'צלילי המוזיקה''

המחזמר הקלאסי המצליח מעלה שוב חיוך על פני הקהל הישראלי שמצטרף לכוכבים בשירי הלהיטים המוכרים

התלהבות גדולה אחזה בקהל כשהחל השיר: הדברים שאותי משמחים וכולם הצטרפו לשירה. מי שלא ידעת את המילים הצטרף בלה לה לה. סביר להניח שגם הקטנים ששמעו את השירים בפעם הראשונה, הן היו ערבים לאוזניהם. זו מוזיקה שכנראה תחייה לנצח.

צלילי המוזיקה, מאת רוג'רס והמרשטיין עלה לראשונה בברודווי ב-16 בנובמבר 1959, בכיכובם של מרי מרטין ותיאודור ביקל ונחשב לאחד ממחזות הזמר הפופולאריים של כל הזמנים. המחזמר היה ללהיט: הופיע 1,443 פעמים, זכה בשמונה פרסי טוני (פרסי התיאטרון האמריקני), כולל פרס המחזמר הטוב ביותר מאז ועד היום הוא נחשב למחזמר שהועלה מספר הפעמים הרב ביותר מכל הפקה אחרת ברחבי העולם. הסרט, שנעשה על פי המחזה, הינו בעל הצפייה הגדולה ביותר בתולדות הקולנוע.

המחזמר צלילי המוזיקה יעלה במסגרת פרויקט הפקתי משותף של עודד פלדמן – אמנות ותקשורת עם חברת stage Entertainment. מדובר בהפקת ענק המיועדת לכל המשפחה בבימויו של ארתור קוגן שביים באחרונה את ההצגות ריצ'ארד השני וריצ'ארד השלישי וזכה לפרס הבימוי עש יוסף מילוא ובניהולו המוזיקלי של גיל שוחט. המחזמר מספר את סיפורה של מריה, אישה צעירה, תוססת ומוזיקלית, שעומדת להפוך לנזירה. אם המנזר מחליטה לשלוח אותה להיות אומנת לשבעת ילדיו של קפטן פון טראפ, אלמן קפדן ואב לשבעה קצין בחיל הים האוסטרי לשעבר . מאז שאשתו נפטרה, הוא סירב להכניס שמחה ומוזיקה לבית ולכן הבית התנהל כמו אחת מספינותיו. מריה, שהצליחה לחדור לליבותיהם של הילדים ומלמדת אותם לשיר, חודרת גם לליבו של הקפטן. הקפטן, שעומד להינשא לברונית העשירה אלזה שרדר, מבטל את אירוסיו ומתחתן עם מריה. בינתיים, מעמדם של הנאצים מתחזק באוסטריה כחלק מהאנשלוס, והנאצים דורשים מקפטן פון טראפ להצטרף לשורותיהם. פון טראפ, שמזהה אצל הנאצים את רמיסת הערכים הפטריוטיים והמוסריים שהוא מאמין בהם, בורח יחד עם מריה וילדיו מיד לאחר הופעה בה הם שרים. רגע לפני שהגבול נסגר, מצליחה המשפחה לברוח, והיא צועדת ברגל בהרים לעבר שווייץ.

בתפקידים הראשיים:

מריה – אניה בוקשטיין, שחקנית וזמרת בקאמרי שהשתתפה בסרטים, מחזות זמר ,

וסדרות הטלויזיה.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

קפטן פון טראפ – רפי ויינשטוק שחקן וזמר, כוכב תיאטרון ומחזות זמר בגרמניה ואוסטריה.

אם המנזר – לימור שפירא. זמרת בינלאומית שהופיעה במחזות זמר רבים ובאירועי אופרה.

ליזל – הזמרת והשחקנית רוני דלומי, זוכת המקום הראשון בכוכב נולד.

הברונית – ענת עצמון שחקנית הקולנוע והתיאטרון.

הנער רולף – גון הלוי. זמר ומוזיקאי מחונן, בוגר בית הספר תלמה ילין.

הבמאי, ארתור קוגן, התבסס על הבימוי שביים בהפקה שהייתה בתיאטרון הספרייה עם שינויים מסוימים. תלמידים מוכשרים מבית הספר תלמה ילין שיחקו את ילדי משפחת פון טראפ. כל הצוות שעבד בהפקה תרם להנאה מהמחזמר הקלאסי והמדהים הזה.

עודד פלדמן ושמואל פרנקל בחרו במחזמר שעשוי להחיות את התיאטרון המסחרי בארץ.

המועדים הקרובים:

18/7-24/7 , 26/7-27/7 משכן אומנויות הבמה תל אביב

31/7 קרית מוצקין

עוד כתבות על מבחר אירועים, טיולים ובילויים, במה כדאי? וכן ב היום

כתבות נוספות של חנה דרורי קשי