צוחקים על הסרטן

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(10/04/20- 08:23)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
17:35 05/02/15

צוחקים על הסרטן

המחזה הישראלי של ענת גוב 'סוף טוב' מציג בלונדון עד 7.3, בתאטרון ה'ארקולה' בדלסטון (צפון מזרח לונדון E8). ומבקרת התיאטרון, אריאלה אשד צפתה בהצגה

זהו המחזה האחרון שכתבה ענת גוב לפני מותה בגיל 58 מסרטן. המחזה מדבר על המחלה באופן גלוי ואמיץ ומעלה סוגיות רלבנטיות ואוניברסליות בנושא הדרכים השונות להתמודדות עם סרטו ולא רק דרך אחת.

המחזה המקורי הוצג בתאטרון הקאמרי בבימוי של עדנה מזיא (שאף ביקרה בלונדון בבכורה, כך סיפר לעלונדון, מפיק ההצגה דניאל קרופניק). ובכיכובה של ענת וקסמן בתפקיד הראשי עם עוד שחקניות מצויינות ביניהן, בלטה זהרירה חריפאי בתפקיד מצויין ומרגש.

בגרסה האנגלית, גיבורת המחזה, שחקנית מפורסמת בשם קארי אוונס, שאותה מגלמת ג\'יליאן קירפאטריק, מגיעה למחלקה האונקולוגית בבית-חולים לשם קבלת טיפול כימותרפי.

במחלקה היא פוגשת את הנשים השונות המקבלות טיפול במחלקה ואת הצוות הרפואי. השחקנים כולם עושים עבודה טובה ומצליחים להעביר את הסיטואציה והטקסט באופן אנושי בלי לגלוש למלודרמה. התרגום לאנגלית שנעשה על-ידי הילה בר נשמע קולח ומאמץ אזכורים של ה-NHS, שגורמים למחזה להשמע מאד עכשווי ומקומי. לסיכום ערב שיש בו גם דמע אבל גם הרבה צחוק . שווה לראות ולתמוך בתאטרון ישראלי בלונדון.

זוהי הפקה ראשונה של המחזה באנגליה. הבמאי הוא גיא רטאלק (‪Guy Retallack‬), שמאחוריו ניסיון בבימוי מחזות זמר כמו ‪Thrill Me‬ ו-‪The Last Session‬ שעלו בתיאטרון ‪Tristan Bates‬ ו-‪Charing Cross Theatre‬) והיו מועמדים לפרסי ‪WhatsOnStage‬. לאחרונה ביים רטאלק את מקבת ב-‪Bridge House Theatre‬, הפקה שהיתה מועמדת לשני פרסי (‪Offies (Off West End Theatre Awards‬, וכן שני פרסי ‪Broadway World‬, כולל פרס הבמאי הטוב ביותר.

השחקנים כוללים את גיליאן קירקפאטריק (‪Gillian Kirkpatrick) ששיחקה ב-‪American Psycho‬ בתיאטרון ‪Almeida‬, שח-מט בתיאטרון ‪Union‬ וסוויני טודבתיאטרון ‪Adelphi‬; בוורלי קליין (‪Beverly Klein) שהיתה חלק מהצוות המקורי של עלובי החיים, ג\'ודי ג\'ייקובס (‪Jodie Jacobs) שכיכבה על במות הווסט-אנד בחנות קטנה ומטריפה, ותהילה .

מצאתם טעות?
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *