אקשיין!

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(05/05/22- 05:55)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
קולנוע בלונדון
07:44 15/10/21

אקשיין!

סרט קצר שצולם לתחרות סרטים ב-48 שעות, ישתתף בתחרות שנושאת את השם זה ושתתקיים ב-17 באוקטובר. את הסרטון הפיקו וביימו צעירים ישראלים וידם עוד נטויה להמשיך ולצלם במדינות נוספות בהן מתקיים פסטיבל דומה

קולנוע בלונדון, אנגליה, בריטניה - אקשיין! מתוך הסרט
אקשיין! מתוך הסרט

על המיזם הקולנועי המדליק הזה אחראים אריאל לביא (26) המפיק ועדן רייז (עוד מעט 20) הבמאית. לביא הוא שחקן, תסריטאי, מפיק וגם סטודנט באוניברסיטת חיפה, שהספיק לא מעט לגילו. הוא למד משחק בלי שטרסברג בארה"ב ותסריטאות במספר אוניברסיטאות בבריטניה. כמפיק הוא כבר עושה סרטים בישראל ובחו"ל. מבין סרטיו: "מירוץ" – סרט ישראלי קצר שהוקרן בסינמטק תל אביב במסגרת פסטיבל אימפרואקשן, ועלה לגמר. מתוך 17 סרטים הגיע לשמונה המקומות הראשונים.

עדן רייז היא במאית (תיאטרון וסרטים) בתחילת דרכה. חלומה הגדול הוא לפתח קריירה כבימאית קולנוע באנגליה, ומתכננת ללמוד בקרוב בימוי באחד מבתי הספר המובילים בלונדון. כיום היא עובדת כעוזרת במאי בהפקת תיאטרון של המחזות כטוב בעיניכם ורומיאו ויוליה, מאת וויליאם שייקספיר.

"הכל התחיל מכך שרצינו לעשות סרט ל"Hours Film Festival 48 ", ולצערינו גילינו שהוא לא קיים בישראל. חיפשנו באתר הפסטיבל יעדים אחרים, ומהר מאוד הבנו שלונדון זה המקום הנכון" היא מספרת לעלונדון. "בלי לחשוב יותר מידי, אריאל ואני החלטנו שאני אטוס לאנגליה לביים את הסרט, בעוד שהוא יפיק את הסרט מישראל (עקב פרויקטים אחרים שהיה צריך לעשות במקביל לסרט הזה).

קולנוע בלונדון, אנגליה, בריטניה - עדן רייז

עדן רייז

בלונדון הרגשתי בבית

"ברגע שהגעתי ללונדון, הרגשתי בבית. הקורונה לא היוותה מכשול עבורי מכיוון שהייתי חדורת מטרה לביים את הסרט הזה כאן. בתחילת הפסטיבל קיבלנו בהגרלה את הז'אנרים Comedy/Martial Arts" היא ממשיכה. "קיבלתי את תוצאות ההגרלה ברגשות מעורבים, שכן הנטייה הטבעית שלי היא פשע/דרמה. הבנתי שעליי להתנער מרגשות אלה אם אני רוצה שהסרט יצליח" היא מודה.

"בבוקר הצילומים, התרגשתי מאוד, מכיוון שזה הסרט הראשון שלי. למרות כל הקשיים והמכשולים, הצלחתי לביים את הסרט ולעבור את יום הצילומים בהצלחה. לאחר מכן, הייתי צריכה לערוך את הסרט לגמרי בעצמי, כשאני בלי שעות שינה. למעשה – לא ישנתי יומיים. הגשנו את הסרט בדקה ה-90, אחרי שעות ארוכות של דם, יזע ודמעות. אני מרוצה מהתהליך ומהחוויה שעברתי. עבורי זו הייתה הגשמת חלום – לביים את הסרט הראשון שלי אי פעם בלונדון. אנצור את הסרט הזה בליבי לנצח."

"החוויה שלי כמפיק הייתה מאתגרת, מכיוון שהייתי צריך להקים צוות מקומי באנגליה, כשאני בכלל בישראל", מספר לביא. "לאחר מאמצים רבים, הצלחתי להביא צוות שלם, ולהחדיר בהם מוטיבציה להצלחה בפסטיבל הזה. הצוות שעבדנו איתו מאוד מנוסה וכולם פעילים בתעשיית הסרטים בלונדון. התהליך היה מאוד מורכב עבורי גם במהלך הפסטיבל – לא ישנתי באופן מסודר והייתי צריך להיות בקשר רציף עם האנשים על הסט, בזמן שאני בישראל", הוא מסביר.

"הייתי צריך לטפל בכל מיני בעיות, כולל הלילה שלפני הצילומים, שאם לא הייתי מטפל בהם סביר להניח שהסרט לא היה יוצא לפועל. מכשולים זה לא דבר שמרתיע אותי, להפך, זה רק מרעיב אותי יותר להצליח" הוא ממשיך. "בפסטיבל הזה, החזקים שורדים. היו צוותים שלא הצליחו לעמוד במשימה ולהגיש את הסרט בזמן. אני יכול להיות גאה בכך שהצלחנו לעמוד בזה. למדתי המון מהתהליך".

קולנוע בלונדון, אנגליה, בריטניה - אריאל לביא

אריאל לביא

איך הגעתם ללהק את השחקנים בלונדון?

"בעיקר דרך המדיה החברתית" מסביר לביא. "יש לא מעט קבוצות. עשינו אודישנים ובחנו את המתאימים ביותר לתפקיד".

אני רואה שיצאתם בקמפיין לליהוק שחקנים במדריד. האם זה היעד הבא, איזה עוד יעדים נוספים יש לסרטים קצרים מסוג זה?

"יש לנו מספר יעדים. פסטיבל סרטי האימה בסיאטל, במדריד ועוד שני יעדים נוספים, ניו יורק ומקסיקו", הוא מפרט. "יש לי במקסיקו צוות כמעט מוכן חודש וחצי מראש. במדריר אנחנו עדיין מגייסים ואני מקווה שנסיים בקרוב. הסרט לסיאטל מצטלם בשבת הקרובה. אנחנו הזרים היחידים שם וקיבלנו אישור מיוחד לצלם את הסרט בישראל".

"מבחינת הליהוק העבודה קצת שונה" הוא ממשיך. "בד"כ יודעים מראש על מה התסריט ומה מחפשים. אז שפטנו שחקנים לפי קורות חיים ושואוריל במקום אודישן ספציפי. זה היה דפוס העבודה, בשונה ממה שחוויתי קודם. אבל הצלחנו להביא את הטובים ביותר גם ברמה האישית וגם ברמה המקצועית. זה לא היה פשוט בכלל כמפיק מהארץ. אבל הצלחנו וזה עובד טוב בעוד מדינות", מסכם לביא.

על הפסטיבל:

פסטיבל בינלאומי שרץ (כמעט) בכל העולם. הקונספט הוא לכתוב, לצלם, לערוך ולהגיש סרט באורך ארבע עד שבע דקות, תוך 48 שעות בלבד. מגיעים לפסטיבל בלי שום ידע מוקדם על איך יראה הסרט ועל מה הוא מדבר. את הז'אנר של הסרט מקבלים באירוע הפתיחה של הפסטיבל, ומאותו רגע, יש לנו 48 שעות להגיש סרט מוכן. הפרסים, בין היתר להתחרות מול הזוכים מכל מדינה בעולם במסגרת פסטיבל זה, והקרנת הסרט בפסטיבל הבינלאומי "קאן".

ההקרנה תתקיים ב 17 באוקטובר, באולמי GENESIS בלונדון.

קישור לאתר הפסטיבל:
https://www.48hourfilm.com/home

אריאל לביא

קישור לפייסבוק:
https://www.facebook.com/ariel.komlosh.5

קישור לאינסטגרם:
https://www.instagram.com/ariellavi_15/

IMDB:
https://www.imdb.com/name/nm4258590/

עדן רייז

קישור לפייסבוק:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100006550717856

קישור לאינסטגרם:
https://www.instagram.com/edenrize/


אולי תאהבו לקרוא עוד כתבה על קולנוע בלונדון:

המרגל שתקע אותי

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת עלונדון

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת עלונדון
תגיות : אקשיין, אריאל לביא, הסרט אקשיין, סרטי קולנוע בלונדון, סרטים באנגליה, סרטים בבריטניה, סרטים בלונדון, סרטים ישראליים בלונדון, עדן רייז, פסטיבל הקולנוע בלונדון, פסטיבל סרטים בלונדון, פסטיבל קולנוע בלונדון, קולנוע באנגליה, קולנוע בבריטניה, קולנוע בלונדון, תחרות הסרט הקצר
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *