תלמה בארץ התלאות

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(19/09/22- 09:19)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
דעות
10:52 27/04/06

תלמה בארץ התלאות

בין אביב לקיץ יצא גיליון מאי; בסימן ההכנות לגל חזרה לארץ חסר תקדים בקיץ, לפני שמתחילות האריזות ובין הריצות והסידורים – תפסנו את תלמה לבנון-תומסון לשיחה על השיבה הביתה. תלמה – שבילתה שנים לא מעטות מחוץ למדינה – סוגרת מעגל. נכדתו של איש המוסד, נחמיה לבנון ז"ל, בתו של צנחן שהניף את הדגל על הכותל ונפצע במלחמת ההתשה, ובשנים האחרונות גם אחות שכולה – מגוללת סיפור נוגע ללב, על המאבק לחיות בארץ עם בחיר ליבה הסקוטי.

ואם ביום העצמאות מדובר – הנה קיבצנו את בני הדור הצעיר ביום אמנם לא שטוף שמש – אבל מלא אנרגיות ומצב רוח. יש ערימה של חברה על הדשא: מחזור לונדון,2006.

מסתבר שישראלים נודדים לארץ גם בעקבות הפריחה בנדלן. בחודשים האחרונים שמעתי הרבה תיאוריות בנושא. אחת מהן היא הרצון להיאחז בקרקע. השנייה היא שב-50 השנים האחרונות ההשקעה הטובה ביותר שהוכיחה את עצמה בעולם הייתה בנכסים. מנואלה רטהאוס פורשת במדור הנדלן סיבות טובות לרכוש חלקת אלוהים קטנה בארץ.

עם התכווצותן של קרנות הפנסיה ונסיקה בערך הנדלן בבריטניה לוטשים הישראלים עיניים למזרח, ולא רק לישראל. בבודפשט גילינו ששליש מההשקעות בתשתיות הבנייה שייכות לישראלים. אבל הבונוס העיקרי שיש לעיר להציע הוא מעבר לזה; שפע של אירועי תרבות ואמנות – ובמחירים, שעדיין מאוד אטרקטיביים לאירופאים, תוכלו ליהנות גם מטיפולים רפואיים ורפואה אסטטית באותו ביקור.

החודש פתחנו מדור חדש בשם טעימות, בו נשלב מידע לצרכים קולינריים אקסקלוסיביים. החל ממסעדות וברים, דרך מתכונים מעניינים וכלה בחנויות מזון מיוחדות.

יום העצמאות הוא גם חג האמנים, וללונדון יגיע להופעה בפני הקהילה, הזמר אייל גולן. בשיחה עם זיוה לוי הוא נזכר שכבר הופיע כאן בסוף המאה שעברה. בתחילת החודש הבא יופיע בלונדון הסטנדאפיסט המצליח, שלום אסייג. גם הוא נזכר בנוסטלגייה איך הופיע בלונדון בדיוק באותה השנה.

בתום עונת הכדורגל בבריטניה מסביר לנו אבי מלר כיצד הפכה צ\'לסי להיות הקבוצה השנואה ביותר בפרמייר-ליג, ולמרות זאת הם כנראה ייזכו גם השנה באליפות.

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת האתר

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת האתר
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *