פריחה באמצע החורף

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(28/04/23- 00:01)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
17:55 06/03/14

פריחה באמצע החורף

טיול לעבר מחוזותיו החבויים של אזור בדפורדשייר

כשצץ לו יום שמשי בין ימים אפורים וגשומים כדאי לנצל אותו לטיול, במיוחד כשבחודש מרץ הפריחה מתקרבת לשיאה. 
כשעה וחצי נסיעה צפונית ללונדון נמצא מחוז בדפורדשייר, שמגיע לשיא יופיו בתקופה זו של השנה, ובו תופתעו לגלות ניצני פריחה בעיצומו של החורף ותוכלו לשלב גם מעט היסטוריה ואוכל טוב.

ניתן להגיע ברכב אל כל אחת מהנקודות המצוינות ולסייר בהן בנפרד ואפשר גם לצאת למסלול הליכה רגלי של כ-11 קמ בין הכפרים הסמוכים לבדפורד – העיר המרכזית במחוז בדפורדשייר. מי שיבחר במסלול ההליכה ירוויח את הטבע הנפלא ואת שפע המים ויזכה לנשום אוויר צח, חציר ואת שאר ריחות הכפר והנהר.

נחנה בכפר אלסטו (Elstow), שקרבתו לכביש המהיר לא מפריעה ליהנות משפע מבנים היסטוריים מהמאות ה-16-17. במרכז אלסטו הישנה, שמעט מבודד מחוץ לכפר, ניצב ה”מוט הול (Moot Hall), שנבנה ככל הנראה במחצית השנייה של המאה ה-15. מומלץ לבקר במוזיאון שנמצא במקום (פתוח רק בסופי שבוע בתיאום מראש) ולהתרשם מהחדרים הישנים בהם מוצגים ציוני דרך מחייו של ג’ון באניאן – מטיף נוצרי חשוב מהמאה ה-17 שחיבר את נדודי הצליין הנחשבת לאחת היצירות החשובות ביותר של הנצרות האנגלית. מול המוזיאון ניצבת כנסיית אלסטו אבי העתיקה והמרשימה.

מה”מוט הול נצעד כ-100 מטרים בחזרה לכיוון הכפר ונפנה שמאלה (מזרחה) לעבר דרך עפר מסומנת שעוברת לאורך נחל זורם. נלך כקילומטר וחצי ונפנה ימינה כשנגיע לאוטוסטרדה A421. במעבר מתחת לכביש נחתוך שמאלה בדרך אספלט שעוברת בין כמה חוות חקלאיות ב-Harrowden Lane ונמשיך ישר. מימין נוכל לראות שני האנגרים ענקיים בהם נבנו, ועדיין נבנות, ספינות אוויר על ידי חיל האוויר המלכותי. זהו האתר היחידי בבריטניה בו הוחזקו הצפלינים המרשימים והכניסה אליו אסורה לציבור, אבל ספינות האוויר כבר מזמן לא שם.

נמשיך לעבר הכפר החביב קארדינגטון (Cardington), שבמרכזו שטח ירוק עם ערוגות נרקיסים הנמצאים בשיא פריחתם ופאב מומלץ בשם King’s Arms שנמצא במבנה היסטורי בן למעלה מ-200 שנה. מחירי ארוחות הצהריים סבירים ומנת הניוקי הארומטיים מומלצת במיוחד. משם אפשר לחזור לאלסטו.

בחזרה מקארדינגטון נמשיך צפונה ב-Bedford Road ולאחר שנעבור דרך שירות, נחצה שוב מתחת לאוטוסטרדה A421 לכיוון פריורי ביזנס פארק (אזור תעשייה משעמם שאין ברירה אלא לעבור בו). נגיע לסכר על הנהר, נחצה אותו, נלך כקילומטר וחצי על גדות הנהר השלו בחברת ברבורים, אווזי קנדה וסירה או שתיים עד שנגיע למרינה של בדפורד.

ליד טירת בדפורד ההיסטורית, נגיע אל שני גשרי מתכת חומים ונחצה את הנהר לגדה הדרומית. נלך ישר לאורך אזור מסחרי, נחצה כביש סואן במעבר חצייה ונצעד עד שנגיע ל-London Road, בו נפנה שמאלה. לאחר שנעבור גשר מעל מסילת ברזל, נגיע ל-Elstow Road בו נלך כקילומטר וחצי נוספים באזור המיושב של דרום-בדפורד. באופק כבר נראה את הבניינים ההיסטוריים של אלסטו ששרדו את תלאות הזמן – זו הדרך חזרה אל המוט הול ואל החנייה.

מצאתם טעות?
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *