גם ישראלים נפלו קורבן לגנבי הטלפונים של לונדון

מכירים את התופעה של שודדים על קטנועים שחוטפים סמארטפונים? זה קרה לאלפי אנשים בלונדון ובהן שתי ישראליות שהסכימו לחשוף את הסיפור שלהן

זו תופעה בלונדון, שלא עושה סימנים של עזיבה. השודדים על הקטנועים מצליחים בקלות ובזריזות לחטוף לאנשים את הטלפונים שלהם מהיד ולהסתלק מהמקום בלי להשאיר זכר. הנה שני סיפורים של ישראליות בלונדון שזה קרה להן (גברים שפנינו אליהם לא ששו לספר. אם זה קרה גם לכם – ספרו לנו בתגובות למטה). המקרה הראשון, של יעל נחום, הוא סיפור טרי ומבאס שקרה לה החודש. השני, של כתבת התיאטרון שלנו לירון שקל, הוא כמתבקש סיפור יותר תיאטרלי בסגנון טרגדיה-קומית עם השלכות נדירות.

ככה הם עושים את זה:

אנשים ברחוב אמרו לי לעזוב את זה ושאין טעם // יעל נחום

יום בשישי בלילה, קצת אחרי 22:00. אני עומדת בתחנת אוטובוס ברחוב הולוויי (Holloway Road) ומוציאה את הטלפון שלי כדי להזמין אובר, כי לא הרגשתי בטוחה. ואז פתאום מגיחים שלושה גנבים עם קטנוע ופשוט חוטפים לי את הטלפון מהיד. זה היה טלפון נייד בן חודש – חדש-חדש, שהכנתי בו אלבום תמונות ליומולדת של חבר ולצערי הכל הלך.

אני צורחת מתוך אינסטינקט כדי שיחזירו, ואנשים ברחוב אומרים לי שאעזוב את זה ושאין טעם. אנשים לא ממש עזרו בהתחלה ולא היה לי איך לחזור הביתה, עד שכמה נשמות טובות הגיבו. בפאב, שממנו התקשרתי למשטרה אחר כך, אמרו לי שכל יומיים מישהו שם "מתורגט". הם היו מאוד חמודים האמת.

הייתה לי תחושה שאני צריכה להישאר בבית. הסיפור המבאס הוא שבהתחלה החבר רצה להגיע לווד גרין (Wood Green) ואמרתי "מה פתאום?! ממש מסוכן שם". אז הלכנו להולוויי במקום. טיפ: פשוט לא להיות עם נייד ברחוב, ואם יש לכם תחושה רעה לגבי יציאה באותו ערב – פשוט תישארו בבית! אה, ואם מציעים לכם ליווי, תגידו "כן", כי ידיד שלי הציע לי שילווה אותי ואמרתי שהכל טוב ואז זה קרה אחרי שתי דקות.

* אחרי המקרה יעל נאלצה להשתמש בטלפון ישן – בלי מסך (!). אבל אל דאגה אם חשבתם לתרום – היא מחכה לטלפון חדש שאמור להגיע דרך הביטוח שלה.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו
גנבי טלפונים ניידים בלונדון על קטנועים -

"הייתה לי תחושה שאני צריכה להישאר בבית". יעל נחום

השוטרים נחנקו מצחוק // לירון שקל

זו טראומה שלקחה פחות מחמש דקות ואני זוכרת כל רגע ממנה. יום שבת בצהריים – יום שמש אביבי בשנת 2017. אני הולכת על רחוב בלאקפריירס (Blackfriars Road), שנמצא שני רחובות מהבית שלי. הרחוב רחב: שני נתיבים, ואז אי, ואז שני נתיבים נוספים רק לאופניים. תוך כדי הליכה, אני שולחת לחברה הודעה בסלולרי, כשלפתע אופנוע עולה על נתיב האופניים ואז על המדרכה. הוא נעצר כל כך קרוב אליי, שבשנייה שהייתה לי כמעט וצעקתי "יכולתם לדרוס אותי!". אבל פשוט קפאתי.

היו שניים על האופנוע. זה שמאחור בהה בי בעיניים קרות. פייר, עוד יש לי פלאשבקים מרוב שהוא הלחיץ אותי. הוא חטף לי את הסלולרי מהיד ולפני שהצלחתי לחשוב – הם כבר נסעו על נתיב האופניים. ברגע שיורד האסימון, אתה מתחיל לעבוד על אוטומט, רפלקס, ופשוט מתחיל לרוץ אחרי האופנוע. גם כשהם כבר היו רחוקים וידעתי שאין סיכוי שאגיע אליהם – המשכתי לרוץ. לפתע, רוכב אופניים עוצר לידי ואומר לי שהוא ראה הכל ושואל אם אני בסדר. אמרתי לו שלקחו לי את הסלולרי. הוא שואל אם להתקשר למשטרה.

עכשיו חשוב לציין שאני לא מחובבי האייפון שקונים כל סלולרי חדש שיוצא. זה היה 2017, ולי היה סמסונג גלקסי 5. לדעתי באותו הזמן יצא כבר מספר 8. כמו כן, המסך היה קצת שבור והתעצלתי לתקן. אז באותו השלב אני עוד מדברת עם רוכב האופניים ורואה את האופנוע מרחוק, ולפתע הם זורקים את הסלולרי שלי מהאופנוע הנוסע! רצתי לשם, מצאתי את כל החלקים וחיברתי הכל יחד. רק את הבטרייה לא מצאתי וחשבתי לרגע שאולי הם גנבו אותה…

"הם החזירו לך את הסלולרי?! זה לא קורה אף פעם!"

ואז אני שומעת צעקות מהצד השני של הכביש הרחב. אוטובוס קומותיים עומד בתחנה בצד השני של הכביש, והנהג ואנשים מהקומה למטה מנופפים לי מהחלון. אז חציתי את הכביש ובאתי אליהם, והם הצביעו על מקום בצד השני של הכביש, שלא יכולתי לראות מאיפה שעמדתי. "החלק הזה חסר לך!". אני מסתכלת וזו הייתה הבטרייה. הודיתי לכולם, שמסתבר שגם הם ראו הכל, ורצתי חזרה לקחת את הבטרייה.

השוס הגדול הוא שהטלפון לא רק עבד, אלא הוא אפילו לא נשבר עוד. המסך כבר היה שבור, ונשאר שבור כמו שהיה. הכל עבד מצוין. אבל בגלל שכרטיס האשראי שלי היה על העטיפה של הטלפון, התחלתי לחשוש שאולי בדקה שהטלפון היה בידם הם יכלו לצלם את האשראי. תכל'ס זה די גאוני – אתה הרי לא תחשוב על ביטול אשראי אם הוא אצלך, אבל עם צילום שלו אפשר לעשות המון. אז התקשרתי למשטרה לשאול מה לעשות, והם אמרו לי לבטל וביקשו שאכנס לתחנה כדי לדווח על כל מה שקרה ואיפה (יש מצלמות CCTV כמעט בכל מקום).

הלכתי למשטרה יום לאחר מכן, סיפרתי להם את הסיפור והם נחנקו מצחוק. "הם החזירו לך את הסלולרי?! זה לא קורה אף פעם!". אמרתי: "הסלולרי שלי כזה שיט, שגם גנבים לא רצו אותו". אבל בתכל'ס – סמסונג גלקסי 5 הוא כנראה הסלולרי הטוב בעולם. כמה טלפונים ישרדו זריקה מאופנוע נוסע?

גנבי טלפונים ניידים בלונדון על קטנועים -

"הסלולרי שלי כזה שיט, שגם גנבים לא רצו אותו". לירון שקל

איך מתגוננים מפני גניבה בלונדון?

משטרת המטרופולין של לונדון מודעת למצב כמובן ומפרסמת המלצות באתר שלה איך להקטין את הסיכוי שיגנבו לכם את הטלפון. בין היתר, הם כותבים ש"הליכה בלי להחזיק את הטלפון יכולה למנוע חטיפה של הטלפון מידכם". ההמלצה שלנו למשטרה? עשו את העבודה שלכם ועצרו כבר את התופעה המטרידה הזאת…

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

למאמרים נוספים מאת מערכת האתר
תגיות:
גנבים בלונדון
ישראלים בלונדון
פשע בלונדון
שודדים על קטנועים בלונדון

קרא עוד