תכנית "נעלה": הפתרון להורים ולילדים בבריטניה שרוצים לחוות את ישראל וללמוד בה

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(05/05/22- 05:55)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
ישראלים בלונדון ובבריטניה, תוכן מקדם
15:49 20/03/19

תכנית "נעלה": הפתרון להורים ולילדים בבריטניה שרוצים לחוות את ישראל וללמוד בה

הורים ישראלים רבים רוצים שילדיהם יחוו את ישראל והתרבות שלה מקרוב, ישפרו את העברית ויהיו ישראלים יותר. תכנית "נעלה" מספקת פתרון אולטימטיבי: לימודי תיכון בישראל במלגה מלאה המעניקה רמת לימוד אקדמית גבוהה, השתלבות בחברה הישראלית ופיתוח כישורים לחיים עצמאיים

תכנית נעלה בריטניה
נעלה מספקת לימודי תיכון בישראל במלגה מלאה המעניקה רמת לימוד אקדמית גבוהה, השתלבות בחברה הישראלית ופיתוח כישורים לחיים עצמאיים. תלמידים בכפר הנוער “עיינות"

ישראלים רבים המתגוררים בלונדון חולמים לחזור יום אחד לישראל, או רוצים להעניק לילדיהם טעימה אמיתית מהתרבות הישראלית ומהשפה העברית. לשלוח את הילדים לישראל לבדם ללא מסגרת מתאימה זה בהחלט לא רעיון מוצלח וכאן נכנסת לתמונה "נעלה עלית אקדמי", המספקת תכנית ייחודית של לימודי תיכון בארץ ישראל במלגה מלאה. זהו פתרון אמיתי ואיכותי לסוגיית הלימודים לנוער הישראלי מהבית.

התכנית מתאימה גם עבור משפחות שמעוניינות לחזור לישראל כעת או בשנים הקרובות ורוצות להכין את ילדיהם בצורה הטובה ביותר לחברה הישראלית. כדי לרכוש את השפה והתרבות ברמה הטובה ביותר, אין דבר יעיל וטוב יותר מאשר תכנית המשלבת לימודים בתיכון ישראלי בשילוב לימודי אולפן ברמה הגבוהה ביותר.

היתרון בולט של "נעלה" בתחום זה הוא ההשתלבות המהירה של תלמידי התכנית בחברה הישראלית. בניגוד למיזמי עלייה אחרים – בהם התלמידים מנסים להשתלב בלימוד העברית באולפן, כשהם בסביבה מבודדת מבחינה חברתית – מציעה תכנית "נעלה" השתלבות מהירה, בשילוב לימודי אולפן בתמיכה מלאה, בתנאי פנימייה ובסביבה ישראלית אותנטית.

תכנית נעלה בריטניה

תכנית "נעלה" מציעה השתלבות מהירה, בשילוב לימודי אולפן בתמיכה מלאה, בתנאי פנימייה ובסביבה ישראלית אותנטית. כפר הנוער “עיינות"

"רמת הלימודים גבוהה וחינוך איכותי במיוחד, שמגיע עוד במלגה מלאה".

נטלי הריס, אמה של מאיה, שנמצאת כעת בשנה האחרונה של תכנית "נעלה", מספרת כי בתחילה היא אכן התלבטה. "מאיה תלמידה טובה מעל ומעבר, ולא חשבתי להוציא אותה מתכנית הלימודים שלה באנגליה ולהעביר אותה לישראל, כשהיא לא מדברת עברית. אך לאחר שהיא התלהבה מהרעיון לחזור לישראל, והוסבר לי על 'נעלה', הבנתי שרמת הלימודים גבוהה ומדובר בחינוך איכותי במיוחד, שמגיע עוד במלגה מלאה".

למעשה, האולפן של "נעלה" מכין את התלמידים לקראת השתלבות מלאה בכיתת לימודים רגילה, בה שפת ההוראה היא עברית, בעוד הם ממשיכים בלימודים אחרים בשפת האם שלהם. בכך מאפשרת "נעלה" התקדמות הדרגתית של התלמידים ברכישת מיומנויות השפה העברית, מבלי לפגוע ביתר מקצועות הלימוד.

נטלי מספרת, כי אמנם בתחילה היה למאיה מעט קשה עם לימוד השפה והיה צורך מעט ללכת אחורה עם רמת הלימודים. אבל כעת היא מבינה שזה היה משתלם. "לא היה לה קל בהתחלה. השנה הראשונה מאתגרת. אבל עכשיו הכל נופל כמו אסימונים והיא שוב תלמידה מצטיינת במיוחד".

מאיה לומדת בתיכון מוסינזון ועוסקת באמנות ברמה גבוהה מאוד כשהיא גם עושה בגרות חמש יחידות במקצוע זה. "החיים בישראל הם חיים עם הרבה מעורבות חברתית. יש אהבה אמיתית, רגש יותר אמיתי, פחות מזויף מבלונדון", אומרת נטלי.

בתכנית "נעלה אקדמי", התלמידים מתחילים בשלב מסוים ללמוד גם עם הישראלים בחלק מהשיעורים וכך הם נחשפים לחברה הישראלית. "הילדים לאט-לאט נחשפים לתרבות הישראלית ומבינים אותה", מסבירה נטלי. "לפי מה שאני רואה מהחברים שלה במוסינזון, הם לא איבדו את הזהות הקודמת שלהם, אלא התפתחו ורכשו משהו חדש ועשיר יותר".

תכנית נעלה בריטניה

"החיים בישראל הם חיים עם הרבה מעורבות חברתית. יש אהבה אמיתית, רגש יותר אמיתי. פחות מזויף מבלונדון". בית הספר דרור

עד כה, 17,000 תלמידים נטלו חלק במיזם

תכנית "נעלה" הינה מיזם חינוכי מהמעלה הראשונה, המתקיים בשיתוף פעולה של הסוכנות היהודית ומשרד החינוך. עד כה, 17,000 תלמידים נטלו חלק במיזם. התכנית משלבת תהליך של קליטת עלייה ומסגרות חינוכיות איכותיות, בד בבד עם חיזוק הזהות היהודית.

מזה 25 שנה, מציעה "נעלה עלית אקדמי" תכנית לימודי תיכון יהודי במלגה מלאה ובכך מעצבת את חייהם של אלפי צעירים, מחזקת את זהותם כיהודים ותורמת גם למדינת ישראל. המלגה מסייעת גם לכאלה שמתקשים לעמוד במחירי החינוך הפרטי בבריטניה ומעוניינים בחינוך איכותי יותר.

תכנית "נעלה" מציעה לבני הנוער מרחבי העולם חינוך יהודי איכותי ומשלבת את התלמידים במסגרת פנימיות ברחבי הארץ. בהתאם להכנה מדוקדקת, הנעשית במדינת היעד, נשלחים התלמידים והתלמידות למסגרות החינוך המותאמות להם, החל מכיתה ט' או י'.

רמת הלימודים של תכנית "נעלה" גבוהה מאוד, כשבסיומן של 3-4 שנות הלימוד הם מקבלים תעודת בגרות, עמה הם יכולים להתקבל לכל מוסד אקדמי בעולם. גם לימודי המתמטיקה בתכנית הם ברמה גבוהה ו"נעלה" מקיימת שיתוף פעולה מיוחד עם הטכניון בחיפה באמצעות תכנית "אניירס" (Anières Elite Academy), המכשירה תלמידים ברמה הגבוהה ביותר ללימודי הנדסה בטכניון.

הקושי לשלוח את הילדים רחוק מהבית מקבל לאחר התכנית זווית אחרת לגמרי בקרב ההורים. "צריך לתמוך בילדים אבל לא לפנק. 'נעלה' נותנת לילדים קידום גדול לקראת החיים ולקראת הצבא למי שרוצה להתגייס. הם רוכשים עצמאות וגיבוש. יש למאיה חברים שאני לא חושבת שהיא הייתה מרוויחה כאלה, לו הייתה נשארת בלונדון. חברים כמו משפחה, אחים ואחיות ממש", מסכמת נטלי הריס בהתלהבות.

*** לקבלת פרטים נוספים, הקליקו על הלינק הזה.

מצאתם טעות?
תגיות : בני נוער בבריטניה, ישראלים בבריטניה, ישראלים בלונדון, תכנית נעלה, תכנית נעלה בבריטניה, תכנית נעלה בריטניה
יכול לעניין אותך