הקנאביס בחר אותי

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(14/09/23- 19:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
ישראלים בלונדון ובבריטניה, תוכן מקדם
16:37 21/04/23

הקנאביס בחר אותי

אביהו תמיר הגיע לבריטניה עם קבוצת קאנבו כדי להציע טיפולים חדשניים ומותאמים אישית באמצעות קנאביס רפואי. הם רכשו פלטפורמה למרפאת GP אונליין, והשיקו בחודש שעבר קליניקה אונליין לטיפול בכאב. בקרוב יוסיפו גם שירות לבריאות האישה

שם דגש על התאמה אישית. אביהו תמיר

קנאביס רפואי בישראל תופס שנים את הכותרות ורוב האנשים מודעים לקיומו ולשימוש בו. בבריטניה קנאביס רפואי חוקי ומאושר כבר משנת 2018 , ועדיין הרוב המכריע של האוכלוסייה בכלל לא מודע לאפשרות קבלת טיפול רפואי מבוסס קנאביס. למרות שמדובר בטיפול שמשנה את איכות חייהם של חולים רבים מקצה לקצה, ב־ NHS כמעט ולא רושמים אותו למטופלים. לעומת זאת, השוק הפרטי של הקנאביס הרפואי באנגליה צובר תאוצה בשנים האחרונות; ב־ 2020 הוא מנה כ־ 1,000 מטופלים, עכשיו מונה כ־ 20,000 , ולפי הערכות, מהר מאוד יעמוד המספר על כ־ 100,000 מטופלים.

הסיפור של Kanabo Group החל בשנת 2017 , כאשר המייסד והמנכ"ל אביהו תמיר ראה הזדמנות ליישם את המומחיות שלו בטכנולוגיה לטובת פיתוח פתרונות בתעשיית הקנאביס הרפואי הצומחת. פלטפורמת הבריאות הדיגיטלית של החברה ,Treat itכבר מחוללת מהפיכה של ממש בקרב חולים הסובלים מכאב כרוני, ע״י מתן טיפולים מותאמים אישית באמצעות קנאביס רפואי. מה שמייחד את פלטפורמתTreat It , הוא הדגש על התאמה אישית וטיפול בקנאביס רפואי, והעובדה שמדובר בשירות מהיר ויעיל – שני דברים שלרוב לא יכולים להיאמר על מערכות הבריאות הרגילות.

הפלטפורמה ממפה את נתוני המטופלים כדי להציע גישות חלופיות או משלימות לשיטות ניהול כאב מסורתיות, מתן מענה לצרכים רפואיים שלא נענו ושיפור תוצאות המטופל. עם הטכנולוגיה המתקדמת של Treat It , מטופלים יכולים לקבל טיפול רפואי באיכות גבוהה ללא המגבלות של מערכות הבריאות המסורתיות".

קנאביס בבריטניה

מחוללת מהפכה של ממש. פלטפורמת Treat it

הרופאים ממליצים – תרופות בעישון

״אני תמיד אומר שאני לא באמת בחרתי בקנאביס, הקנאביס בחר בי", מספר תמיר. "מאז שהייתי ילד סבלתי ממיגרנות. אני זוכר את אמא שלי יושבת לידי לילות עם מטלית קרה על הראש כדי להעביר את הכאב. ב־ 2012 פגשתי את מי שהיה אז ראש מרפאת כאב ראש באיכילוב, תל אביב, והוא המליץ לי לנסות קנאביס. אני עדיין זוכר את הפגישה הראשונה באחת מחברות הקנאביס בארץ כשלימדו אותי איך לגלגל סיגריית קנאביס )ג'וינט בשפה הלא רפואית(. הייתי די בשוק מזה, לא עישנתי בחיים וזו נראתה לי דרך מתן רפואית מוזרה. לא האמנתי שרופאים יכולים להמליץ על נטילת תרופה בעישון!

"פתחתי את החברה הראשונה שלי בתחום באותה שנה וייבאנו מכשירי אידוי לקנאביס כדי להחליף את הצורך בעישון. ב־ 2016 הקמתי את קנאבו כשהבנתי שצריך ממש לייצר מכשיר חדש שיהיה מכשיר רפואי, ושיוכל בין היתר לספק מנה מדודה בכל שאיפה. ככה נולד מכשיר ה־ VapePod , שהוא המשאף הרפואי הראשון מסוגו בעולם לקנאביס״. בתחילת 2022 רכשה קנאבו את חברת The GP Service לשירותי רפואה אונליין, ובמהלך השנה האחרונה הרחיבה את השירות עם פלטפורמת ה־ Treat it שתאפשר, בין היתר, גם טיפול באמצעות המכשיר הרפואי.

אז איך עובד השירות ב־ Treat It ולמי זה מתאים?

״השירות הוא למעשה מרפאת כאב שעובדת אונליין, לצד מרפאת האונליין הכללית שלנו ) The GP Service (. בשלב הראשון, לפני תאום הפגישה, המטופל עונה על סדרת שאלות ומיד מקבל תשובה האם הוא יכול להתאים לטיפול בקנאביס רפואי. בעיקר נבדוק שהמטופל ניסה טיפולים אחרים לכאב, ושקנאביס הוא לא הטיפול הראשון. לאחר מכן מתקיימת פגישה ראשונית עם רופא מומחה בשיחת וידאו של כ־־ 30 דקות. הייחודיות של הפלטפורמה היא גם בממשק הישיר לתיקי המטופלים ב־ ,NHS דבר שמאפשר לרופאים לצפות במידע בקלות, והופך את ההליך לפשוט ומהיר עבור המטופל. פריצת הדרך בשירות שלנו באנגליה היא המהירות – מקבלים את התרופה הביתה תוך מספר ימים, וכשצריך חידוש רק ממלאים טופס אונליין. אין צורך בפגישת רופא נוספת, ממש כמו בקופות חולים בישראל".

מה הן עלויות הטיפול?

״העלות היא £79 לפגישה הראשונה (בתקופת ההשקה יש הנחה של 30% עם השימוש בקוד TREAT30 ) כל חידוש מרשם באמצעות טופס הוא בעלות טיפול של £9.90 . במידה ונדרש מפגש נוסף עם רופא, עלות היעוץ תעמוד על £49 . בנוגע לקנאביס זה כבר תלוי מאוד בסוג. מחסנית של מוצר האידוי שלנו היא £68 למיכל אחד עם כ־ 100 מנות. לרוב זה מספיק למטופל חדש לכחודש ולאחרים לשבועיים. המרפאה גם מספקת שמן קנאביס ופרחים, וסה"כ יש לנו כ־ 20 מוצרים שונים".

קנאביס בלונדון

מה הם החששות בטיפול בקנאביס?

״ישנם יתרונות וחסרונות פוטנציאליים לשימוש בקנאביס רפואי לטיפול בכאב. מצד אחד היתרונות ברורים, קנאביס רפואי הוכח כיעיל בהקלה על כאבים כרוניים במגוון מצבים, כולל טרשת נפוצה, מיגרנות, כאבי גב, סרטן, דלקות פרקים ועוד. טיפול בקנאביס גם יכול להוות חלופה למשככי כאבים מסורתיים שעלולים להיות כרוכים בתופעות לוואי או בסיכון להתמכרות. בנוסף, קנאביס רפואי יכול לספק הקלה לחולים שמיצו אפשרויות טיפול אחרות. מצד שני, קנאביס רפואי זו לא תרופת קסם ולא עובדת על כולם, יש מטופלים שמנסים קנאביס וחוזרים לתרופות מסורתיות אחרות כי הקנאביס לא מספיק להם. וכמו לכל תרופה, קיימות גם בקנאביס עבור חלק מהמטופלים תופעות לוואי אפשריות כמו סחרחורת, עייפות או הגברת התאבון".

איך אתם מתאימים את הטיפול?

"על ידי התמקדות ברפואה מותאמת אישית ושימוש בטכנולוגיה מתקדמת וניתוח נתונים, Treat It מתאימה את הטיפולים לצרכי המטופל האישי, תוך התייחסות לתופעות לוואי וסיכונים אפשריים הקשורים לשימוש. הרופאים יודעים להתאים את הטיפול הנכון והתרופה המדויקת על פי הפרמטרים של המחלה והמטופל שמולם, וכמובן גם יכולים לתת טיפולים נוספים התומכים בטיפול הצמחי".
מה התוכניות העתידיות?

״כמי שעבר לאנגליה רק לפני מספר חודשים אני רואה שלא כל נותני השירותים כאן הם ברמה גבוהה. בתחום הרפואי, ממש הרגשתי שה־ NHS רחוק מקופות החולים בארץ. המטרה שלנו זה להביא שירות איכותי שלא מכירים בבריטניה, ולהנגיש תרופות שאין ב־ NHS. אנחנו מתחילים עם קנאביס רפואי ולאט לאט נתרחב. בעתיד יהיו לנו גם מומחים לבריאות הנפש בנוסף לרופאי כאב. בנוסף, אנחנו כל הזמן מרחיבים את המוצרים והשירותים של הקבוצה, ובקרוב נפתח תחת The GP Service גם התמחות בבריאות האישה. החזון בסופו של דבר הוא שנוכל באמת להשלים את מה שחסר ב־ NHS ולעשות את זה במחיר שיאפשר גישה לכל מטופל שיזדקק לשירות".
https://treat-it.clinic/

מצאתם טעות?
תגיות : אביהו תמיר, קבוצת קאנבו, קבוצת קנאבו, קנאביס אנגליה, קנאביס בלונדון, קנאביס בריטניה, קנאביס רפואי באנגליה, קנאביס רפואי בבריטניה, קנאביס רפואי בלונדון
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *