מפת הדרכים

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(28/04/23- 00:01)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
מה לעשות בלונדון ובבריטניה, פוליטיקה
10:10 23/02/21

מפת הדרכים

עדכון קורונה: בפנייה טלוויזיונית נרגשת לאומה ביום שני האחרון, חשף ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון את ארבעת צעדיו להקלת הסגר באנגליה. עלונדון עושה לכם סדר בבלאגן

עדכון קורונה בבריטניה - בוריס ג'ונסון פרש את מפת הדרכים ליציאה מהסגר באנגליה בשנת 2021
פנייה נרגשת לאומה, ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסוון נראה אתמול (שני) נמרץ ונלהב במיוחד כשפנה אל הציבור הבריטי ופרש לפניו את תוכנית ארבע השלבים שלו ליציאה מהסגר הכללי השלישי שהוטל על בריטניה בתחילת ינואר. ג'ונסון מקווה להסיר את רוב המגבלות והכללים הנוקשים של סגר הקורונה עד ה 21 ביוני אבל הדבר תלוי במספר משתנים כמו שיעור ההדבקה, מספר מקרי מוות ומספר האשפוזים בבתי חולים שבינתיים ממשיכים לרדת באופן משמעותי כך שקיימת תקווה גדולה כיאכן יוסגו היעדים שהממשלה הציבה.

שיטת הנדבכים האזורית שקדמה לסגר השלישי לא תחזור ובכוונתו של ג'ונסון לפתוח את המדינה כולה בארבעה שלבים זהירים ובכפוף להמלצות המדע.

שלב ראשון: 8 במרץ ו-29 במרץ

8 במרץ

כל בתי הספר באנגליה ייפתחו מחדש וכל התלמידים צפויים לחזור ללימודים בבת אחת. תלמידי התיכונים והקולג'ים והן אנשי הצוות בכל בתי הספר, יתבקשו לעטות מסכות בכל זמן. כל תלמידי התיכון והמכללה ייבדקו פעמיים בשבוע, בבית הספר בשבועיים הראשונים ולאחר מכן בביתם.

סטודנטים בקורסים מעשיים יכולים לחזור אך אחרים יצטרכו להמשיך בשיעורים מקוונים. הדבר ייבחן מחדש במהלך חג הפסחא בתחילת אפריל.

אדם אחד יוכל לפגוש אדם אחר מבית אחר לבילוי בחוץ, לא רק לפעילות גופנית. כלומר, שני אנשים יוכלו להיפגש לפיקניק או לשבת על ספסל עם קפה (אבל הם לא יכולים לשחק טניס או גולף).

דיירי בית האבות יורשו למבקר רשום אחד.

29 במרץ

"כלל השישה" יחול על מפגשים בחוץ כלומר עד שישה אנשים, ממשקי בית שונים, או קבוצה גדולה יותר המורכבת משני משקי בית, יוכלו להיפגש בחוץ, כולל בגנים פרטיים. מתקני ספורט בחוץ יפתחו מחדש וספורט מאורגן (בחוץ) יכול להתקיים לילדים ולמבוגרים. בנקודה זו הממשלה תבטל את הודעת ה"הישארו בבית" ובמקום זאת תעודד אנשים להישאר "מקומיים".

אנשים עדיין יתבקשו לעבוד מהבית במידת האפשר ולא תתאפשר נסיעה לחו"ל מלבד אם העבודה דורשת יציאה מהבית ונסיעה.

שלב שני: 12 באפריל

חנויות לא חיוניות, כולל מספרות ומכוני יופי, יפתחו מחדש. ספריות, מוזיאונים, גני חיות, פארקי שעשועים וחדרי כושר יכולים להיפתח אך עדיין משקי בית שונים לא יורשו להתערבב בפנים הבית.

תעשיית האירוח, כולל פאבים ומסעדות , תפתח מחדש אבל רק לישיבה בחוץ עם 'כלל השישה' או קבוצה גדולה יותר המורכבת משני משקי בית.

הלקוחות לא יצטרכו לקנות ארוחה משמעותית כדי לשתות משקה אלכוהולי ולא יהיה עוצר אבל אנשים יצטרכו לשבת בעת ההזמנה, האכילה או השתייה.

תיירות פנים בריטית, בשירות עצמי ורק של משק בית יחיד, יורשו להתקיים. כמו כן יורשו הלוויות של עד 30 איש וחתונות של עד 15 אנשים.

קורונה בבריטניה - יציאה מהסגר בשלבים בשנת 2021

פאבים ומסעדות יורשו לפתוח שעריהם לקהל ולהושיב בפנים החל מה 17 במאי

שלב שלישי: 17 במאי

על אף שבחוץ רוב המגבלות על מפגשים חברתיים כבר יוסרו, התכנסויות של יותר משלושים איש עדיין יהיו בלתי חוקיות. בתוך הבית יתאפשר 'כלל השישה' או קבוצה גדולה יותר המורכבת משני משקי בית.

תעשיית האירוח המקורה כמו פאבים, מסעדות, בתי קולנוע, תיאטראות, אולמות קונצרטים, אזורי משחק לילדים, מלונות, צימרים, שיעורי התעמלות וכו – יורשו לפעול מחדש.

הופעות מקורות גדולות ואירועי ספורט של עד אלף איש יורשו. הופעות גדולות ואירועי ספורט בחוץ יהיו בעלי קיבולת מקסימלית של 4,000 איש. באצטדיוני הספורט הגדולים יותר יורשו עד 10,000 אנשים.

חתונות ולוויות יורשו עד שלושים איש.

שלב רביעי: 21 ביוני

כל המגבלות על קשרים חברתיים יוסרו. הממשלה מקווה לפתוח מחדש מועדוני לילה ולהסיר את ההגבלות על אירועים גדולים כגון פסטיבלי מוזיקה וכדומה. נבחנת האפשרות שביצוע בדיקות קורונה מהירות יהוו כתנאי לכניסה למועדונים ואירועים המוניים אחרים.

שרי הממשלה מקווים להסיר את ההגבלות על חתונות ולוויות בשלב הזה.

עדיין לא הוחלט

ישנם מספר תחומים כמו תיירות בינלאומית או ההמלצה לעבוד מהבית שטרם הוסכמו לגביהם תאריכים וההקלות בהם תהיינה כפופות לבחינה מתמדת במהלך ההקלות בסגר.

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת עלונדון

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת עלונדון
תגיות : בוריס ג'ונסון, יציאה מהסגר בבריטניה, מפת דרכים בבריטניה, סגר באנגליה, סגר בבריטניה, סגר בבריטניה 2021, סגר בלונדון, עדכון קורונה, עדכון קורונה בבריטניה, קוביד-19, קורונה באנגליה, קורונה בבריטניה, קורונה בלונדון
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *