חדשות מהצפון: אירוע ראשון לקהילה הישראלית בסקוטלנד

כיצד סקוטלנד תומכת בישראלים? קראו על המפגש הראשון של ארגון SICA - ר"ת של Scottish Israeli Cultural Association

בסוף השבוע שעבר ציין הארגון הטרי, "סיכה" (SICA), את האירוע הראשון שלו תחת הכותרת Burns Night with an Israeli Twist. "ברנס נייט", למי שלא יודע, הוא חג סקוטי שמוקדש למשורר הלאומי של סקוטלנד – רוברט ברנס. ג'ויס קפלן, מרצה באוניברסיטת אדינבורו על רוברט ברנס, סיפרה בקצרה על קורות חייו. ושובל מרידך, מנהלת "הבית הישראלי" (שתמך בקיום האירוע), הגיעה במיוחד לאדינבורו כדי לברך על קיום המפגש החלוצי.

הערב היה קליל וכיף, והגיעו אליו 50 אורחים, למרות מזג האוויר הנוראי, שכלל שלג רב שירד ומנע מהרבה אנשים לצאת מהבתים. הוגשה תערובת של אוכל ישראלי וסקוטי, כולל קרמבו, ששימח מאוד את האורחים הישראלים. כמובן שמשקאות וויסקי סקוטי ויין לא נעדרו מהשולחן.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו
מתוך האירוע הראשון של הישראלים בסקוטלנד

למרות השלג. חברי הקהילה הישראלית בסקוטלנד מקשיבים לג'ויס קפלן

"מתוך רצון שקהילות המיעוטים יהוו חלק מהתרבות הסקוטית"

מטרת הארגון "סיכה" היא ליצור קהילה ישראלית רשמית בסקוטלנד. קהילה שחוגגת תרבות ישראלית ויוצרת גשרים בין ישראלים לסקוטלנד ולתרבות הסקוטית, ושנותנת לחבריה קול וייצוג עצמי. הארגון הוקם בתמיכה של BEMIS – ארגון סקוטי שעוזר לקהילות מיעוטים לשמר ולחגוג את תרבויותיהם. הרעיון הזה בא דווקא מתוך רצון שקהילות המיעוטים יהוו חלק מהתרבות הסקוטית, ולהיות אזרחים פעילים בסקוטלנד עם השפעה חיובית.

חשוב לציין שזהו לא ארגון פוליטי, אבל אנחנו מקווים לספק הרגשה של ביטחון לישראלים המקומיים ולהגן על זכותנו לחגיגות תרבות. אני מכהנת כיושבת ראש הארגון, יחד עם צוות נהדר של מייסדות: לינור טלקר, גיתית קדר-סתת וניבה אלדמע. כולנו עובדות במשרות מלאות, אז אנחנו עושות את הכל בזמננו הפרטי. השלב הבא הוא לתכנן עוד אירועים ב-2018. כבר התחלנו לעבוד עליהם בשיתוף עם חברי הקהילה הישראלית בלונדון והקהילה הישראלית המקומית.

האירוע הראשון של הישראלים בסקוטלנד

בראש הסיכה. דניאל בט מספרת על הארגון החדש

דניאל בט היא יו"ר ארגון של הקהילה הישראלית בסקוטלנד SICA –
Scottish Israeli Cultural Association

לשאלות, רעיונות, או מידע נוסף כתבו ל: <em><strong><a href="mailto:sicaedinburgh@gmail.com">sicaedinburgh@gmail.com</a></strong></em>

למאמרים נוספים מאת דניאל בט
תגיות:
ארגון סיכה
הקהילה הישראלית בסקוטלנד
ישראלים בסקוטלנד

קרא עוד