כלוב זהב? מלוניות בידוד בבריטניה

עדכון קורונה: ראש הממשלה בוריס ג'ונסון הודיע היום (רביעי, ה 27) שהסגר הכללי יוארך בשלושה שבועות, בתי הספר לא יפתחו לפני השמיני במרץ ולנוכח האיום הגובר מחדירת זנים שונים של הקורונה הוחלט על שורת צעדים שיקשו מאד על התנועה בינלאומית בבריטניה

אחרי שפנה לציבור ביום שלישי ה- 26 בבקשת סליחה על העובדה שבריטניה רשמה יותר ממאה אלף מתים ממגיפת קורונה (מה שהופך את בריטניה לאחת הנפגעות הקשות בעולם), חצי מהם רק בחודשיים וחצי האחורנים, ראש הממשלה בוריס ג'ונסון הודיע לחברי הפרלמנט כי הסגר הכללי ימשך עוד שלושה שבועות ובית הספר לא יפתחו לפני השמיני במרץ (במקרה הטוב ביותר). כמו כן הודיע ג'ונסון שתיירים, אזרחים ותושבי בריטניה שחוזרים ממדינות "הרשימה האדומה" יושמו במלוניות בידוד.

ג'ונסון חזר והדגיש כי בזמן הסגר הלאומי באנגליה "לא חוקי לצאת מהבית לנסוע לחו"ל למטרות פנאי".

לדבריו, הממשלה "תאכוף זאת בנמלים ובשדות תעופה על ידי כך שהיא תשאל אנשים מדוע הם עוזבים ותורה להם לחזור הביתה אם אין להם סיבה תקפה לנסוע".

הוא גם הודיע ​​על דרישות ההסגר החדשות במלוניות. ג'ונסון אמר לחברי הפרלמנט ש: "אסרנו גם על כל נסיעה מ -22 מדינות בהן קיים סיכון של גרסאות ידועות, כולל דרום אפריקה, פורטוגל ומדינות דרום אמריקה.

"וכדי להפחית את הסיכון של אזרחים ותושבי בריטניה שחוזרים הביתה ממדינות אלה, אני יכול להודיע ​​שנדרוש מכל המגיעים להתבודד במגורים ממשלתיים, כגון בתי מלון, למשך 10 ימים. ללא יוצא מן הכלל".

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

יש לציין כי התיירים השבים לבריטניה מעשרים ושתיים המדינות "האדומות" (דרום אפריקה, רוב מדינות דרום אמריקה ופורטוגל) ילקחו מהשדה הישר למלוניות הבידוד ויממנו בעצמם את השהייה בעלות של 100 ליעש"ט ללילה לאיש.

בוריס ג׳ונסון - ראש ממשלת בריטניה

ראש הממשלה בוריס ג׳ונסו בימים שמותר היה לצאת ולטייל. צילם וDowning10/flickr

דבריו של ראש הממשלה ג'ונסון מגיעים אחרי שמיליוני אנשים בבריטניה התבקשו יום קודם לכן, (שלישי, ה- 26) על ידי שר החיסונים נדים זהאוויי לא להזמין חופשת קיץ בחו"ל בשלב זה.

כשנשאל מה עצתו לאנשים השוקלים להזמין חופשת קיץ כעת, השיב השר זהאווי: "בהחלט. כרגע הגענו למצב של מעל שישה וחצי מיליון אנשים  עם המנה הראשונה אבל עוד יש לנו דרך ארוכה. היו לנו ביצועים אדירים, משפחת NHS, הכוחות המזוינים שלנו, המגזר הפרטי, והמתנדבים המבריקים התאחדו כדי לספק את הפריסה הזאת. אבל זה מוקדם מדי. כרגע יש עדיין למעלה מ 37,000 אנשים בבית החולים עם קורונה וזה מוקדם מדי בשבילנו אפילו לשער על הקיץ."

הוא אמר לרדיו טיימס: "אנחנו רוצים לוודא שנפתח מחדש את הכלכלה באופן הדרגתי וזו מאוד הכוונה שלנו. העדיפות צריכה להיות בתי ספר".

השמועות גרסו תחילה כי ראש הממשלה ג'ונסון אישר תוכנית לאלץ את כל המטיילים המגיעים לבריטניה להתבודד במלונות כדי להגביל את התפשטות נגיף הקורונה עם הזנים החדשים מדרום אפריקה וברזיל אבל מקורות ממשלתיים דיווחו כי השרים בחרו לבסוף במערכת מוגבלת יותר לאחר שראשי תעשיית התיירות התעופה הזהירו כי הצגת כללי גבול קשוחים יותר תהיה "קטסטרופלית" עבור התעשייה.

בינתיים, ישראלים שטסו מבריטניה ליעדים אירופאיים שונים מספרים שפרט לתורים ארוכים בשדות התעופה ועומסים גדולים, נראה שבינתיים לא הרבה השתנה.

ומה בישראל?

באופן היסטורי נתב"ג נסגר לתנועה מיום שלישי האחרון לתקופה של שבוע. העיתונאית עמליה דואק דיווחה היום שהמדינה נערכת להוצאת טיסות מרוכזות לאירופה, לטובת ישראלים שיקבלו מוועדת החריגים אישור לטוס. ההיערכות היא להוציא טיסה כזו בימים הקרובים, ככל הנראה לפרנקפורט, משם יוכלו הנוסעים להמשיך ליעדיהם. הטיסה תקבל תקציב מיוחד ותבוצע על ידי אחת החברות הישראליות.

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

למאמרים נוספים מאת מערכת עלונדון
תגיות:
בידוד בבריטניה
בידוד משפחה בתקופת הקורונה
המוטציה החדשה של נגיף הקורונה בבריטניה
מלוניות באנגליה
מלוניות בבריטניה
מלוניות בלונדון
קורונה באנגליה
קורונה בבריטניה
קורונה בלונדון
שבועיים בידוד בלונדון
תקופת בידוד בבריטניה

קרא עוד