כל מה שצריך לדעת על השינויים המהותיים בחוקי ההגירה לבריטניה

שינויי סטטוס לילדים ותוספת של קטגוריות לעובדים

בתחילת מרץ 2022 פרסם ההום אופיס את רשימת השינויים של חוקי ההגירה. מעל 200 עמודים של כתיבה סבוכה… מה שנקרא: Statement of changes to the .immigration rules

חשוב לציין שחוקי ההגירה הם לא חוקים שמחוקקים בפרלמנט Act of Parliament , אלא חוקים שבדומה מאד לחוקי משנה בחוק הישראלי, ניתן לשנותם על ידי השר הממונה – במקרה הזה Secretary State for .the Home Department

השינויים המרכזיים הם – Global Business Mobility קטגוריה חדשה שכוללת:

• ביטול קטגוריה Inter Company Transfer ICT ובמקומה הוספת קטגוריה חלופית; Senior or Specialist Worker שמאפשרת למעסיקים להעביר עובדים לזמן מוגבל לממלכה. מסלול זה לא מוביל לתושבות קבע.

• עובד משני Secondment worker – מסלול זה יאפשר לעובדים לקחת על עצמם עבודה זמנית כחלק מחוזה בעל ערך כלכלי יחסית גבוה שמושקע על ידי החברה השולחת. העובד יצטרך לקבל ספונסרשיפ מחברה בממלכה והחוזה בין החברה מעבר לים לחברה בממלכה חייב להיות רשום עם ההום אופיס.

• ביטול קטגוריה Overseas Business Representative ויצירת קטגוריה חדשה שמאפשרת מעבר עובד לצרכי התרחבות לממלכה;
.UK Expansion Worker

High Potential Individual and Scale-up הראשון – מסלול לבוגרי אחת מהאוניברסיטאות הטובות בעולם, והשני מיועד לעסקים עם צמיחה גבוהה בשלוש השנים (20%) האחרונות ומאפשר להם להעסיק עובדים זרים. חשוב לציין שהשינויים למעלה אינם אומרים שנעשו, או יעשו, אי־אילו שינויים מהותיים לוויזת העבודה הרגילה . בנוסף, מי שנמצא על ויזה לקטגוריה שהתבטלה, ימשיך ליהנות ממנה.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

שינוי חשוב הקשור לסטטוס של ילדים: ילדים שגרו בממלכה לפחות שבע שנים יכולים לקבל תושבות קבע מיידית, או אחרי חמש שנים במקום עשר שנים. הגישה לכספי ציבורר Public Funds – בעקבות פסיקת בית משפט ב־ 2021 שבה נקבע שהאיסור על הורים לבקש סיוע כספי ציבורי הוא למעשה פגיעה בטובת הילד, ההום אופיס נאלץ לעדכן את החוק שמרכך את האיסור הכללי.

סטודנטים שהגישו בקשה לוויזת עבודה תחת המסלול Graduate visa או skilled worker יכולים להתחיל לעבוד במשרה מלאה עד שלושה חודשים לפני סיום הלימודים הרשמי, כל עוד ההגשה בוצעה לפני תום ויזת הסטודנט והם עומדים בשאר הקריטריונים של מסלול הוויזה הספציפי.

ועוד שינוי מדיניות שהטריד את הקוראים לאחרונה:

דרישת ביטוח בריאות פרטי לאזרחי האיחוד – הנושא נבדק על ידי בתי המשפט והוכרז כדרישה לא סבירה. הדרישה לביטוח בריאות פרטי שנמצאת בגיידנס של ההתאזרחות good character תוסר ואנו מחכים לעדכון.

בני משפחה של אזרחי האיחוד: בני משפחה של אזרחי האיחוד שהחלו לגור בממלכה לפני הברקסיט ועדיין חיים בה, יכולים להצטרף לבן המשפחה בממלכה וזאת בתנאי שהיו בן משפחה לפני הברקסיט.

למשל: זוג נשוי שהיה נשוי ביום היציאה 31/12/2021 , הורים תלויים באזרח האיחוד או בבן זוגו וילד, וזו התוספת: גם אם נולד אחרי יום היציאה.

העניין מחייב בקשה לוויזת Family Permit שמוגשת מחוץ לממלכה ומצריכה המתנה ארוכה מאד. לפעמים מעל שישה חודשים. אבל זו הוויזה הזולה ביותר וכוללת כללים גמישים ביותר לעומת בקשות תחת חוקי ההגירה שנקראים .Appendix FM

* אפרת שמש אידלסון – סוליסיטור, מתמחה בהגירה לממלכה, Branch Austin LLP.
es@branchaustin.com


 

אולי תאהבו לקרוא עוד טור על חוקים בבריטניה:

הפוסט הזה מוקדש לזכויות אדם!

 

אפרת שמש אידלסון – סוליסיטור, מתמחה בהגירה לממלכה, Branch Austin McCormick LLP.
es@branchaustinmccormick.com

למאמרים נוספים מאת אפרת‭ ‬שמש‭ ‬אידלסון
תגיות:
אירוע לישראלים בבריטניה
אנגליה
אפרת שמש אידלסון
בריטניה
הגירה לאנגליה
הגירה לאנשי עסקים
הגירה לבריטניה
הגירה ללונדון
הממלכה המאוחדת
חוקי ההגירה לבריטניה
חוקים בבריטניה
ישראלים באנגליה
ישראלים בבריטניה
ישראלים בלונדון
לונדון
מעבר לאנגליה
מעבר לבריטניה
מעבר ללונדון
עו"ד אפרת שמש אידלסון
עורך דין באנגליה
עורך דין בבריטניה
עורך דין בלונדון
עורך דין להגירה בבריטניה
עורכת דין להגירה בבריטניה
רילוקיישן אנגליה
רילוקיישן בלונדון
רילוקיישן לבריטניה
רילוקיישן לונדון

כתבות נוספות של אפרת‭ ‬שמש‭ ‬אידלסון

קרא עוד