לא בתיאבון: רשתות המסעדות הכי גרועות בלונדון?

רשתות של מסעדות ובתי קפה בלונדון הן כמו וירוס שמתפשט בכל מקום וחלקן עלולות לעשות אותנו חולים. הנה כמה רשתות שלדעתי מומלץ להיזהר מהן

ולנטיין מתקרב ואתם מחפשים דווקא מקום או סיבה טובה להיפרד? הנה חמישה רעיונות לדייט גרוע באחת מהרשתות שהשתלטו על לונדון. בתפריט: אופציה למשבר במערכת יחסים*.

הקפה הכי גרוע בלונדון

אולי מאז הניסיון האחרון שלי ברשת קפה נרו (Caffè Nero) הצטרפו בריסטות שיודעים מה הם עושים שם. אבל כל פעם שלא הייתה אפשרות אחרת בסביבה ורציתי כולה קפה חם ומעורר, קיבלתי שלולית של מים דלוחים עם חלב קר ומעוררת… בחילה. במקום פולי קפה הם גירדו בוץ מהמדרכה? ואת החלב חשבו שלא צריך לחמם כי גם ככה הבקבוק עומד כל הזמן פתוח ומגיע לטמפרטורת החדר? ולא, זה לא משנה שמחזירים ומבקשים משקה חדש. השני יהיה גרוע לפחות כמו הראשון.

הדיינר הכי גרוע בלונדון

למי שאוהב קולנוע אמריקאי, הרעיון של לאכול בדיינר באווירה של ״כוכבים וסרטים״ נשמע סוף. אבל אם תיכנסו לאחד מסניפי הרשת, שקוראת לעצמה בלי בושה דיינר (Diner), זה כנראה יהיה יותר בכיוון של סיוט ברחוב הלם. רוצים צ׳יפס שייראה כמו חיילי מארינס מתוחים? תקבלו משהו בין פירה לקליפות תפוחי אדמה מטוגנות. צמאים למילקשייק? ייתנו לכם לשתות ישר ממיכל המתכת שמשקשקים בו, עם קשית שהופכת לעיסת נייר בפה. וההמבורגר? בואו לא ניכנס לזה. נגיד רק צער בעלי חיים.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו
מסעדות ובתי קפה גרועים בלונדון

עוד לקוחה לא מרוצה (אילוסטרציה). צילום: Designed by Asier_relampagoestudio / Freepik

האסייתית הכי גרועה בלונדון

נכון שיש הרבה מסעדות אסייתיות גרועות, אבל פינג פונג (Ping Pong) מנצחת בטורניר הרשת. אני חושב שיש להם משהו נגד תיבול. הסלוגן שלהם צריך להיות: ״אנחנו לא מאמינים באוכל טעים״. לאכול שם מזכיר לי ארוחת בוקר גרועה שנשארה על השולחן. לדים סאן היבשים שלהם יש מרקם של קרטון והמילוי בפנים מרגיש כמו קורנפלקס בלי סוכר שישב הרבה זמן בחלב. אולי הם בכלל חושבים שהארוחה היא רק משחק. המטרה: תטביעו למוות את המנות הרשעיות ברוטב צ׳ילי וסויה.

האיטלקית הכי גרועה בלונדון

טוב, זה די ברור. לא? ג׳יימי אוליבר הוא לא רק שף ערום, אלא לפי הפרסומים האחרונים, הוא כנראה יצטרך גם לפשוט רגל מתישהו. מנסים לדמיין את זה? איש ערום פושט רגל? לדעתי, תהיה לכם תגובה דומה לגועל כשמבקרים באחת מהמסעדות של ג׳יימי׳ז איטליאן (Jamie’s Italian). מילא אם זו הייתה סתם מסעדה איטלקית של איטלקים אמיתיים. ולא חסרים כאלה בלונדון. אבל סלבריטי שלא כל כך יודע מה קורה ברשת שלו? בשורה התחתונה, תיהנו הרבה יותר אם תכינו בבית פסטה עם רוטב מוכן מהסופר. זול יותר, טעים יותר ולא צריך לצאת אל הקור.

הגסטרו-פאב הכי גרוע בלונדון

הנה עוד טיפ אחרון בשבילכם – על חשבון הבית. אם מחוץ למסעדה יש תמונות של המנות ואם התפריט ארוך יותר משלושה עמודים וגם בו יש תמונות – זה סימן לוותר ולברוח מהר! כמו תמרור אזהרה שאומר לכם ״זהירות! עבודות בעיניים״. זה בדיוק המקרה כשתגיעו לסניף של וות׳רספון (Wetherspoon). עד שכבר תצליחו לקבל שירות ממישהו, תאבדו את התיאבון מהריח שיוצא מהמטבח. עד לשם הגעתי. הם צריכים לקנות לי ביטוח חיים אם הם רוצים שבאמת אוכל שם.

מה אתם מוסיפים לרשימה? 

מיסטר בין (מר פח בעברית) אוהב לכתוב על נושאים שלא כולם אוהבים להתעסק בהם. זקוקים למדריכים "מועילים" נוספים? <a href="mailto:info@alondon.net">כתבו אליו</a>

<em>* הטורים של מיסטר בין נכתבים בהומור וכסאטירה, ואין לייחס לנאמר בהם שום משמעות אחרת או ניסיון לפגוע.</em>

למאמרים נוספים מאת מיסטר בין
תגיות:
ברים בלונדון
בתי קפה בלונדון
ג׳יימי׳ז איטליאן
דיינר
וות׳רספון
מסעדות בלונדון
פאבים בלונדון
פינג פונג
קפה נרו

קרא עוד