לראשונה בבריטניה: פרסי "גולדה מאיר" הוענקו לנשים בקהילה

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(14/09/23- 19:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
ישראלים בלונדון ובבריטניה
23:00 08/07/19

לראשונה בבריטניה: פרסי "גולדה מאיר" הוענקו לנשים בקהילה

באולם של בית הכנסת בווסטמינסטר, לא רחוק ממשכנם של נסיכי הממלכה בבריטניה, הוענק בשבוע שעבר פרס "גולדן גולדה" בטקס מרשים ומרגש. מי זכו?

גולדן גולדה - פרס לנשים מנהיגות בבריטניה
הזוכות ב״גולדן גולדה״ עם מארגני האירוע. מימין: יצחק זוננשיין, אילנה מצגר, ג'וי וולף, מרינה רוזנברג קוריטני, ויויאן אייזן (ראשת מחלקת דיפלומטיה ציבורית בשגרירות ישראל בלונדון), רות ג'ייקובס ודימה מבזוס. צילום: אבי בן-סימון

"גולדן גולדה", האירוע שמעלה על נס את הנשים המנהיגות את הפעילות הציונית בבריטניה, התקיים בתחילת החודש בפעם הראשונה בממלכה הבריטית. את הפרס, שמוענק מזה כשנתיים בארה"ב, בדרום אמריקה ובצרפת, יזמה מרינה רוזנברג קוריטני, ראשת המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית. בדבריה בטקס, ציינה מרינה את הפעילות הציונית הרבה שמתקיימת בממלכה כדבר המוביל ומעודד עלייה לישראל.

בפרס היוקרתי זכו שלוש נשים:

אילנה מצגר – פעילה ב"ויצו" במשך למעלה מ-20 שנה וכעת מכהנת כסגנית יו"ר. אילנה מרכזת פעילות הסברה בנושא השואה, הכוללת עדות של אביה שהוא ניצול שואה, עבור תלמידי תיכון ברחבי בריטניה. בנוסף, היא חברה בארגון "פיס אוף מיינד" (Peace of Mind), שתומך בחיילים משוחררים; פעילה בבית הכנסת בסטנמור; ומפיקה אירועים בביתה המיועדים לחברי הקהילה.

ג'וי וולף – יו"ר לשם כבוד של המועצה הציונית המרכזית מנצ'סטר, נשיאת כבוד ב״ויצו״ מנצ'סטר, ונשיאה ומייסדת ארגון StandWithUs UK. כמו כן, ג׳וי משמשת כיו"ר אגודת הידידים של מרכז "אור מאיר" ומרכז "ברכה" של נפגעי פעולות האיבה ב-35 השנים האחרונות; ממלאת תפקיד מושל בית הספר היסודי בצפון צ'שייר; מנהלת קולג' לאנגדון לבעלי צרכים מיוחדים; וסגנית נשיא של כבוד עבור הפדרציה הציונית. וולף היא גם זוכת פרס ״רבקה סייף״ ב״ויצו״, פרס ״אשת השנה״ מטעם המועצה היהודית מנצ'סטר באנגליה וחברה במסדר האבירות של האימפריה הבריטית (MBE).

רות ג׳ייקובס – יו"ר ווסט מידלנדס ידידי ישראל, סגנית יו"ר בית הכנסת בברמינגהאם, יו"ר מועצת הנציגים של ברמינגהאם ומערב מידלנדס, ומנהלת מרכז המידע הישראלי בברמינגהאם ומועדון הסטודנטים היהודי. יתרה מכך, ב-30 השנים האחרונות רות מובילה אירועים רבים בנושא ישראל וערכים יהודיים.

תמונות מאירוע:
מה עוד היה באירוע בלונדון

באירוע השתתפו גם הזמרת הבריטית דבי צ׳רלס, והזמרת-שחקנית נועה בודנר, שהנחתה את הערב בטוב טעם ושזרה סיפורים ואנקדוטות מחייה ופועלה של גולדה מאיר, שעל שמה ובהצדעה לפועלה נוצר הפרס. הוקרנו גם סרטים מיוחדים, שיצרו ריגוש בערב בלתי נשכח, בהם: מצגות מתוך טקס המשואות 2014 שהוקדש להעצמה הנשית; ראיון מיוחד שבו ראיינה ברברה סטרייסנד את גולדה; ושירים ומצגות המבטאים את ההעצמה הנשית בעולם הציוני.

האירוע העניק הזדמנות ייחודית למפגש וליצירת יוזמות "ישראליות" בקרב נשות בריטניה והקהילות השונות בממלכה. את האירוע סיכם יצחק זוננשיין, ראש נציגות הצ"ע בבריטניה, כשהשווה את הזוכות בהשראת גולדה מאיר לדבורה הנביאה, השופטת והמנהיגה, והודה לדימה מבזוס, נציג המחלקה לעידוד עלייה של הצ״ע בבריטניה, ולכל מי שעמל על הפקת האירוע.

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת האתר

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת האתר
תגיות : אילנה מצגר, ג'וי וולף, דימה מבזוס, ההסתדרות הציונית העולמית, ההסתדרות הציונית העולמית בבריטניה, ההסתדרות הציונית העולמית בלונדון, יצחק זוננשיין, נועה בודנר, רות ג׳ייקובס
יכול לעניין אותך