מה שבע?

עדכון קורונה: הולכות וגוברות השמועות שתקופת הבידוד הנדרשת כרגע תקוצר בקרוב מארבעה-עשר יום לשבעה ימים בלבד ואף לא תחול על אנשי עסקים. ההצעה מגיעה דווקא בשעה קריטית במאבק של בריטניה בהתפשטות הנגיף

דרישת ארבעה-עשר ימי בידוד עשויה להתקצר לשבעה ימים בלבד על רקע החשש הגובר שאזרחי הממלכה המאוחדת מפרים את הדרישה הקשה של שבועיים בידוד.

צוות המשימה במאבק בקורונה של הממשלה הבריטית שוקל לצמצם את דרישת הבידוד העצמי לאלה הבאים במגע עם אנשים נגועים והשמועות גורסות על דרישה חדשה שבין שבוע לעשרה ימים.

השינויים, העשויים להיכנס לתוקף תוך שבועות ספורים, לא יחולו על מי שנמצא חיובי במחלה – באים על רקע הקריאות במפלגה השמרנית לפטר את הברונית הרדינג, ראש כוח המשימה הממשלתי.

ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון הודה כי שירות הבדיקות שבראשו עומדת הברונית הרדינג היה אמור להשתפר בשבוע שעבר.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

השר לצפון אירלנד, ברנדון לואיס, אמר ל- Sky News כי "לא התקבלו החלטות סופיות וזה חייב להיות מוצדק מדעית".

ישנן גם טענות כי הברוקרים של הסיטי של לונדון, מנהלי קרנות גידור ומנכ"לים של חברות גדולות הטסים לבריטניה וממנה עשויים להיות פטורים מכללי הסגר כדי לסייע בהצלחת "בריטניה העולמית" שלאחר הברקזיט.

יחד עם זאת, השר לואיס הביע התנגדות לרעיון באומרו ש"כל השינויים שיבוצעו יחולו על כולם".

הסיבה לשינויים המוצעים נובעת מהחששות הגוברים שהאזרחים אינם משתפים פעולה עם אפליקציית האיתור של מערכת הבריאות הבריטית בגלל הסיכון שבתקופה ממושכת של בידוד שבעטייה לא יוכלו לעבוד או לצאת מהבית. ההודעה הרשמית על השינויים המוצעים אמורה להגיע ממש בימים הקרובים.

לחץ על ממשלת בריטניה להטיל סגר כללי

באופן אבסורדי כמעט, ההצעה המדוברת באה על רקע החמרה רצינית במצב התחלואה שכרגע עומדת על כמאה אלף נדבקים ביום ולחץ הולך וגובר על ראש הממשלה ג'ונסון לנקוט בצעדים משמעותיים יותר במאבק בהתפשטות הנגיף. מדענים רבים קוראים לפעולה מיידית, כלל ארצית, כולל סגר כללי של מספר שבועות בדומה לזה שהוטל השבוע בצרפת וגרמניה.

הלחץ המפועל על ג'ונסון מגיע לא רק ממדעניו הראשיים אלא גם מהאופוזיציה של מפלגת הלייבור בראשות סיר קיר סטארמר.
ג'ונתן אשוורת, חבר פרלמנט מטעם הלייבור ושר הבריאות בממשלת הצללים של הלייבור, אמר השבוע: "בוריס ג'ונסון היה צריך להשתמש בחופשת חצי השליש של בתי הספר להטלת סגר קצר שהיה דוחף מטה את מספר ההדבקויות, לסדר את מערת האיתור ולהציל חיים. במקום זאת, ראש הממשלה טוען שהגישה שלו כרגע היא זו שתקטין את מספר ההתרבות הבסיסי.
שרי הממשלה חייבים להצדיק עכשיו באם הגישה הנוכחית שלהם אכן מקיימת את ההבטחה הזו".

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

למאמרים נוספים מאת מערכת עלונדון
תגיות:
אנגליה
בוריס ג׳ונסון
בידוד בבריטניה
בריטניה
לונדון
ממשלת בריטניה
סגר באנגליה
סגר בבריטניה
סגר בלונדון
קורונה באנגליה
קורונה בבריטניה
קורונה בלונדון
שבועיים בידוד בלונדון
תקופת בידוד בבריטניה

כתבות נוספות של מערכת עלונדון