מחוברים?

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(05/05/22- 05:55)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
ישראלים בלונדון ובבריטניה
17:31 30/09/16

מחוברים?

קבוצות פייסבוק של ישראלים בלונדון, באנגליה ובריטניה נפתחות חדשות לבקרים. מי עומד מאחוריהן והאם באמת משהו יוצא מהן?

קבוצות פייסבוק של ישראלים בלונדון

למרות החידושים האחרונים ברשתות החברתיות, מסנאפצ'אט ועד האינסטגרם סטוריז, פייסבוק הוותיקה עדיין חיה (בשידורים מהסמארטפון) ובועטת (החוצה את מי שבא לה). נראה שלא מעט מאיתנו עדיין מחוברים אליה ומשתייכים לקבוצות הגדולות שמוקדשות לבריטניה ולונדון, ושלעתים סובלות מעודף פרסומות ושאלות שחוזרות ונשנות. לאחרונה נפתחו קבוצות נישה קטנות יותר. הן מנסות למשוך חברים סביב רעיון מסוים, מנסות להקים מעין תתי-קהילות וגם לקיים מפגשים בחיים האמיתיים. הנה 11 מהן.

יזמים ישראלים באנגליה – Israeli Entrepreneurs in the UK

יונתן גן (38), מנכ"ל ומייסד חברת Whichit – סטארט-אפ שזכה בתחרות מטעם ממשלת אנגליה.קבוצות פייסבוק של ישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה, יונתן גן
זו קבוצה שמיועדת לקהילת היזמים והסטארטאפיסטים הישראלים באנגליה. מטרתה היא ליצור אקו-סיסטם יזמי ישראלי באנגליה לשם השראה, למידה, עזרה הדדית, מינוף ומינגלינג.
כיזם ישראלי באנגליה, הרגשתי את החוסר בשיתופיות היזמית-ישראלית שקיימת באופן כל כך ברור ונגיש בארץ, ואת הקבוצה הזו אני מפעיל כשירות לקהילת הסטארט-אפ ההולכת וגדלה פה. קיימנו מספר מפגשים, בסגנון יזמות על הבר. חלק באופן עצמאי וחלק בשיתוף עם מועדונים וקהילות אחרות באנגליה, כמו מועדון העסקים הישראלי.

בישראל, מפגשים כאלה מתקיימים מספר פעמים ביום וכמעט כל יום. פה המפגשים הם בשכיחות נמוכה, אז כל מפגש יוצר חיבורים בין היצע וביקוש, שיתופי פעולה בין חברות, עזרה הדדית, פתיחת דלתות וקישור לאנשי מפתח בתעשייה ואפילו חיפוש עבודה.
אני מאפשר לכל אחד לפרסם ולשתף כל סוג של תוכן, כל עוד הוא רלוונטי למשולש: ישראל-יזמות-אנגליה. ספאמרים, לעומת זאת, נמחקים ונשלחים לרילוקיישן בישראל…
טיפ:
תשתפו, תספרו ותקחו חלק. אנחנו הקהילה.

www.facebook.com/groups/IEIUK

ישראלים ללא גבולות בבריטניה

שחף קרבט (36), יועץ עצמאי בתחום תשתיות מחשוב.קבוצות פייסבוק של ישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה, שחף קרבט
הקבוצה נותנת במה פתוחה לשיח ודיונים בין ישראלים שכבר גרים בבריטניה או שנמצאים בתהליך הגירה, בנושאים שרלוונטיים לישראלים בממלכה וללא צנזורה (כמעט). אנחנו נמנעים מלצרף אנשים שלא קשורים לממלכה או תיירים כדי להימנע מהצפה של שאלות שחוזרות על עצמן. הקבוצה נפתחה בעקבות דיון ער במיוחד בקבוצה מקבילה בעקבות משאל העם (ברקסיט). מצאנו שרוב הקבוצות הקיימות מתרכזות בעיקר בשאלות טכניות, כמו תחבורה בלונדון או איך לפתוח חשבון בנק, וכמעט שאין מקום לדיון בנושאים הנוגעים ישירות לישראלים שגרים בבריטניה, כמו דיונים פוליטיים או בענייני דיומא. בנוסף, בקבוצות מקבילות היה הרבה כעס וצנזורה בעקבות הדיון הפוליטי, שהוביל לכמה התבטאויות לא נעימות.

הקבוצה די חדשה והמטרה העיקרית שלה היא לאו דווקא יצירת מפגשים אלא לתת במה לדיון. לקבוצה יש שלושה אדמינים ובמידה שיש ספק אנחנו מתייעצים בינינו. השניים הנוספים הם: בני בלמן (51), רילוקיישניסט סדרתי ומהנדס חומרים העוסק ברכיבים אלקטרוניים, וקלי סמואל (32), משקיעה בנדל"ן ומניות.
טיפ:
תמיד יש מקום לדיון פתוח כמעט בכל נושא, אבל חשוב לשמור על תרבות דיון ולא לרדת לעלבונות אישיים.

www.facebook.com/groups/1697014913892347

People I know in London

טל שמידט (38), מנהל דיגיטל של אזור EMEA בחברת קימברלי קלארק.קבוצות פייסבוק של ישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה, טל שמידט
לפני כשנה עברתי ללונדון ופתחתי קבוצה עם כל הישראלים שהכרתי בעיר על מנת לרכך את הנחיתה. הקבוצה נקראה "ישראלים עילאיים ומתנשאים בלונדון" והיא עדיין קיימת, אך את רוב התכנים אני מעלה בקבוצה חדשה שיצרתי במהלך השנה, לאחר שהכרתי לא מעט אנשים ממדינות אחרות. הקבוצה הנוספת כוללת ישראלים וזרים, שאני או אחד מחבריי מכיר אישית (כמעט 100 אנשים, נכון לעכשיו). כלומר, הקבוצה היא קודם כל פיזית, ופייסבוק היא רק פלטפורמה לתקשר.

מטרת הקבוצה היא לארגן בילויים וטיולים משותפים, אך מטבע הדברים חברי הקבוצה משתפים מידע ועוזרים אחד לשני בתחומים נוספים. המפגש הכי גדול שלנו היה פיקניק ספונטני בפרימרוז היל, בסופ"ש קייצי אחד, שאליו הגיעו 50 אנשים. אך רוב המפגשים הם קטנים יותר, כשמישהו מחברי הקבוצה מציע בילוי או טיול וכמה אחדים מצטרפים אליו. לי אישית הקבוצה תרמה רבות למעבר חלק וגם ידוע לי על כמה חברויות חדשות שנוצרו במפגשים.
טיפ: מיקוד בנושא ספציפי, מדיניות ברורה לגבי צירוף חברים חדשים וקיום אירועים פיזיים מעת לעת יתרמו לאפקטיביות ואטרקטיביות הקבוצה. בנוסף, על האדמין להיות פרו-אקטיבי בייצור תכנים.
www.facebook.com/groups/596501570524624

מפגשים ונטוורקינג בלונדון – אקדמאים וסטודנטים בלונדון

רחל אלקלעי, עו"ד, מרצה למשפטים, עורכת מחקר אקדמי באוניברסיטת "קווין מארי" ויועצת עבור משרד עו"ד אנגלי.קבוצות פייסבוק של ישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה, רחל אלקלעי
הקבוצה נפתחה על ידי דנה כהן והיא ביקשה ממני ומאדם רוזנברג להצטרף לצוות ההקמה. בעבר גרתי מספר שנים בניו יורק, והייתי מאד פעילה בקבוצת הישראלים האקדמאים שבאו לעיר ללמוד ולעבוד. הקשר היה מאוד חזק ונפגשנו מדי שבוע כמעט. בלונדון הרגשתי שהדברים אינם כך. לתחושתי, רוב הקשר בין הישראלים בלונדון הוא דרך הפייסבוק, ועם כל החשיבות של פייסבוק, הוא לא יכול להוות תחליף למפגשי נטוורקינג פנים אל פנים. יש בלונדון הרבה מאוד סטודנטים, החל מתואר ראשון ועד לפוסט דוקטורט וגם אקדמאים שהשתלבו בשוק העבודה. במפגשים האלה יש אפשרות להחליף מידע חשוב וגם ליצור קשרים חברתיים.

המטרה העיקרית של הקבוצה היא קשרים חוץ-וירטואליים. יש היום בקבוצה מעל 100 חברים, ואנחנו יוצרים צוות התנעה כזה שייצור את המפגשים וינהל אותם כי רוב האנשים, כמו שזה בדרך כלל, מחכים להגיע למשהו מוכן. הקבוצה ממש בראשית דרכה. אני מאמינה שאם יצטרפו לצוות ההתנעה עוד אנשים היא תוכל להוות מסגרת חברתית, וליצור מפגשי בית וחוץ מעניינים ושיתופי פעולה נפלאים בין החברים. טיפ: פונים אליי הרבה אנשים שרוצים להגיע למפגשים. הטיפ הכי חשוב, זה לקחת חלק להיות מעורבים כבר משלב ההקמה.

www.facebook.com/groups/1043827292340522

יוצאים לבלות ביחד בלונדון

ליאת לינדר, עובדת בפיננסים, נמצאת עם המשפחה בלונדון מעל חצי שנה.קבוצות פייסבוק של ישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה, ליאת לינדר
המטרה הראשונית של הקבוצה היא לחבר בין אנשים שמעוניינים לצאת ולבלות יחד, במיוחד כשמדובר בחו”ל. החבר'ה הקבועים לא נמצאים פה ולא תמיד האנשים שבסביבה הקרובה אוהבים את אותו סגנון בילוי כמו שלך. אני למשל, מאוד אוהבת לרקוד אבל רוב החברות שלי לא, ופה בלונדון פחות סביר שאני אלך לבד למועדון או לדאנס-בר. השאיפה היא שתהיה קבוצה נעימה של חבר'ה שאוהבים לבלות, נפגשים יחד ונכנסים למועדון ומשם אפשר להתפצל או להמשיך יחד. המטרה היא כמובן גם להכיר חברים חדשים תוך כדי ולמצוא מישהו ללכת אתו להופעה, ממוצרט ועד ביונסה.

הקבוצה היא גם מקום נפלא להכיר איזה מקומות בילוי יש בלונדון. אנשים שואלים לאן כדאי להם לצאת הערב ואנשים משתפים במקומות שהיו בהם או מקומות שהם מאסט. בארץ אני יכולה להגיד לך בקלות איזה מועדונים מפורסמים יש ברוטשילד ואיזה סגנון זה האומן 17 וכאן אין לי מושג. אז חיפוש קליל בקבוצה נותן תמונה ומאגר שווה של מקומות מומלצים מניסיון.
אני נותנת יד חופשית כאדמין, אבל לא לפרסומות, אלא אם מדובר בפרסום של אירוע שיכול להיות רלוונטי. טיפ: הגיל של האנשים שאתם יוצאים איתם הוא לא פקטור להנאה. תהיו פתוחים להצעות.
www.facebook.com/groups/245362395815098 

עוד קבוצות פייסבוק של ישראלים בלונדון

מורים ישראלים בלונדון

יעל נחום (32), עוסקת בשיווק ועיצוב חוויות משתמש, ובעלת ניסיון בהוראת קולנוע, שיווק ומדיה.קבוצות פייסבוק של ישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה, יעל נחום
מטרת הקבוצה היא לתת מענה ותמיכה לכל מורה שרוצה לעבוד בבריטניה. מערכת החינוך הבריטית שונה מאוד מהישראלית משום שהשוק הוא פרטי ולא ממוסד, ולכן המורים לא שייכים למשרד החינוך וחיפוש העבודה נופל על המורים עצמם. מטרת הקבוצה היא לעזור לכל מורה ישראלי שרוצה לעבוד פה לדעת את כל מה שצריך ולתמוך בקשיים שעולים. פתחתי את הקבוצה כי שאלו אותי על הנושא והרגשתי שיש לי ידע שיכול להועיל, וגם כי באנגליה יש מחסור ענק במורים, אז חשבתי שזה יהיה נחמד לעזור… טרם קיימנו מפגש אבל אני מתכננת אחד בקרוב.

בינתיים הרבה אנשים בקבוצה הגישו מועמדות ושלחו קורות חיים ואני מקווה שבקרוב אוכל לספר שהם מצאו עבודה וממשיכים בקריירת ההוראה שלהם גם כאן בניכר.
אני אדמין חמודה עד שמעצבנים אותי, ואם זה פוסט שלא קשור בכלל לקבוצה אכתוב בנימוס שזה לא המקום. אם הם ממשיכים אני אמחק, אבל אני משתדלת לעשות זאת בנחמדות. נראה מתי תפקע סבלנותי….
טיפ:
אם אתם מתקשים במציאת עבודה כמורים, תתנדבו קצת כמה שבועות וזה ייחשב לכם ויעזור מאוד כדריכת רגל. נכון שזה נשמע מאוד לא כלכלי, אבל הניסיון המקומי חשוב מאוד.

www.facebook.com/groups/1777049542532310

כיף ישראלי (אך ורק בעברית)

פרידה (פרי) כץ (33), עוד, מורה ומרצה לעברית בבית ספר תיכון ובאוניברסיטה, ומתנדבת ופעילה במוסדות יהודיים.קבוצות פייסבוק של ישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה, פרי כץ
פתחתי את הקבוצה לטובת הפעלות, אירועים ומפגשים בשפה העברית לילדים ומבוגרים כאחד וללא מטרת רווח. כל פעילות הקבוצה מבוססת על חוויות וזיכרונות שכולנו הבאנו מהבית בישראל, ואנחנו מנסים להנחיל אותם לדור הבא.

התחלנו כקבוצה קטנה של מספר חברים, וגילינו שחסר לנו משהו בלונדון, בייחוד עבור הילדים, אבל לעתים גם עבורנו; חמש אבנים, משחקים בגוגואים, או סתם לרדת לגינה לשחק ב"הנחש בא" עם החברים… דברים שנראים מובנים מאליהם בישראל אבל חסרים כאן. גילינו שקבוצת הורים מוכשרים יכולה להעניק חלופה ייחודית בשפה העברית בלי שאף אחד יגזור על הילדים שלנו קופון בדמות שיטות הוראה מיושנות שעולות הרבה. מהות הקבוצה היא מפגש פנים אל פנים והאדרת הפעילות הגופנית, בהשוואה לאייפד השכיח כל כך בגילים צעירים. במפגש הראשון שקיימנו לאחרונה, יצרנו קשרים חברתיים חדשים, גילינו חברים בקהילה ש"נשכחו" עם הזמן (שלא הצליחו להתחבר למוסדות המקומיים ושיצרו עמנו קשר), והכרנו ישראלים שרוצים לשבת על קפה ולהרגיש כמו בבית. כמנהלת הקבוצה אני מקיימת מדיניות חופשית לפוסטים, תוך הבעת כבוד ונימוס כלפי הזולת. טיפ: הזמן שלכם עם ילדיכם יקר מפז. אין סיבה שאחרים יגזלו אותו, קל וחומר בתשלום. בואו נעשה ביחד כיף ישראלי אמיתי, כמו בבית.
KeifIsrael@gmail.com

מועדון המשקיעים הישראלים בלונדון

עמית קופפר (27), עצמאי בעל עסק אינטרנטי למכירת ציוד טיולים ועזרה ראשונה, טייל מושבע עם אהבה לפתרון בעיות אינטלקטואליות.קבוצות פייסבוק של ישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה, אסתי לוי-לידבטר, עמית קופפר
הקבוצה נפתחה למען העלאת רעיונות השקעה בתחומים שונים (נדל"ן, עסקים, מניות ושותפויות) וקבלת סיוע ועזרה אחד מהשני. מטרה נוספת של הקבוצה היא יצירת שותפויות עסקיות.
הקמתי אותה כי למרות שיש המון קבוצות עם אג'נדה לקידום אישי/מוצר, לא הייתה קבוצה שבה היה ניתן לחלוק רעיונות, ידע ולחפש שותפויות או עזרה עסקית "חינם אין כסף".
אני מקווה שבמאמרים שאני כותב ומשתף בקבוצה אנשים מוצאים ערך מוסף להתנהלות כלכלית נכונה.

המחשבה הראשונית הייתה לקיים מפגש פעם בשבוע-שבועיים, שבו שלושה אנשים מציגים שלושה רעיונות השקעה – בעל הרעיון מסביר על העסק/השקעה/מודל עסקי ולאחר מכן חברי הקבוצה שואלים שאלות ומוסיפים מהידע שלהם, ואז המשך הדיון מתבצע בקבוצה בפייסבוק או במפגשים הבאים. בינתיים זה עובד וירטואלית בקבוצה בפייסבוק, אבל עוד לא יצא לנו להיפגש (הקבוצה מונה מעל 30 אנשים). כאדמין אני נותן יד חופשית, אבל לא לספאם בסגנון "בואו לעשות כסף מהבית" או תרמיות פירמידה. טיפ: ניתן ללמוד משהו חדש וחיוני מכל אדם שפוגשים, לחלוק ידע בין אנשים זה כוח עצום (גם כשמדובר בטעויות שנעשו) והצניעות היא הכי חשובה.

www.facebook.com/groups/1170789822986546

לונדון רילוקיישן

ויוי בן-דוד, גננת, אימא ואישה, ובזמן שנשאר מנהלת את הקבוצות בפייסבוק.קבוצות פייסבוק של ישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה, ויוי בן-דוד
מטרת הקבוצה היא לתת אינפורמציה וחיבור לישראלים ברילוקיישן בממלכה או בדרך אליה. המעבר לחו"ל הופך לקצת יותר קל בזכות הפייסבוק ולאנשים יש הרבה יותר קישורים ישירים ומידע זמין בקלות. פתחתי אותה לאחר פוסטים רבים לבקשת מידע בקבוצות האחרות של ישראלים בממלכה, שבהן אני האדמין: London ima's, London Abbas, ישראלים בלונדון, Israelis in the UK, I'm Jewish and my partner isn't, וקבוצת הבייביסיטר… ובטח שכחתי עוד כמה.

לכל קבוצה יש את קהל היעד שלה והיא נפתחה כשהבנתי את הצרכים השונים בקהילה: חברויות, פרגון לבעלי עסקים שונים (ישראלים) בבריטניה, כמו עו"ד, נדל"ניסטים, יצירת מקום לתמיכה וכמובן חיזוק הקהילה. ארגנתי מפגשים לקבוצת האימהות, ואני גם עובדת עם גופים וארגונים שונים כדי לפרסם ולארגן אירועים שונים, כמו הרצאות, סדנאות והופעות. כאדמין אני בתפקיד השוטר הטוב וגם הרע. בכדי לשמר טיב של קבוצה צריך לעבוד מסביב לשעון, יש הרבה ספאמרים ואנשים שמחפשים צרות. אם קבוצה לא מרגישה פרטית, החברים לא יהיו פעילים בה. 
טיפ:
להקשיב לחברים/ות, לסנן טוב וכמובן לזכור בסוף היום שהכול לטובה.

www.facebook.com/groups/997881423663369

ישראלים מ(ת)ארחים בחגים בבריטניה – אגי"ב

אסתי לוי-לידבטר (49), גרה ארבע שנים מחוץ ללונדון בסביבה אנגלית ללא ישראליםקבוצות פייסבוק של ישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה, אסתי לוי-לידבטר,
ו
מרגישה צורך ליצור קשר עם נשים ישראליות שמדברות עברית ומבינות גם את התרבות שממנה באנו וגם את החיים בבריטניה.
הקבוצה נפתחה מטעם אגי"ב – ארגון הגג של הישראלים בבריטניה, שבו אני מתנדבת, ומטרתה היא לאפשר לישראלים בבריטניה לארח ולהתארח בחגי ישראל כאן בממלכה. הקבוצה פונה לישראלים מכל שכבות הגיל, רווקים או משפחות שמעוניינים לחגוג יחד עם ישראלים אחרים, בניסיון למלא את הצורך בחברותא ישראלית בחגים בגולה. הקבוצה מקשרת בין המארחים והמתארחים, ומשתדלת ליצור שיתופי פעולה עם גופים נוספים בבריטניה שמקיימים אירוח בחגי ישראל.

הקבוצה המהווה פלטפורמה להכיר ישראלים וליצור קשרים בין חברי הקבוצה באופן ישיר, ומנהלות הקבוצה מאפשרות חיבורים עם אנשים שיעדיפו לפנות באופן פרטי ולא פומבי. מאחר שהקבוצה חדשה מאוד, הפעילות בה רק מתהווה ועדיין מוקדם לקצור הצלחות, אבל התגובות שקיבלנו עד כה מחממות את הלב ופגשנו לא מעט ישראלים שמעודדים את הפרויקט. טיפ: תנו קול לרצונכם לקבל – יש מי שמקשיבים וישמחו לתת, ולהפך. בשנים שאני כאן, גיליתי המון ישראלים שמעוניינים להיות יחד ושמחים לפגוש ישראלים אחרים, לתמוך ולהיתמך ולבלות יחד.

www.facebook.com/groups/207878979628128

יוצרים ישראלים בלונדון

עידן שילר (34), צלם ועורך וידאו.קבוצות פייסבוק של ישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה, עידן שילר
הקבוצה נועדה ליצור דיאלוג ועזרה לאמנים הישראלים פה בלונדון, ומאפשרת לחבריה לחלוק את יצירותיהם, ליצור שיתופי פעולה ולקדם את עצמם. כיוצר בעצמי שעבר לפה ללא קשרים ותמיכה אני יודע כמה זה קשה להתחיל מאפס, והקבוצה מאפשרת ליצור קשרים עם אנשים מהתחום שלך. לדעתי, הדבר היחיד שנותן יתרון ליוצרים הישראלים על פני עמיתיהם הבריטים הוא התמיכה של הקהילה הישראלית. התקיימו עד היום כחמישה מפגשים ל"יוצרים ישראלים". הפגישות היו מאוד מוצלחות, וזה מדהים לדבר עם אנשים בראש פתוח ויצירתי בשפת האם שלך.

אני בעצמי שיתפתי פעולה לאחרונה עם מעצבת גרפית, מעצב שיער, מאפרת, רקדנית, מפיק ושתי צלמות סטילס בשביל יצירת קטע של וידאו-דאנס פה בלונדון. זה נפלא לראות צוות צילום שלם שמדבר בעברית ויוצר אמנות ביחד. אני נותן יד חופשית כאדמין, אך גם חשוב לי לשמור על חברי הקבוצה מפני אלימות מילולית. לצערי, החברה הישראלית היא לא הכי סבלנית, במיוחד בשנים האחרונות, ואני שומר על אווירת שיתוף ופתיחות בין כולם.
טיפ: את הקבוצה יצרתי ממקום של צורך אישי, אני חושב שקבוצה טובה באמת בדרך כלל מגיעה ממקום שכזה.

www.facebook.com/groups/1121568217854678

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת עלונדון

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת עלונדון
תגיות : אסתי לוי-לידבטר, ויוי בן-דוד, טל שמידט, יונתן גן, יעל נחום, ישראלים בלונדון, ליאת לינדר, עידן שילר, עמית קופפר, פרי כץ, קבוצות פייסבוק של ישראלים באנגליה, קבוצות פייסבוק של ישראלים בבריטניה, קבוצות פייסבוק של ישראלים בלונדון, רחל אלקלעי, שחף קרבט
יכול לעניין אותך

One Comment on “מחוברים?”

  1. Pingback: רילוקיישן בלונדון באנגליה או בריטניה - מחשבות ותובנות - עלונדון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *