רווקים והעיר הגדולה

מסביב לשולחן או על הבר? יצאנו לבדוק מה עושים הפנויים והפנויות בלונדון במיוחד בתקופת החגים

בין כל המשפחות הישראליות שחיות בלונדון, יש גם לא מעט רווקים. אומנם תקופת החגים מסמלת משפחתיות ויש געגועים, אבל מתברר שלא כולם מעדיפים לחגוג בארץ.

משפחה במנות קטנות

אפרת לוי (28), שחקנית בוגרת “ניסן נתיב”, הגיעה ללונדון למטרת לימודי עיצוב ובימוי. היא צילמה סרט עצמאי, ומדי פעם גם מביימת ומתפרנסת מתרגום. “זו תהיה הפעם הראשונה שלי מחוץ לבית, וההורים לא ממש מרוצים”. בחירתה להישאר פה בחגים נבעה מהלחץ הקיים במפגש משפחה מורחב: “אני מעדיפה לקבל את המשפחה והמכרים במנות קטנות, עניין ה’ביחד’ יותר חזק בישראל מאשר פה. בראש השנה אני מוזמנת לכמה ארוחות של ישראלים, שמתארגנים יחדיו, וכמובן יש את האפשרות לחגוג עם ‘הסלון הישראלי’. כמו כן, גם עניין החברות בקבוצות של ישראלים בפייסבוק מקלה מאוד למצוא עם מי והיכן לחגוג את החג”.

אין חשיבות יתרה לחגים

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

ניר סבג (41), מורה וגנן, הגיע ללונדון בחודש האחרון. לחגוג את החג בגפו זה לא דבר זר עבורו, לאחר שהות של 15 שנים בבוסטון. הוא גדל בקיבוץ והמסורת של החגים לא חסרה לו: “אף פעם לא חיפשתי את הקטע הדתי בחגים. פעם אחת הייתי בארוחת ערב שישי בבית חב”ד, אבל לחגוג שם את ראש השנה יהיה נחמד רק אם אלך עם חבר”.

משמר את אווירת החג

תומר עוזרי (25), מתרגל ומורה לעברית, הגיע ללונדון לפני חודש. “שלא כמו בשירותי הצבאי – אז לא תמיד הגעתי הביתה לחג – הסביבה כאן זרה למסורת שלי, והאלמנט המאחד לא נמצא בכל פינה”. תומר טוען שהוא בן אדם מאוד ביתי, ורואה את התקופה הזו כאתגר: “המצב הזה הוא בעיני כמו שיעור, שבסופו יש גם מבחן. כשפתאום תתחדד ההבנה שהחגים – לאדם חילוני כמוני, במדינה זרה – יהפכו להיות משהו שצריך לבחור בו”. בכדי לשמר את אווירת החג, תומר יחגוג עם חבר ישראלי נשוי, שחי פה כמה שנים.

נשאר בגלל המחיר

עידן פלדמן (36), אסטרטג בחברת פרסום, הגיע ללימודי תואר שני לפני ארבע שנים, התאהב בעיר ונשאר. הסיבה העיקרית שהוא לא טס לארץ היא המחיר הגבוה של כרטיסי הטיסה בתקופה זו. “בשנה הראשונה היה קשה להיות רחוק ולבד בחגים, אבל עם השנים התרגלתי”. בארבע השנים האחרונות עידו חגג בבית חב”ד, זו הייתה הזדמנות טובה לפגוש אנשים: “בית חב”ד זה כמו מסורת, לחגוג עם המון אנשים, לאו דווקא דתיים, שמחפשים אווירת חג. וזה לא שאני לא מתגעגע לבישולים של ההורים שלי. כיום החיים בישראל כבר לא כל כך שייכים להוויה שלי”.

איפה חוגגים

מבין ההתארגנויות של הישראלים בלונדון לקראת החג, ניר כהן מ”הסלון הישראלי” מספר שהוא מעוניין לקיים ארוחת ראש השנה במתכונת דומה לליל הסדר, שאורגן על ידי הצעירים באחד הבתים, כאשר כל אחד מבשל ומשתתף בארוחה: קבוצת הפייסבוק של הסלון הישראלי.

לסדר ראש השנה שמארגן חב”ד ווסט המפסטד, במלון מריוט, ניתן להירשם באתר: www.chabadnw6.com.

היי, אני תמי – צלמת סטילס ואימא לשלוש בנות מתבגרות, כך שאני מכירה טוב ילדים ומתבגרים. מזה שנים שאני מצלמת סטילס בלונדון, וחשבתי למה לא להרחיב את המעגל ולהציע צילומים לישראלים שבאים לטיול בר/בת מצווה, צילומי משפחה או זוגות. אז אם מתאים לכם צילומים באווירה אירופאית, אשמח לתת פרטים. מבטיחה לא לבזבז את היום כולו, נתחיל מוקדם נסיים מוקדם ונשאיר לכם את היום פנוי לעוד שופינג. מוזמנים לקחת סיור בינתיים ב<a href="http://www.mart-sw.co.uk/">אתר שלי</a> ב<a href="https://www.facebook.com/groups/2147525045520982/">פייסבוק</a> <span class="text_exposed_show">וב<a href="https://www.instagram.com/tammys.london/">אינסטוש</a>.
</span>

למאמרים נוספים מאת תמי קזדן

כתבות נוספות של תמי קזדן