בשורות טובות למטיילים

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(28/04/23- 00:01)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
פוליטיקה
10:10 30/11/20

בשורות טובות למטיילים

עדכון קורונה לעונת החגים: תקנות חדשות שהציע שר התחבורה הבריטי עשויות לקצר את תקופת הבידוד לשישה ימים בלבד במידה והנוסעים ישלמו עבור הבדיקות באופן פרטי

קורונה בבריטניה - שר התחבורה הבריטי גרנט שאפס
שר התחבורה הבריטי גרנט שאפס

אחרי שהתבשרנו באחרונה שהמגיעים מישראל לא נדרשים להיכנס לבידוד עם כניסתם לממלכה המאוחדת הכריז גרנט שאפס, שר התחבורה הבריטי, שאנשים המגיעים לאנגליה מחו"ל יוכלו לקצר את תקופת הבידוד ביותר ממחצית אם ישלמו עבור בדיקת קורונה לאחר חמישה ימים.

הכללים החדשים יכנסו לתוקף החל מה -15 בדצמבר. בדיקות הקורונה של החברות הפרטיות יעלו בין 65 ל -120 ליש"ט.

שר התחבורה שאפס אמר כי התוכנית "תחזק את הנסיעות הבינלאומיות תוך שמירה על ביטחון הציבור".

ענף התיירות, אחד הנפגעים הקשים ביותר מהמשבר הכלכלי שנלווה למאבק בהתפשטות הנגיף, בירך על המדיניות אך תיאר אותה כדבר מה שהגיע ב"איחור רב".

הכרזת שר התחבורה הבריטי באה בעקבות הודעתו של ראש הממשלה בוריס ג'ונסון כי על אנגליה יחולי מגבלות אזוריות "קשוחות" יותר מבעבר, בשיטת הרזמור של שלוש שכבות, או נדבכים, שיכנסו לתוקף מיד עם סיום הסגר הלאומי ביום רביעי הקרוב, ה -2 בדצמבר. מערכת הנדבכים החדשה תשאיר מיליוני אזרחים ברחבי אנגליה במצב דומה לזה של הסגר הכללי.

תקנות התיירות החדשות

על פי התקנות החדשות, הנוסעים המגיעים מיעד זר שאינם ברשימת "המסדרונות האוויריים" של הממשלה עדיין יצטרכו להיכנס לבידוד עצמי.אבל כאמור, אם ישלמו על בדיקה לאחר חמישה ימים ויקבלו תשובה שלילית, הם כבר לא יצטרכו לבודד את עצמם.

תוצאות הבדיקות יונפקו בדרך כלל תוך 24 עד 48 שעות. המשמעות היא שאנשים יכולים להשתחרר מההסגר שישה ימים לאחר ההגעה.

שר התחבורה שאפס אמר: "אסטרטגיית הבדיקה החדשה שלנו תאפשר לאזרחים בריטים לנסוע בחופשיות רבה יותר, לראות את יקיריהם ולהניע עסקים בינלאומיים. בכך שאנו נותנים לאנשים את האופציה לבדוק ביום החמישי, אנו תומכים גם בענף התיירות המנסה להשתקם מתוך המגיפה".

סקוטלנד, ווילס וצפון אירלנד

ממשלות סקוטלנד וצפון אירלנד שוקלות תוכנית דומה ואילו ממשלת ויילס הודיעה שהיא "תומכת באופן עקרוני".

מממשלת סקוטלנד נמסר כי היא עובדת עם שדות התעופה המסחריים העיקריים בסקוטלנד ויועצים קליניים בכדי להבין את הסיכונים והיתרונות של התוכנית, כמו גם את היכולת של מעבדות במגזר הפרטי לבצע בדיקות בסטנדרט מינימלי.
משמעות הדבר היא שאם נוסע טס לאנגליה אך היעד הסופי שלהם הוא כתובת בסקוטלנד, לא תהיה אפשרות לנוסעים לעבור את בדיקת הקורונה באנגליה.

ממשרד הבריאות של צפון אירלנד נמסר: "אנו שוקלים ליישם את תוכנית הבדיקות שעשויה לאפשר למי שהגיע לצפון אירלנד ממדינה שאינה פטורה לסיים את הבידוד העצמי שלהם לאחר קבלת תשובה שלילית שתינתן באופן פרטי. "

 

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת עלונדון

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת עלונדון
תגיות : ֿ, הנחיות קורונה בבריטניה, הקורונה בלונדון, וירוס הקורונה בבריטניה, מגפת הקורונה בלונדון, נגיף הקורונה בבריטניה, נגיף קורונה באנגליה, עדכון קורונה באנגליה, עדכון קורונה בבריטניה, עדכון קורונה בלונדון, קורונה באנגליה, קורונה בבריטניה, קורונה בלונדון, שר התחבורה הבריטי, שר התחבורה הבריטי גרנט שאפס
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *