תתחילו להתאקלם: בוריס ג׳ונסון הוא ראש ממשלת בריטניה

יש כאלה שנדהמים על הבחירה בבוריס ג'ונסון לראשות מפלגת השמרנים. אז כדי להרגיע קצת את הרוחות פנינו לפרשננו משכבר הימים מיסטר בין כדי שינסה להסביר למה הוא דווקא טוב לישראלים בבריטניה

בוג׳ו זכה! יש לנו בקרוב ראש ממשלה חדש, שזנח קריירה מבטיחה בתור ליצן ועכשיו הוא אחראי על ממלכה שלמה. גדול. הבדיחה היא אולי על חשבוננו, אבל מצאתי 5 דברים מעולים שיגרמו לכם בכל זאת להרגיש טוב עם הבחירה בו.

1) עונת הרחצה בבריטניה בפתח

אומרים על בוריס ג'ונסון שהוא לא עושה מספיק נגד שינוי האקלים. דווקא הוא כן עשה. הנה, כשיכתירו אותו לראש ממשלה, הוא סידר לנו שזה יהיה בשבוע הכי לוהט של השנה. אז במקום להתלונן כל הזמן, סעו לאוקיינוס, קנו ארטיקים ותיהנו מהחום. עוד מעט גם המים יתחממו כמו הים התיכון וזה יהיה בדיוק כמו ישראל מינוס המדוזות. מי אמר שהתחממות גלובלית היא דבר רע?

בוריס ג'ונסון ודונלד טראמפ

"מי אמר שהתחממות גלובלית היא דבר רע?". ציור של בוריס ג'ונסון ודונלד טראמפ בלונדון (מ-2016). צילום: Matt Brown/flicker

2) בקרוב שיעורי אנגלית בחינם

אומרים עליו שהוא נגד מהגרים. כולה בוריס אמר שהוא רוצה שכולם בבריטניה ידברו אנגלית בתור שפה ראשונה. כן, זה כולל גם אתכם – אלה שגרים בוויילס עם השפה המוזרה שלכם (ותחזירו על הדרך את החי"ת שלנו). אבל זה טוב לנו כי ככה נוכל לכתוב בקו"ח שאנגלית היא השפה הראשונה שלנו. אחרי שיזמנו אותנו לראיון ויבינו שזה לא המצב אפשר להגיד: "באט בוריס סייד. וואט דו יו וונט פרום מי?".

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

3) סופסוף אפשר לאסוף חתימות בדרכון

אומרים עליו שהוא ייצא מהאיחוד האירופי אפילו בלי דיל. ביג דיל – מישהו צריך כבר להגיד ביי. זה כמו אשתי שכל הזמן מאיימת שתעזוב אותי (אין לי שמץ למה…). אז למה זה טוב לנו? כי אז יהיו לנו חותמות מגניבות בדרכון. ככה סופסוף החברים בישראל יאמינו לי שאני נוסע לאמסטרדם כל חודש. ובשביל מה צריך דרכון עם כל כך הרבה עמודים ריקים? זה משעמם. אגב, הדדליין של הברקסיט שהוא מתכנן נופל בדיוק על הלילה של האלווין. בקומדיה זה הכל עניין של טיימינג… קורע.

בוריס ג'ונסון

"הברקסיט שהוא מתכנן נופל בדיוק על הלילה של האלווין… קורע". בוריס ג'ונסון עם אחיו. צילום: Financial Times/flicker

4) מעכשיו מדברים חופשי בלי להתבייש

עכשיו כשבוריס יהיה ראש ממשלה, אף אחד כבר לא יסתכל עלינו מוזר כשאנחנו אומרים את האמת ישר בפרצוף. בוריס אומר את מה שהוא חושב, אז יאללה כולם – גט ווית' ת'ה פרוגרם. לא נשכח לו את החמשיר על ארדואן המאונן ועוד משפטים שרק גורמים לנו להרגיש יותר טוב עם עצמנו. רק אל תתבייש ליד המלכה ותשפוך חופשי, בוג'ו.

5) פעם קיבוצניק תמיד קיבוצניק

הדבר האחרון שירגיע אתכם הוא שבוריס הוא ממש אחד משלנו. שמעתי שהוא היה בקיבוץ וכשרצו לתת לו תורנויות מטבח – הוא ידע מהר מאוד איך להתחמק מהם. אז וואלה, הוא מבין בדיוק מה עבר עלינו בצבא.

טוב, שכנעתי את עצמי. אני בעד. חוצמזה, מה עוד כבר יכול לקרות…?

בוריס ג'ונסון עם בנימין נתניהו

"הוא ממש אחד משלנו". בוג'ו עם ביבי. צילום: משרד החוץ הבריטי

מיסטר בין (מר פח בעברית) אוהב לכתוב על נושאים שלא כולם אוהבים להתעסק בהם. זקוקים למדריכים "מועילים" נוספים? <a href="mailto:info@alondon.net">כתבו אליו</a>

<em>* הטורים של מיסטר בין נכתבים בהומור וכסאטירה, ואין לייחס לנאמר בהם שום משמעות אחרת או ניסיון לפגוע.</em>

למאמרים נוספים מאת מיסטר בין
תגיות:
בוריס ג'ונסון
בוריס ג'ונסון הוא ראש ממשלת בריטניה
בוריס ג'ונסון יהיה ראש ממשלת בריטניה
מיסטר בין
ראש ממשלת בריטניה
ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון

קרא עוד