שהה בחמש שנים האחרונות), עדיין ניתן לאשר את בקשת ההתאזרחות אם כל התנאים הבאים מתמלאים:

1. הבקשה להתאזרחות היא לפי סעיף 6 (1), (2), 4 (2).
2. המבקש מחזיק בתושבות קבע.
3. אין סיבה לחשוש שמאז הענקת תושבות הקבע משהו השתנה לרעה כך שהתושבות קבע לא הייתה ניתנת אז.

כדאי לציין, שזה עדיין דורש שיקול דעת של מקבל ההחלטות ולא ניתן לומר בוודאות אם הבקשה תאושר אבל אין ספק שזה משפר את הסיכויים של המבקש.

אפרת שמש אידלסון – סוליסיטור, מתמחה בהגירה לממלכה, Branch Austin McCormick LLP.
es@branchaustinmccormick.com

למאמרים נוספים מאת אפרת‭ ‬שמש‭ ‬אידלסון
תגיות:
אפרת שמש אידלסון
אשרה אנגליה
אשרה בריטניה
אשרה לאנגליה
אשרה לבריטניה
אשרה לונדון
אשרת טאלנט
אשרת טאלנט לאנגליה
אשרת טאלנט לבריטניה
אשרת טאלנט לונדון
הגירה לאנגליה
הגירה לבריטניה
הגירה ללונדון
ויזה אנגליה
ויזה בריטניה
ויזה לאנגליה
ויזה לבריטניה
ויזה לונדון
חוקי ההגירה לבריטניה
עו"ד אפרת שמש אידלסון
עו״ד באנגליה
עו״ד בבריטניה
עו״ד בלונדון
עורך דין להגירה בבריטניה
עורכת דין להגירה בבריטניה

קרא עוד