ושוב איתכם

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(14/09/23- 19:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
ישראלים בלונדון ובבריטניה, פוליטיקה
13:41 03/12/21

ושוב איתכם

עדכון קורונה: בדיוק כשכבר חשבנו שהכל מאחורינו והחיים שבו למסלולם בא ואריאנט אומיקרון והפך את הקערה על פיה. גם בריטניה וגם ישראל הכריזו השבוע על שורה של הגבלות חדשות אחרי חודשים ספורים של נורמליות

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג׳ונסון מגפת קורונה בבריטניה, אנגליה, לונדון - יציאה מהסגר ואין חובת מסיכות
ראש הממשלה בוריס ג'ונסון קיים השבוע מסיבת עיתונאים דחופה

שלושים ושניים מקרים של וריאנט האומיקרון כבר התגלו בבריטניה ונראה שזו רק ההתחלה. מיום שלישי האחרון, ה 30 בנובמבר, עטיית מסכות חזרה להיות חובה חוקית בחנויות ובתחבורה הציבורית ברחבי אנגליה ושאר חלקי הממלכה, שוב בניסיון לבלום את התפשטות הגרסה החדשה של נגיף הקורונה שכרגע לא ידוע עליה רבות אך ארגון הבריאות העולמי הגדיר כ"מקור לדאגה".

ראש הממשלה בוריס ג'ונסון קיים בשני מסיבת עיתונאים, הראשונה בנושא מאז תחילת יולי אז הוסרו כל ההגבלות החוקיות באגליה, ובא הודיעה שממשלתו נוקטת מעתה צעדים "ממוקדים ומידתיים" כנגד הוריאנט לקראת מה שהוא הגדיר כ"חורף מאתגר".

ומה בשאר הממלכה?

סקוטלנד, ויילס וצפון אירלנד הודיעו גם הן על הטלת מגבלות דומות בעקבות הודעתו של ג'ונסון והתגלות כעשרה מקרים של הוריאנט בסקוטלנד.

כאמור, הוריאנט החדש, שהתגלה בדרום אפריקה בתחילת נובמבר, מעורר דאגה ברחבי העולם וקיים חשש בקרב המדענים שהוא עמיד יותר לחיסון וגם מגביר את הסיכון להדבקה מחדש בנגיף.

ראש הממשלה אמר ג'ונסון הוסיף ואמר ש: "נמשיך ולבקש מכולכם לסייע בבלימת התפשטות הוריאנט הזה על ידי הידוק הכללים של מסכות בחנויות ובתחבורה הציבורית".

בנוסף למסכות בתחבורה הציבורית ובחנויות, נוסעים המבקשים להכנס לבריטניה נדרשים כעת לעבור בדיקת PCR שלילית עד סוף היום השני עם שובם ולהכנס לבידוד עד שיקבלו את התוצאה שלהם. כמו כן, רשימת המדינות האדומות שוב גדלה וכמעט כל מדינות דרום ומרכז אפריקה נוספו לרשימה.

ההנחיות גם שונו לגבי מי שבא במגע עם נבדקים שנמצאו חיוביים ושנדבקו בוריאנט החדש. אם עד השבוע מי שבא במגע עם חולה מאומת לא נדרש לבידוד הרי שמעתה הוא יחוייב לבידוד של עשרה ימים, "ללא קשר למצב החיסון שלך".

ראש הממשלה ג'ונסון אמר גם במסיבת העיתונאים ברחוב דאונינג עשר ש: "אנחנו לא הולכים למנוע אנשים מלנסוע ולטייל, אני רוצה להדגיש את זה, אנחנו לא הולכים לעצור מטיילים אבל אנחנו כן נדרוש מכל מי שנכנס לבריטניה לעשות בדיקת PCR עד סוף היום השני לאחר הגעתם ולבודד את עצמם עד שיש להם תוצאה שלילית.

"שנית, אנחנו צריכים להאט את ההתפשטות של הוריאנט הזה כאן בבריטניה. אנו נדרוש גם מכל מי שבא במגע עם נבדקים שנמצאו חיוביים עם חשד למקרה של אומיקרון להכנס לבידוד במשך 10 ימים ללא קשר אם הם מחוסנים או לא. ג'ונסון גם ביקש מהאזרחים ללכת ולקבל את זריקת הבוסטר בהקדם האפשרי כדי למנוע את התפשטות הגרסה החדשה של הנגיף שפשוט לא מוכן לעזוב אותנו לנפשנו.

ומה בישראל?

 התפשטות וריאנט האומיקרון גם הביאה להטלת מגבלות חדשות בישראל, כאלה שישפיעו לא מעט על ישראלים המתגוררים בחו"ל ומבקשים לבקר בישראל בחופשת החורף הקרובה.

רק כחודש לאחר שנפתחה לתיירות בינלאומית ישראל נסגרת שוב בפני תיירים שאינם ישראלים. כניסת זרים תתאפשר רק באישור וועדת חריגים. כמו כן, כל ישראלי המגיע חזרה לארץ, במידה והוא מחוסן, צריך להכנס לבידוד של שלושה ימים ולעבור שתי בדיקות PCR שליליות כדי לצאת מהבידוד. מי שאינם מחוסנים יכנסו לבידוד של שבועיים עם אפשרות של הפסקה אחרי שבוע בכפוף לבדיקה שלילית.

תיירים השבים ממדינות שהוגדרו אדומות יבצעו בדיקת PCR ויועברו למלונית קורונה עד לקבלת תשובה שלילית. אחרי קבלת התשובה השלילית יועברו לבידוד ביתי ובדיקה ביום השביעי. כמו כן יוחזררו מגלות התו הירוק בחללים סגורים של מעל לחמשים איש.

אם כך, אין לדעת איך תראה חופשת חג המולד הקרובה והכל עוד אפשרי. מה שבטוח, תוכניותיהם של לא מעט ישראלים השתנו מהקצה אל הקצה. זוגות שאחד מבני הזוג אינו ישראלי, או שהילדים אינם בעלי אזרחות ישראלית, יצטרכו להגיש בקשת כניסה מיוחדת לוועדת חריגים, תהליך פרוצידורלי לא לגמרי פשוט עם תקופת המתנה ארוכה עד לקבלת התשובה. למערכת עלונדון נודע כבר על לא מעט משפחות שנאלצו לשנות את תוכניותיהם וכאמור, אין לדעת מה עוד יקרה עד חג המולד.


עוד כתבה על נגיף הקורונה בבריטניה:

היום שאחרי מחר

הודעת ממשלת בריטניה על וריאנט אומיקרון.

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת עלונדון

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת עלונדון
תגיות : אומיקרון, אומיקרון באנגליה, אומיקרון בבריטניה, אומיקרון בלונדון, אנגליה, בריטניה, המוטציה החדשה של נגיף הקורונה בבריטניה, וירוס הקורונה בבריטניה, וריאנט אומיקרון של נגיף הקורונה, חורף בלונדון, חיסון לנגיף הקורונה בבריטניה, לונדון, נגיף הקורונה בבריטניה, עדכון קורונה באנגליה, עדכון קורונה בבריטניה, עדכון קורונה בלונדון, קורונה באנגליה, קורונה בבריטניה, קורונה בלונדון
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *