מעידן רייכל ועד בן-דרור ימיני: מי יגיע השנה לפסטיבל לימוד

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(28/04/23- 00:01)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
ישראלים בלונדון ובבריטניה, תוכן מקדם
16:54 15/12/19

מעידן רייכל ועד בן-דרור ימיני: מי יגיע השנה לפסטיבל לימוד

במיוחד לחופשת החנוכריסמס: שיחות מרתקות עם עידן רייכל, ח"כ פנינה תמנו-שטה, בן-דרור ימיני ועוד בפסטיבל השנתי, החווייתי והמיוחד, שמפגיש בין יוצרים ופעילים ישראלים וקהילות יהודיות ושחוגג הפעם את התרבות האתיופית בישראל

יוביל את פעילות התוכן של נבחרת ההסתדרות הציונית העולמית בבריטניה. עידן רייכל. צילום: Daniel Kaminsky
יוביל את פעילות התוכן של נבחרת ההסתדרות הציונית העולמית בבריטניה. עידן רייכל. צילום: Daniel Kaminsky
טעימות מפסטיבל לימוד 2018:

פסטיבל "לימוד בריטניה" (Limmud UK, ראו את כל הפרטים בתחתית) נוסד לפני 38 שנים על ידי יהודים בריטים שיזמו ימי עיון ולימוד בחופשת הכריסמס. אל הפסטיבל, שמתקיים מדי שנה בברמינגהאם, נוהרים אלפי משתתפים מבריטניה ומכל קצוות עולם. מגוון של נושאים, מתודות, דעות ומרצים ולכולם דבר משותף אחד – היהדות. נציגות ההסתדרות הציונית העולמית בבריטניה (הצ"ע), שהחלה את פעילותה לפני שנתיים, קיבלה על עצמה להשתלב בפסטיבל בהצגת ישראל דרך נושאים המציבים כעין זרקור על זוויות פחות מוכרות של מדינת ישראל.

בשנה שעברה, התמקדה נבחרת הצ"ע בקהילה הלהט"בית בישראל. בין המרצים והמנחים שהיוו חלק מהנבחרת בלטו מובילי דעת קהל שונים בישראל, אך בראש ובראשונה הדיווה דנה אינטרנשיונל – דמות מובילה בקהילה הלהט"בית העולמית שזכתה לתהודה עצומה וכמובן זוכת תחרות האירוויזיון (שהתקיימה בדיוק 20 שנה לפני כן באותה עיר). השנה בחרה נציגות הצ"ע בבריטניה להתמקד בקהילה האתיופית ובעלייה מאתיופיה. התכנים מגוונים וכוללים נושאים הנוגעים לעברית, מאבק באנטישמיות ובבי-די-אס, אירוויזיון ועוד. והיהלום שבכתר: עידן רייכל, ללא ספק.

רייכל יוביל את פעילות התוכן של נבחרת הצ"ע בבריטניה. רייכל ידוע בעיקר בזכות "הפרויקט של עידן רייכל", שמחבר יחד בין זמרים ונגנים מאמונות ומרקעים שונים, ובייחוד מהקהילה האתיופית. בזכות הפרויקט, רייכל הפך לשגריר למען עולם מלא תקווה שבו שיתופי פעולה מוזיקליים פורמים את הגבולות שבין אנשים מרקע או אמונה שונה. במסגרת הפסטיבל, רייכל יעביר הרצאה מוזיקלית שתספר את סיפורו האישי וגם תחשוף את אמונותיו, דעותיו, להיטיו האהובים והמרגשים, וכן את הרקע לחיבור המיוחד שלו עם הקהילה האתיופית והאהבה האינסופית שלו למדינת ישראל.

עידן רייכל בבריטניה

יחשוף את אמונותיו, דעותיו, להיטיו האהובים והמרגשים, ואת חיבורו עם הקהילה האתיופית. עידן רייכל

מפגש עם האישה האתיופית הראשונה בכנסת

אורחת מיוחדת שהצטרפה לנבחרת הצ"ע היא ח"כ פנינה תמנו-שטה – חברת כנסת מטעם סיעת "כחול לבן" שעלתה לארץ ישראל בגיל 3 במהלך "מבצע משה". ח"כ תמנו-שטה היא עורכת דין במקצועה, עיתונאית ומגישת רדיו וטלוויזיה לשעבר. את פעילותה הציבורית החלה בתחילת שנות ה-2000 כאקטיביסטית חברתית במאבק נגד אפלייה וגזענות וקידום שוויון. מאז ועד היום היא פועלת בתחום ועל כך זכתה ב"אות מרטין לותר קינג" וב"אות הקרן לידידות בישראל".

תמנו-שטה היא אחת מחברות הכנסת הצעירות והבולטות בישראל. היא נבחרה לראשונה לכנסת ה-19 והייתה פורצת דרך כשהפכה לאישה האתיופית הראשונה בבית הנבחרים. במהלך הקריירה הפוליטית שלה כיהנה כסגנית יו"ר הכנסת, כיו"ר השדולה למען מתמודדי הנפש והקימה את השדולה למאבק באלימות נשים. בכלל, את רוב פועלה בכנסת מקדישה למען אוכלוסיות מוחלשות, אלימות נגד נשים, רווחה ואימוץ, ילדים ובני נוער בסיכון וחיילים בודדים.

בנוסף, היא גם נכדתו של קס שאטו מהרט – שושלת למנהיגים רוחניים בולטים של יהודי אתיופיה. אז כל זה כדי להגיד שהמפגש עימה בפסטיבל לימוד יהיה מאוד-מאוד מעניין.

ח"כ פנינה תמנו-שטה, פסטיבל לימוד בריטניה

אחת מחברות הכנסת הצעירות והבולטות בישראל. ח"כ פנינה תמנו-שטה

סטנד-אפ של מייסד פסטיבל הסיגדיאדה לתרבות אתיופית

משתתף מיוחד נוסף שלא כדאי לפספס הוא השחקן והיוצר שי (אשטו) פרדו. פרדו נולד בשנת 1975 בכפר היהודי מצ'ה שבצפון אתיופיה. הוא הבן התשיעי מבין 12 ילדים, ונכדו של קייס הקייסים, ממנהיגי הקהילה היהודית באתיופיה. פרדו הוא מייסד ומפיק פסטיבל הסיגדיאדה לתרבות אתיופית – מיזם תרבותי חברתי שנועד לתת במה ליוצרים יוצאי הקהילה ולחשוף את הקהל הישראלי לעושרה של ההיסטוריה והתרבות של יוצאי אתיופיה.

הסיגדיאדה הוא פסטיבל התרבות האתיופי הגדול בישראל, שמביא כ-7,000 איש בכל שנה רק בתל אביב. בפסטיבל באנגליה, פרדו יציג את מופע היחיד שלו, המספר בהומור וברגישות עמוקה על עלייתו לארץ והשתלבותו בחברה הישראלית. בנוסף, הוא גם ירצה בנושא התרבות האתיופית בישראל וכן ישתתף ברב-שיח על אתגרי ישראל בשנה הבאה.

שי (אשטו) פרדו, פסטיבל לימוד בריטניה

יספר בהומור וברגישות עמוקה על עלייתו לארץ והשתלבותו בחברה הישראלית. שי (אשטו) פרדו

מי עוד יגיע לפסטיבל לימוד?

ברשימת המשתתפים אפשר למצוא גם את בן-דרור ימיני – חוקר, מרצה מבוקש בעולם ועיתונאי בכיר בידיעות אחרונות. ימיני מוביל מחקר ענף בתחום הפרופגנדה האנטי-ישראלית. הספר האחרון שלו, The Industry Of Lies, שיצא בשנת 2014, הפך לרב-מכר. הוא ירצה על ה"נאקבה היהודית", בנוסף להרצאות על שקר והסתה בפעולות בי-די-אס וארגונים אנטישמיים בעולם. בהרצאותיו, מאיר ימיני באור אחר את פועלם של ארגונים לזכויות אדם תוך שחושף שיטות של המאבק האנטי-ישראלי בתקשורת, באקדמיה ובארגונים שונים ועל התעמולה האנטי-ישראלית העשויה להפוך לאיום ממשי על מחשבה חופשית ועל חופש ביטוי, ואף לאחד מהמכשולים הגדולים ביותר לפיוס ולשלום. ימיני ישתתף גם ברב-שיח של הצ"ע על אתגרי ישראל 2020.

בן דרור ימיני

יאיר באור אחר את פועלם של ארגונים לזכויות אדם. בן-דרור ימיני

יצחק זוננשיין, ראש משלחת הצ"ע בבריטניה, יספר בפסטיבל על אירועים, סיפורים ואנקדוטות מאחורי הקלעים של תחרות האירוויזיון מנסיונו כראש משלחת ישראל לתחרות האירופית וגם כבמאי אירוויזיון שנים רבות. גם הוא ירצה על פעילות המאבק האקטיבי נגד הפגנות ועצרות בי-די-אס ואנטישמיות בבריטניה, במסגרת ריכוז הפעילות שעליה אחראית הצ"ע בבריטניה. זוננשיין גם יוביל את רב השיח של הצ"ע בדיון על אתגרי ישראל ב-2020.

יצחק זוננשיין, יו״ר הצ״ע בריטניה

יגלה אנקדוטות מאחורי הקלעים של תחרות האירוויזיון. יצחק זוננשיין, יו״ר הצ״ע בריטניה

בפסטיבל תרצה עוד נציגה של הצ״ע בריטניה – סיון עצמון, המשמשת כרכזת הפרויקטים. עצמון הובילה בעבר משלחות הנתמכות על ידי מחלקת המדינה האמריקאית וארגון ארסמוס באירופה ועד לאחרונה עבדה בתוכנית חינוכית לאומית התומכת בתלמידי הפריפריה החברתית והגאוגרפית בישראל. בהרצאתה, היא תספר על חינוך עברי, ציונות וחווייה של אובדן דרך סיפורו ההיסטורי המרתק של סבא-רבא שלה – ד"ר בן ציון מוסינזון, מנהלה הראשון של "גימנסיה הרצליה" ועסקן ציבורי דגול בתנועה הציונית.

סיון עצמון

תספר את סיפורו המרתק של סבא-רבא שלה – ד"ר בן ציון מוסינזון, מנהלה הראשון של "גימנסיה הרצליה". סיון עצמון

*** פסטיבל Limmud UK יתקיים בחג החנוכה הקרוב, בצמוד לחופשת הכריסמס, בעיר ברמינגהאם בין התאריכים 22 – 26 בדצמבר וצפויים להשתתף בו כ-3,000 איש. רוצים לשמוע עוד פרטים, לקרוא על משתתפים נוספים ולהירשם? היכנסו לאתר: https://limmud.org.

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת האתר

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת האתר
תגיות : בן-דרור ימיני, ברמינגהאם, ההסתדרות הציונית העולמית, ההסתדרות הציונית העולמית בבריטניה, הרצאות בבריטניה, יצחק זוננשיין, לימוד 2019, מה לעשות בלונדון, סיון עצמון, עידן רייכל בבריטניה, פנינה תמנו-שטה, פסטיבל לימוד באנגליה, פסטיבל לימוד בבריטניה, שי (אשטו) פרדו
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *