בא לברך ויצא מקלל: איחולים של ״מפורסמים״ לחג

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(06/09/21- 06:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
דעות
12:03 07/09/18

בא לברך ויצא מקלל: איחולים של ״מפורסמים״ לחג

אולי הם לא ידעו על זה, אבל ג׳רמי, רוג׳ר ועוד כמה חובבי ציון ידועים מאוד רצו לשלוח לנו איגרות לחגי תשרי. איך תברכו אותם בחזרה?

ראש השנה בלונדון ברכות לחג

ביקשו ממני לקבל ברכות מסלבס בריטים שאוהבים את ישראל. אבל זה נראה לי משעמם, אז החלטתי לעלות שלב ולהשיג ברכות מכאלה שלא ממש אוהבים ישראלים או שישראלים לא אוהבים אותם. פתחתי חשבון טלפתגרף וכתבתי לכמה. ו־וואלה, הם אשכרה ענו! העתקתי אחד לאחד את המסרים שלהם. תיהנו!

מלפפון כבוש בדבש

אהלן וסהלן, רציתי לברך אתכם הקהילה הישרעלית (סליחה על שגיאות הכתיב, הפסקתי ללכת לאולפן) לכבוד ראש השנה שלכם. שאני לגמרי סבבה איתו, אגב. אל תאמינו לתקשורת הציונית היהודית. אני ממש לא אנטי שמי. אפילו שם המשפחה שלי דומה לשלך, חבר. בכל מקרה, תדעו שכמה מחבריי הטובים ביותר הם מישראל המזרח התיכון ואנחנו חוגגים ביחד את שמחת בית השואה (אההה נפלה לי בי״ת, שואבה התכוונתי. מתנצל שוב…). וגם טובלים מלפפון כבוש (לזכר) בדבש טהור (כזה שלא מיוצר בהתנחלויות). זה סמל לשנה החמוצה-מתוקה שתהיה לנו. כי אין מה לעשות. איך אומרים אצלכם? הוא הא מי זה בא – ראש הממשלה הבא.

אוהב אתכם,
ג׳רמי קורעבין

ג׳רמי קורבין בריטניה לונדון

״איך אומרים אצלכם? הוא הא מי זה בא – ראש הממשלה הבא״. איור: DonkeyHotey/Garry Knight/flickr

אל תגעו לי בחומה

היי, עד שמיסטר בין סיפר לי, לא ידעתי שאתם בכלל נמצאים פה בבריטניה. חשבתי שכולכם מרוכזים במקום אחד. ככה היה יותר קל להחרים אתכם. אניוויי, ראו גם את עצמכם מוחרמים. אגב, אני גם בדרך לתביעת הממשלה שלכם על זכויות יוצרים. אני זה שהמצאתי את ״החומה״! זה היה רעיון שלי במקור להפריד בין אנשים. אז מה אם בנקסי לא צייר על שלי? אני זוכר לטובה את ההופעה במדינה שלכם בשדה של חומוס. אתם יודעים שקטפו בשבילי את כל הגרגירים? חילקתי אותם אחר כך בין החברים שלי, שתרגישו מה זה שלוקחים מכם את האוכל. יאללה, שתהיה עוד שנת חרם מתוקה אינשאללה.

מת עליכם,
רוג׳ר ווט ארס

רוג׳ר ווטרס לונדון בריטניה

״אני זה שהמצאתי את ׳החומה׳״. צילום: Brennan Schnell/Eastscene.com

שתהיו לראש – בתור העזיבה

האודי, מהגרים חביבים. קודם כל שתדעו, באמת שאין לי כלום נגד המדינה שלכם. היא ממש אחלה ואני דווקא בעדה! ובגלל זה אני מעודד אתכם לחזור אליה… מחכה בקוצר רוח לברקסיט. למרות שאז אצטרך למצוא עבודה חדשה. היה לי כיף בפרלמנט של אירופה. אני כל השנים האלה שם רק כדי להגיד להם בסוף ״סו לונג סאקרז״ (או ״סיונארה לוזרס״, לא החלטתי עדיין מאיזה סרט לצטט). אניהו, מאחל לכם שתהיו לראש (בתור העזיבה) ולא לזנב (המטוס, כי בכל זאת זה באסה לשבת ליד השירותים ואני דואג לכם).

שנה מתוקה,
נייג׳ל גראז׳

ניייג׳ל פרג׳ פראג׳ לונדון בריטניה אנגליה

״באמת שאין לי כלום נגד המדינה שלכם… ובגלל זה אני מעודד אתכם לחזור אליה״. איור: DonkeyHotey/Euro Realist

תישארו, יש דרכון לכל תייר

סבאח אל חיר. שמח לחגוג איתכם הציונים את החגים שלכם. יום כיפור לדוגמה. לא יודע למה… אני באמת מאושר שאתם מתפזרים פה בלונדון ובסביבה. בכלל התחלתי יוזמה חדשה שנראה לי שתאהבו – דרכון לכל תייר. באים לביקור קצר בבריטניה? תפדלו, תישארו. מסדר לכם גם עגלות למי שמחפש עבודה. איך אומרים, אם אי אפשר להוציא את ישראל מהישראלים, לפחות נוציא את הישראלים מישראל. נ״ב, הזמינו אותי לכמה סוכות אבלים. המנהג הוא להביא רימון?

סלמאת,
בי־די־אס ניק

בי-די-אס בלונדון בריטניה אנגליה

״אם אי אפשר להוציא את ישראל מהישראלים, לפחות נוציא את הישראלים מישראל״ (אין קשר בין המצולמים לברכות). צילום: Alisdare Hickson/flickr

בגללי לא הצלחתם להשיג מזגן

יו, זוכרים אותי? אני פעם הרטבתי אתכם הרבה עד שבאה איזו התחממות גלובלית מעצבנת שהעיפה אותי. ישבתי על הספסל כל חודש יולי. נראה לי שבגלל זה נבחרת אנגליה בסוף סתם ייבשה במונדיאל ואתם התבלבלתם וחשבתם שאתם בישראל. אבל אל תדאגו. אתם תתפללו את תפילות הגשם שלכם ואני אגשים לכם את החלום הרטוב. כל השנה. אגב, אם סבלתם מהחום ביולי ולא הצלחתם להשיג מזגן בשום מקום – אני מודה, זה אני שהזמנתי את כולם והחבאתי במחסן. למה, מה קרה? שרק אני אסבול?!

שלכם,
מר ענן

גשם בלונדון מזג אוויר בריטניה אנגליה

״אם סבלתם מהחום ביולי ולא הצלחתם להשיג מזגן בשום מקום – אני מודה, זה אני״. איור: Freepik

שנה טובה גם ממני, אמיגוס! 

* כל‭ ‬קשר‭ ‬בין‭ ‬המצולמים‭ ‬לברכות‭ ‬הוא‭ ‬מקרי‭ ‬בהחלט…

מצאתם טעות?
מיסטר בין (מר פח) בלונדון

מיסטר בין

מיסטר בין (מר פח בעברית) אוהב לכתוב על נושאים שלא כולם אוהבים להתעסק בהם. זקוקים למדריכים "מועילים" נוספים? כתבו אליו

* הטורים של מיסטר בין נכתבים בהומור וכסאטירה, ואין לייחס לנאמר בהם שום משמעות אחרת או ניסיון לפגוע.

לכתבות נוספות של מיסטר בין
תגיות : בידיאס בלונדון, ג׳רמי קורבין, מיסטר בין, נייג'ל פרג', נייג׳ל פראג׳, רוג׳ר ווטרס
יכול לעניין אותך