גרין קארד

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(14/09/23- 19:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
פוליטיקה
06:51 06/04/21

גרין קארד

עדכון קורונה: בריטניה ממשיכה בתהליך מדוד של יציאה מהסגר והאיחוד האירופי מתכנן גם הוא לפתח שיטת "פספורטים ירוקים" למי שהתחסנו או החלימו. ומה על תיירות בינלאומית וביקורים של אזרחים ישראלים בישראל?

קורונה בבריטניה, אנגליה, לונדון - עדכון על הדרכון הירוק לגבי חופשות ותיירות
האם נזכה לצאת לחופשה על חוף חלומי כזה בקיץ הקרוב?

השבוע (שני ה 5 לאפריל), הודיע ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון שהמדינה תמשיך בתהליך היציאה מהסגר הכללי שהוטל עליה בתחילת ינואר עם התפרצות "הוריאנט הבריטי" שהכה קשות במדינה כולה. החל מיום שני הבא, ה 12 לחודש, יפתחו מחדש חנויות שלא מוגדרות "חיוניות", וכן מכוני כושר, סלוני יופי ומספרות. כמו כן יפתחו פאבים, מסעדות ובתי קפה אך בינתיים רק לישיבה בחוץ.

החלק המעניין ביותר בהודעה של ג'ונסון היה בעניין ה"פספורט הירוק" והתוכנית לייצר מערכת של אישורים למי שהתחסנו, החלימו או פשוט פיתחו נוגדנים באופן טבעי וישאפשרו לחזור לשגרה של אירועים רבי משתתפים או לחלופין טיולים הן של תיירות פנים והן בינלאומית.

הודעתו של ג'ונסון באה במקביל לידיעות על תכנון דומה באיחוד האירופי ששוקל לייצר מעין "פספורטים ירוקים" כאלה החל מהקיץ הקרוב שיאפשרו לאזרחים לטייל בין מדינות האיחוד ואף מחוצה לו. האיחוד האירופי קבע תוכניות לדרכון בריאות בשם "תעודה ירוקה דיגיטלית", או "אישור מעבר ירוק". תעודות אלה יספקו ראיות לכך שנוסע חוסן או החלים מקורונה או שהם נבדקו ונמצאו שליליים. תהיה חובה לקבל את האישור לכניסה לכל אחת ממדינות האיחוד האירופי. ההצעה מתמקדת באזרחי האיחוד האירופי ואלה המתגוררים ועובדים בתחומי האיחוד אך אומרים כי אלה "השוהים באיחוד האירופי והמחזיקים בתעודה ירוקה דיגיטלית" צריכים גם הם להיות פטורים ממגבלות חופש התנועה.

תיירים מבריטניה יוכלו, ככל הנראה, גם הם להשתמש באישורי המעבר הירוקים כדי לנסוע ולצאת לחופשות באיחוד האירופי. הנהגת האיחוד הודיע שהיא רוצה להציג את האישורים כבר בקיץ הקרוב אך כאמור עוד לא נקבע תאריך.

בינתיים, באנגליה, ההנחיה היא עדיין שאסור לצאת לנסיעה בינלאומית אלא אם כן יש לדבר צורך חיוני. מי שעובר על החוק צפוי לקנס של עד 5000 ליש"ט. האם באמת הכללים האלו נאכפים? לא ברור. ישראלים שטסו לאחרונה לישראל, בין אם להצביע בבחירות לכנסת או בין אם סתם לבקר את המשפחה בפסח לא דיווחו על בעיות כלשהן בשדה.

נ' (השם שמור מערכת) טס לפני שבועיים לישראל כדי לבקר קרוב משפחה מדרגה ראשונה שאובחן באחרונה כחולה סרטן מתקדם. נ' הכין שורה של טפסים שיוכיחו את הדחיפות של נסיעתו אבל לטענתו איש לא בדק זאת בשדה התעופה בלונדון טרם ההמראה.

תיירות פנים ותיירות בינלאומית

אביב הגיע ועונת התיירות מתקרבת ברם, ההודעה של ג'ונסון ביום שני לא הבהירה לגמרי את תמונה. ישנן ספקולציות באם אזרחי ותושבי בריטניה יוכלו לנסוע לחו"ל בקיץ הקרוב בשל הדאגה הגוברת מוריאנטים של הקורונה המתפשטים במהירות וגורמים לעלייה חדה במקרים כפי שחווינו כאן בחורף שעבר.

ג'ונסון אמר שתיירות בינלאומית לא תחזור לקדמותה לפני ה 17 במאי וגם אז רק במידה והתנאים יאפשרו זאת. בינתיים המליץ ראש ממשלת בריטניה שלא להזמין חופשות בינלאומיות לקיץ הקרוב. אי ודאות זו, יחד עם הגבלות הקורונה הקיימות, גורמות ליותר ויותר בריטים להזמנת חופשות מקומיות, בין אם בקו החוף הבריטי, בפארקים כפריים ובעיירות ציוריות.

בהתאם להנחיות הממשלה, מלונות, בי אנד בי ואירוח משותף אחר באנגליה יהיו רשאים להיפתח ב-17 במאי, כאמור אותו תאריך שבו נסיעות בינלאומיות יכולות להתחדש בעוד שאירוח עצמאי (כלומר קוטג'ים וצימרים להשכרה, כאלה שאינם דורשים מתקנים משותפים בין האורחים) יכולים להיפתח מחדש כבר ב-12 באפריל. אז מה עם החופשה הבאה שלכם?


אולי תאהבו לקרוא גם את הכתבה הבאה בנושא קורונה בבריטניה:

מפת הדרכים

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת עלונדון

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת עלונדון
תגיות : אנגליה, בריטניה, דרכונים ירוקים, הדרכון הירוק, חופשה באנגליה, חופשה בבריטניה, חופשה בלונדון, לונדון, עדכון קורונה, פספורטים ירוקים, קורונה באנגליה, קורונה בבריטניה, קורונה בלונדון, תיירות באנגליה, תיירות בבריטניה, תיירות בלונדון
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *