אשרת הרחבת חברה בבריטניה

טור על Expension Worker, או בתרגום חופשי: אשרת הרחבת חברה

חברות בחו"ל יכולות לשלוח אנשי צוות בכירים כדי להקים חברה בת בממלכה תחת אשרת ה-Expansion Worker Visa – ויזת הרחבת חברה. הרשאה זו מאפשרת לעסק זכאי לתת ספונסרשיפ לחבר צוות בכיר שעובר בחברה או עובד מומחה שיוקצה לממלכה לתקופה זמנית מתוך כוונה לבצע עבודה הקשורה להרחבת העסק בממלכה.

כפי שהוזכר בעבר, מסלול זה החליף את המסלול הקודם Sole Representative. שימו לב, מועמדים שכבר נמצאים על האשרה הקודמת יכולים להישאר במסלול זה, להאריך ולהתיישב ואינם נדרשים לעבור לויזת הרחבת חברה.

ויזת ה-Expansion Worker היא אחד מהמסלולים החדשים תחת מסלולי האשרה של Global Business Mobility. מסלול זה נועד לסייע בקידום הצמיחה הכלכלית בעידן שלאחר הברקזיט. מסלול זה לא מוביל להתיישבות קבע ומחזיק האשרה ידרש לעבור לקטגוריה אחרת אם ברצונו להתיישב בממלכה באופן קבוע.

מחזיק הויזה יכול להיכנס עם בני משפחתו; בן/בת הזוג והילדים בתנאי שהם עומדים בדרישות הרלוונטיות. האשרה ניתנת לשנתיים שבהלכם היישות העסקית אמורה לבסס את הנוכחות שלה בממלכה ואז ניתן יהיה להוסיף שכבות נוספות לרישיון ולהעסיק עובדים זרים תחת ויזת העבודה המוכרת לכולנו Skilled Worker.

זכאות

על המועמדים להיות בני 18 לפחות והמועמד חייב לעבוד גם בחברת האם בחו"ל במועד הגשת הבקשה לפחות 12 חודשים אלא אם הוא נכנס תחת אחד החריגים.

דרישות ספונסר

הישות המעסיקה חייבת להיות סניף או חברת בת בבעלות מלאה של עסק בחו"ל. עם זאת, בניגוד למסלולי אשרת עבודה אחרים, ניתן להשתמש במסלול ה-Exansion Worker רק אם לישות אין נוכחות בממלכה. כלומר, הישות לא החלה לסחור בממלכה.

אם המעסיק בחו"ל מתכוון לשלוח עובד בכיר או מומחה לממלכה על בסיס זמני בעסק שכבר נסחר, עליו לבקש ויזת עובד בכיר או מומחה, או ויזת עבודה רגילה. חשוב לציין שהמעסיק בממלכה יצטרך לקבל רישיון לתת חסות במסלולים חלופיים אלה.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

דרישות ויזה

אשרה זו היא אשרה המבוססת על נקודות והמבקש צריך לצבור סך של 60 נקודות לפי שלושת הקריטריונים הבאים: חסות, מיומנות ושכר.

1. תעודת חסות (COS) תקפה (20 נקודות): למועמד חייב להיות COS תקף שהוקצה על ידי ספונסר מורשה ולקבל הצעת עבודה אותנטית למשרה.

2. מיומנות ושכר (20 נקודות כל אחד): כדי להיות זכאי לספונסרשיפ על המבקש לעבוד אצל מעסיק בחו"ל לפחות 12 חודשים. חריג לכלל זה מתייחס לאדם שמרוויח מעל 73,900 ליש"ט או שהוא אזרח יפני העושה עבודה עבור חברה יפנית המתרחבת לבריטניה.

כדי לצבור 20 נקודות תחת מיומנות ושכר, על המבקש לקבל ספונסרשיפ לתפקיד זכאי ברמת המיומנות המינימלית המתאימה או מעליה. על המבקש לקבל שכר מינימום של 42,400 ליש"ט או 'התעריף הרגיל' עבור העבודה הזו, הגבוה מביניהם.

בנוסף: מועמד המבקש את האשרה חייב לעמוד גם בדרישה הכספית. הדרישה מתקיימת על ידי הצגת הוכחת כספים זמינים בסך £1,270 כאשר הספונסר, בניגוד לויזת עבודה רגילה, אינו יכול לאשר את התמיכה הכלכלית בעובד אלא העובד יצטרך להחזיק את הכסף בעצמו לפחות 28 ימים ברציפות.

דרישות הספונסר

הישות המעסיקה חייבת להיות סניף או חברה בת בבעלות מלאה של עסק בחו"ל. חשוב לציין, ניתן להשתמש במסלול ה-Exansion Worker רק אם העסק לא החל לסחור בממלכה.

הספונסר צריך להחזיק ברישיון תקף תחת קטגוריה זו של עובדים ולוודא שהצעת העסקה עומדת בדרישות המיומנות והשכר הרלוונטיות או עולה עליהן. בשלב זה נותנת החסות עשויה להנפיק COS תקף.

בעת הגשת בקשה לרישיון במסלול ה-Exansion Worker, הספונסר חייב לספק ראיות לגבי טביעת הרגל בממלכה. ניתן להדגים טביעת רגל על ידי ראיות של בית העסק בממלכה או רישום ב-Companies House. ישות חייבת גם לספק ראיות לגבי נוכחות הסחר שלה בחו"ל ותוכנית אמינה להתרחב לממלכה.

כדי לעמוד בדרישה זו, הספונסר ידרש בדרך כלל להוכיח שהעסק הפעיל נסחר לפחות 3 שנים ומתכוון לבסס נוכחות הממלכה או בחברה בת בבעלות מלאה בתוך תקופה של שנתיים לאחר קבלת הרישיון

מהו תהליך הגשת הבקשה הויזה לעובד?

כדי להגיש בקשה לויזה לעובד המבקש יצטרך למלא בקשת UKVI מקוונת עם מספר COS שלו. העובד יכול להגיש בקשה עד 3 חודשים לפני היום שבו הוא אמור להתחיל לעבוד בממלכה, לפי תעודת החסות שלהם COS.

יחד עם טופס בקשה שמולא כדין והפניה רלוונטית ל-COS, המבקש יצטרך להוכיח את זהותו ולספק ראיות תיעודיות תומכות נוספות. המועמדים יידרשו להגיע לפגישה כדי לספק את המידע הביומטרי שלהם.

הקטגוריה הזו, שנכנסה לתוקף לאחרונה, היא התשובה לעסקים שרוצים להתרחב לתוך הממלכה. נכון שהאשרה לא מובילה להתיישבות קבע אבל הכוונה היא שלאחר התבססות העסק, העובד יוכל לקבל ספונסרשיפ תחת Skilled Worker.

*** חו"ל בכתבה זו מתייחס לטריטוריה שהיא מחוץ לממלכה.

אפרת שמש אידלסון – סוליסיטור, מתמחה בהגירה לממלכה, Branch Austin McCormick LLP.
es@branchaustinmccormick.com

למאמרים נוספים מאת אפרת‭ ‬שמש‭ ‬אידלסון
תגיות:
אפרת שמש אידלסון
אשרה אנגליה
אשרה בריטניה
אשרה לאנגליה
אשרה לבריטניה
אשרה לונדון
אשרת הרחבת חברה
אשרת הרחבת חברה בבריטניה
הגירה לאנגליה
הגירה לאנשי עסקים
הגירה לבריטניה
הגירה ללונדון
ויזה אנגליה
ויזה בריטניה
ויזה לאנגליה
ויזה לבריטניה
ויזה לונדון
חוקי ההגירה לבריטניה
עו"ד אפרת שמש אידלסון
עו״ד באנגליה
עו״ד בבריטניה
עו״ד בלונדון
עורך דין להגירה בבריטניה
עורכת דין להגירה בבריטניה

קרא עוד