בצעדיה של טל

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(14/09/23- 19:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
ישראלים בלונדון ובבריטניה, מה לעשות בלונדון ובבריטניה
08:35 11/06/21

בצעדיה של טל

לזכר אחותה הצעירה טל גונן ז"ל, שנפטרה השנה מסרטן השד, אספה גלי קנור את נשות לונדון לצעדה באותם שבילים שטל כל כך אהבה

פאב עתיק בלונדון - ספניארדס אין בהמפסטד
להתחיל את הסיור בפאב עתיק ומסתורי

טל אחותי הצעירה והיחידה, אמא לשיר (בת 10) רוני (בת 7) ואביב (בן 3), נפטרה בחודש פברואר השנה מסרטן השד והיא בת 39.  אף מילה שאכתוב כאן לא תוכל לתאר את האובדן והשבר שיש באסון כזה אך יחד עם זאת היא תוכל, אולי, לתאר את העוצמה והאופטימיות שיש בקבוצת נשים ואימהות שהתעוררו בבוקר אחד של אמצע שבוע, פינו את כל הלו"ז שלהן במיוחד, לבשו ורוד, נעלו נעלי שטח ויצאו איתי לצעידה קסומה בהמפסטד הית (Hampstead Heath).

התחלת המסלול בפאב ספניארדס אין

הכל התחיל בחלקו האחורי פאב הספאניארד, בזכות האופות המוכשרות של הקהילה הרמנו שולחן מתוקים שיכולנו לאסוף כצידה לדרך ועם כוסות שתיה ומחצלות, נבלענו בין העצים העתיקים.

שלוש נקודות ציון היו בטיול של הבוקר הזה: טו טרי היל – Two tree hill, בריכת סוון סיסטרז (Seven sisters ponds), ו- Vale of health (עמק הבריאות בתרגום חופשי).

מזה שנים שאני צועדת את המסלול הזה ורק במהלך ההכנות לארוע התוודעתי לשמות עצמם של שלושת הנקודות,  שהתחברו להן כמו במעין חיבור פואטי ל – Two healthy sisters, שתי אחיות בריאות. צעדנו אל תוך החלום שלי. הסיפור שבמרכזו קשר בין שתי אחיות שלומדות ליהנות ולנצל את הרגעים השמחים בחיים. לא רק לנצל, אלא להתאמץ ולהגביר לרגעים הטובים את הווליום.

נשות לונדון - קהילה ישראלית תומכת באנגליה

קהילה תומכת

את אחת הנקודות המבודדות, כשרק ציוץ הציפורים נשמע, הקדשנו לאובדן; שתי אחיות שנפרדו אך חרתו על לוח ליבן קשר שיהדהד למרחקים ארוכים. בתוך זה סיפרתי על הקלות הבלתי נסבלת של הסטטיסטיקה לסרטן השד במחוזותינו. צוואתה של טל היתה לעשות את כל מה שאפשר כי עדיף לדעת ולטפל בזמן מאשר לפספס את הרגע שבו עוד אפשר להחלים. וצריך להתעקש על העניין הזה, במיוחד כאן אצלנו בבריטניה שרפואת האבחון חלשה מאד, מינימום פעם בשנה ותזכירו לכל החברות ובנות המשפחה שלכן/ם ללכת ולדרוש להבדק (מיידעת כי בישראל כבר ניתן, החל מהשנה, לבצע בדיקת נשאות גנטית BRCA- המוטציות השכיחות, ללא צורך ביעוץ גנטי מיוחד או בהוכחה להיסטוריה משפחתית, מבקשים ועושים).

גלי קנור וטל גונן ז"ל בלונדון

גלי עם אחותה, טל גונן ז"ל

קהילת השדות

צעדנו, צחקנו, התחבקנו ובכינו את שבריריות החיים האלה וכמה הם יקרי ערך. אפשר היה להרגיש, בלי יותר מדי מילים, את חשיבותה ועוצמתה של קהילה מלוכדת. בשנתיים וחצי שבהם התמודדה טל עם הסרטן היא יצרה עולם חדש ושלם של חברויות עם נשים המתמודדות כמוה. זה מה שהניע אותה קדימה, הקשר עם נשים שגילו כמוה את הסרטן, אם במהלך ההריון או אם נשים שגרות ממש בשכנות לה.

אחת מהקהילות המשמעותיות שבה לקחה טל חלק, היא קהילת השדות. קהילה שהוקמה לפני כשנתיים וחצי וכל יעודה מפגשים וארועי העצמה קהילתיים נשיים הנוגעים לעולם ההתמודדות עם המחלה וההחלמה ממנה. טל היתה מראשוני המייסדות של הקהילה. היות ואינני רואה שום דרך אחרת להתמודד עם האבל מלבד לפעול ולעשות למען הנצחתה של טל ולמען הפחתת הסיכוי שזה יקרה לעוד מישהי מאיתנו, במהלך שהותי בארץ בחודש אוגוסט אארגן פעילות גיבוש התנדבותית בשיתוף עם עשרות בנות הקהילה הזו , חברותיה של טל, המתמודדות עם הסרטן.

אודה לכל מי שתרצה או ירצה לתרום למען התגשמות הארוע. אם תרצו לקחת חלק בפעילות ההנצחה מוזמנים לפנות אלי למייל  info@londonishi.con. כמו כן, ענת שוקרון, מנהלת קהילת השדות פתחה את חשבון הפייבוקס המיוחד לזכרה של טל  

https://payboxapp.page.link/RU4gG7xYjbk2XCz69

זהו מספר הנייד שלה  +972 53-532-2037 וכל סכום, ולו הסמלי ביותר, יהיה צעד לזכרה של טל וצעד למען העלאת המודעות לגילוי מוקדם והצלת חיים . אנא רישמו, בצעדיה של טל גונן ז"ל. 


אולי תאהבו לקרוא עוד כתבה על מסלולי טיול מומלצים באנגליה – שגם כן מוקדשת לזכרה של טל גונן ז״ל:

כוכב הצפון

מצאתם טעות?

גלי קנור

גלי קנור היא המייסדת של חברת ׳לונדון אישי – טיולים בהתאמה אישית׳ המזמינה אתכם להצטרף לסיורים שלהם עם סיום הסגר https://m.facebook.com/pg/londonishi

www.londonishi.com

M+447884273466

Info@londonishi.com

לכתבות נוספות של גלי קנור
תגיות : אימהות בלונדון, אנגליה, בריטניה, בריכת סוון סיסטרז, גלי קנור, המפסטד הית, הקהילה הישראלית בלונדון, טו טרי היל, טיול בלונדון, טל גונן, ישראליות בלונדון, ישראלים בלונדון, לונדון, מסלול בלונדון, מסלולי טיול בלונדון, נשים בלונדון, סיור בלונדון, ספניארד אין, ספניארדס אין, סרטן השד, עמק הבריאות בלונדון, פאב הספאניארד, פאב הספניארד, פאב עתיק בלונדון
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *