קיץ מסוכן

עדכון קורונה: בשעה שהממלכה המאוחדת התווספה באחרונה לרשימת המדינות "השחורות" של ישראל דווקא בבריטניה ממשיכים בהקלות, גם בכל האמור בנסיעות בינלאומיות אבל מלוניות הקורונה לשבים ממדינות אדומות יתייקרו בצורה משמעותית

בשלושים ביולי התווספה הממלכה המאוחדת למה שמוכנה בישראל "הרשימה השחורה" של מדינות במצב סיכון מרבי עקב רמת התחלואה הגבוהה במקומות אלו. משמעות הדבר שמי שמגיע לישראל מבריטניה מחויב לשבועיים בידוד עם אופציה לקצר לשבוע על ידי שתי בדיקות PCR שליליות. מי שטס לבריטניה אחרי שהוכרזה כמדינה בסיכון מרבי ולא היה לו אישור של וועדת חריגים צפוי לקנס של חמשת אלפים ש"ח עם שובו לישראל.

אבל, בשעה שבריטניה נמצאת ברשימה המפוקפקת הזו (לפחות עד ה- 9 לאוגוסט, אז יבחנו הדברים שוב) לצד מדינות כמו הודו, ברזיל, ארגנטינה, ספרד, טורקיה, רוסיה, בלארוס ועוד, הממשלה הבריטית דווקא החליטה להסיר מהרשימה האדומה שלה את הודו ועוד שלוש מדינות אחרות כחלק משלל שינויים ב"מערכת הרמזור" לנסיעות בינלאומיות.

כאמור, הודו הוסרה מהרשימה האדומה של הממשלה הבריטית ולצידה גם איחוד האמירויות ומדינות המפרץ האחרות של בחריין וקטאר. משמעות ההחלטה היא שמטיילים המגיעים לבריטניה מיעדים אלו לא יידרשו עוד לשהות 11 לילות במלונית הקורונה.

ספרד לעומת זאת, שבדומה לממלכה המאוחדת נכנסה בישראל לרשימת המדינות בסיכון מרבי, לא קיבלה מעמד אדום בבריטניה אך הממשלה הבריטית קוראת למטיילים השבים ממנה לבצע בדיקת PCR לפני שהם טסים חזרה לבריטניה. צרפת הועברה לרשימה הענברית (הכתומה) מרשימת הענבר פלוס.

מי שחלם על חופשת קיץ במקסיקו או בטריטוריות הצרפתיות לה ראוניון ומאיוט באוקינוס ההודי יכול לשכוח מזה כיוון שהן העוברו, יחד עם גיאורגיה, לרשימה האדומה.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

כמה זה עולה לנו

לצד ההקלות החלקיות, הממשלה הבריטית החליטה להערים קשיים על מי שחוזר לממלכה ממדינה אדומה. עלויות מלוניות הסגר, היקרות ממילא, מזנקות כדי "לשקף טוב יותר את העלויות הכרוכות בכך", לדברי הממשלה.

החל מה -12 באוגוסט התעריף למטיילים יחידים יעלה מ -1,750 ליש"ט ל -2,285 ליש"ט. מבוגרים נוספים החולקים חדר ישלמו בין 650 ל -1,430 ליש"ט.

שר התחבורה גרנט שאפס אמר כי הממשלה הבריטית "מחויבת לפתוח נסיעות בינלאומיות בבטחה, תוך ניצול ההישגים שהרווחנו באמצעות תוכנית החיסונים המוצלחת שלנו".

עוד הוסיף השר כי "למרות שעלינו להמשיך להיות זהירים, השינויים של היום פותחים מחדש מגוון יעדים שונים לנופש ברחבי העולם, ואלו בוודאי חדשות טובות, הן לתעשיית התיירות והן לציבור הנוסעים".

שר הבריאות סאג'יד ג'אוויד אמר כי השינויים ברשימות הטיולים "מבוססים על הנתונים העדכניים ביותר ועל ייעוץ של מומחים לבריאות הציבור".

השר הוסיף והבהיר כי הודעת המששלה "מוכיחה את הצורך בזהירות מתמשכת, עם מדינות נוספות ברשימה האדומה כדי לסייע בהגנה על מבצע החיסונים שלנו מפני האיום הגובר של וריאנטים חדשים של הנגיף".


אולי תרצו לקרוא עוד כתבה על קורונה באנגליה:

היום שאחרי מחר

לעדכונים שוטפים על קורונה בבריטניה: https://coronavirus.data.gov.uk

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

למאמרים נוספים מאת מערכת עלונדון
תגיות:
אנגליה
בריטניה
בריטניה ברשימה האדומה
בריטניה ברשימת המדינות האדומות
לונדון
מלוניות באנגליה
מלוניות בבריטניה
מלוניות בלונדון
מלוניות קורונה
עדכון קורונה בבריטניה
קורונה באנגליה
קורונה בבריטניה
קורונה בלונדון

קרא עוד