מיליון דולר בייבי

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(28/04/23- 00:01)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
ישראלים בלונדון ובבריטניה, ספורט
17:45 21/03/23

מיליון דולר בייבי

הגר פיינר, מאמנת אמנויות לחימה ישראלית ואלופת העולם באיגרוף במשקל תרנגול, הגיעה השבוע ללונדון לרגל אירוע איגרוף בינלאומי שכותרתו "נלחמים למען השלום". הצלחנו להשיג איתה ראיון בלעדי על איגרוף ועל החיים בכלל

אגרוף בלונדון - הגר פיינר
אליפות. הגר פיינר

הגר פיינר, 38, נולדה וגדלה בתל אביב. כבר בגיל 14 הייתה אלופת ישראל בקארטה. בגיל 17 עברה לאיגרוף ובשנת 2009 זכתה לראשונה באליפות העולם למשקל תרנגול ומאז הגנה על תוארה מספר פעמים. בשנים האחרונות היא פתחה שני מכונים משלה בהם היא מאמנת איגרוף ואמנויות לחימה אחרות ועכשיו היא מגיעה ללונדון עם שני מתאגרפים חובבים שהיא מאמנת לאירוע בינלאומי שבו מתאגרפים ישראלים צעירים אלו יפגשו את יריביהם האנגלים לאירוע התרמה, תחת הכותרת של "נלחמים למען השלום". הספקנו לתפוס את פיינר לשיחה מהירה בין האימונים.

אם אינני טועה זכית ארבע פעמים בתואר אלפות העולם באיגרוף לא?

"לא,אני אלופת עולם באיגרוף במשקל תרנגול משנת 2009. זכיתי 5 פעמים ברציפות בתואר של איגוד wibf".

אגרוף בבריטניה - נלחמים למען השלום

נלחמים למען השלום. הזמנה לאירוע

היום את מאמנת אישית וקבוצתית ויש לך שני מכונים לילדים, לנוער ולבוגרים. אני מבין גם שאת מאמנת לאומנויות לחימה שונות ולא רק איגרוף נכון?

"אני מאמנת אמנויות לחימה משולבות – קראטה, איגרוף, איגרוף תאילנדי וג׳יו ג’יטסו – משנת 2005. אני מחזיקה בחגורה שחורה דאן ארבע בקארטה.

כאמור, בעלת שני מועדוני לחימה, בהרצליה ובתל אביב. מאמנת ילדים החל מגיל 5 ועד מבוגרים בגילאי שבעים פלוס. ישנן קבוצות כושר וקבוצות לחימה ושיעורים פרטיים המותאמים לפי המתאמן".

אגרוף בלונדון - רום הירשמן

רום הירשמן

האם את מתגעגעת לאיגרוף המקצועי, לקרבות עצמם?

"השנים בהם אני הייתי במסלול התחרויות היו משמעותיות ביותר. עברתי תהליך פיזי ובעיקר נפשי עמוק מאד. ההתמודדות עם הקשיים, הפסדים, פציעות, אכזבות, הצלחות והניסיון בעמידה בלחצים הם אלו שהפכו אותי לאדם ולמאמנת שאני. לולא הקרבות לא הייתי משיגה את כל מה שיש לי היום. ואכן זה חסר לי, אין שום דבר שמשתווה לתחושת האנדרנלין האדירה שיש בסוף קרב".

מה גרם לך בתור נערה צעירה לעבור מקארטה לאיגרוף?

בתחילת הדרך התמקדתי בקראטה. זה העניק לי את הבסיס ללחימה, השליטה בגוף, המשמעת ורוח הלחימה. לאחר שזכיתי באליפות הארץ ועברתי לחגורה שחורה, המאמן שלי הציע שאעבור לאיגרוף כי ראה את הפוטנציאל התחרותי שיש בי. ואכן התחרותיות זה ערך חזק מאד אצלי שדחף אותי למעלה".

אגרוף בלונדון - איתמר סרור

איתמר סרור

השבוע את מגיעה ללונדון לאירוע התרמה של מתגאגרפים חובבים. רוצה לספר לנו על זה?

"ביום חמישי מתחרים שלי ישתתפו בתחרות בינלאומית, קרבות של ישראלים מול אנגלים. זוהי הפעם הראשונה שאנישולחת מתחרים, רום הירשמן ואיתמר סרור, לקרבותבחו"ל.  רום הירשמן בן 23, התחיל את דרכו בטקוואנדו ועבר אלי לפני כמעט שנתיים ומיד תפס מקום מוביל בקבוצה אליי והוכיח את כוחו בזירה כבר בקרבות הראשונים. איתמר סרור, בן 16, מתאמן אצלי מגיל 5, בדרך לעבור לחגורה שחורה ועם פוטנציאל אדיר להצלחה באיגרוף המקצועני עם עוצמה אדירה לגילו וכח רצון אינסופי. מבטיחה שיהיה מרתק".


* אולי תאהבו לקרוא עוד כתבה על ספורט בלונדון:

כדורשת בלונדון – גם את יכולה!

מצאתם טעות?

איתמר בן כנען

איתמר בן כנען הוא סופר ועיתונאי, עורך האתר עלונדון

לכתבות נוספות של איתמר בן כנען
תגיות : אגרוף באנגליה, אגרוף בבריטניה, אגרוף בלונדון, אטרקציות בלונדון, אירוע לישראלים בלונדון, אירועים לישראלים בלונדון, איתמר סרור, אנגליה, בריטניה, הגר פיינר, הממלכה המאוחדת, הקהילה הישראלית בלונדון, ישראלים באנגליה, ישראלים בבריטניה, ישראלים בלונדון, לונדון, מה לעשות בלונדון, מתאגרפים באנגליה, מתאגרפים בבריטניה, מתאגרפים בלונדון, נלחמים למען השלום, רום הירשמן
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *