גלות המשוררים

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(14/09/23- 19:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
אירועים בלונדון, ישראלים בלונדון ובבריטניה, מה לעשות בלונדון ובבריטניה, ספרות
10:15 17/11/21

גלות המשוררים

אחרי כמעט שנתיים של מגיפה, סגרים ואיסורים שונים, נדמה שעולם התרבות בממלכה המאוחדת חוזר גם הוא לנורמליות ויחד איתו יוזמה חדשה של "הקברט היהודי בלונדון": ערב שירי משוררים עבריים בלונדון

ערב שירי משוררים עבריים בלונדון
המתחם שבו יתקיים האירוע המדובר, ערב שירי משוררים עבריים בלונדון

תקופת הקורונה והסגרים היתה קשה לכולם, ועולם התיאטרון ספג מכה קשה ביותר. עם זאת, הוא גם הוליד יוזמות חדשות שעכשיו עם החזרה לשגרה מתחילות לקרום עור וגידים. שחר שמאי, יוצר תיאטרון ומנהל קבוצת התיאטרון ״הקברט היהודי בלונדון״ מספר:

״בשנה פלוס האחרונות, בהן לא יכולנו להתבטא בתיאטרון, המילים היו לי למפלט. במקביל לכתיבת פזמונים ושירי קברט רבים התחלתי לכתוב המון שירה, והשירים מצאו את דרכם לכתבי עת שונים. ״סלונט״ בעריכת לילי פרי היה ועודנו בית חם ליוצרים בתחום השירה ואיתו גם כתבי העת השונים מבית ״מוטיב״ של אלירן דיין, ״ביטאון שירה״ של אורן עילם ועוד ועוד פלטפורמות שונות.

תוך כדי צלילה לעולם השירה בעברית, נחשפתי לערבי הקראת השירה הרבים שנערכים בארץ, וחשבתי לעצמי שגם לנו מגיע. בלונדון יש המון יוצרים מוכשרים ולערבי שירה כאלה יש את הפוטנציאל להפגיש בין כולם ולייצר שיח מפרה ומעורר השראה.״

מה מייחד את הערב הזה? למה בחרתם לקרוא לו ״קברט משוררים״?

״כשניסיתי להבין אם תהיה התעניינות בערב מסוג זה גיליתי התלהבות רבה, ובנוסף למשוררים שהביעו עניין, פנו אלינו גם שחקנים רבים שהיו רוצים להיות מעורבים ולהקריא את השירים שיבחרו. כיוון שאנחנו קבוצת תיאטרון זה היה נראה לנו רק טבעי שבערב ישתתפו גם שחקנים ואנחנו מתכננים שתהיה גם אתנחתא מוסיקלית שתכלול פזמון קומי שכתבתי במיוחד עבור השחקנית-פסנתרנית-זמרת האדירה – אנה סנגר.

ערב שירי משוררים עבריים בלונדון - הזמנה לאירוע של הקברט היהודי

הזמנה לאירוע

אנחנו מקווים שהערב הזה יתחיל מסורת של ערבים רבים נוספים וחשבנו שהכי הגיוני לפתוח בערב בנושא שמאחד ומייחד את כולנו- החוויה הלונדונית. יצאנו בקול קורא לשירים בנושא חווית החיים בלונדון וקיבלנו חומרים מיוחדים ומגוונים שאנחנו לא יכולים לחכות לחלוק עם הקהל שיבוא. אל הערב תתלווה גם אסופת שירים דיגיטלית שתעוצב על ע"י הצלם והמעצב המוכשר עומר געש.״

מי ישתתף בערב?

"קיבלנו טקסטים מרגשים ממגוון של יוצרים בגילאים שונים, ומרקעים שונים. המשותף לכולם הוא אהבת השפה העברית, ההרהור המתמיד בקיום שלנו פה והנוף הלונדוני הנשקף בשיריהם.  בערב יכללו שירים של תשעה משוררים – כמחציתם חיים בארץ, אבל כמשתקף בשיריהם – ביקורם בלונדון או תקופת חיים בלונדון השאירה עליהם רושם עז. בין המשוררים שישתתפו אפשר למנות את איה הוכשטט כהן, סופרת ומשוררת שבין היתר הוציאה ספר שירים בשם "לונדון בלוז" בהוצאת פרדס. נורית כהנא, עיתונאית ומשוררת , שספר השירים השלישי שהוציאה נקרא "לונדוניוּת", ומתעסק הרבה בחוויה הלונדונית. גילי יובל  והיוצרת מאחורי ספר השירים הסאטירי ״הפעם עם הקובץ״ שמתעסק בשגרה המשרדית ונבע מתוך פערי התרבות, הזרות והקודים השונים בין החיים בישראל לאנגליה.

המשתתפים בערב שירי משוררים עבריים בלונדון

המשתתפים, רשימה חלקית

השירים יוקראו בחלקם על ידי המשוררים שינכחו בערב (וחלקם בתקווה יגיע כל הדרך מישראל!) ובחלקם על ידי שחקנים מקצועיים – כאלה שעבדנו איתם בעבר, במופעים השונים של הקברט וכאלה שעוד לא עבדנו איתם ואנחנו מתרגשים לשתף איתם פעולה בפעם הראשונה".

פרטי האירוע:

יום חמישי ה-25 בנובמבר בשעה 19:30

הערב יתקיים בקומפלקס של Workshop בקמדן, מתחם חללי העבודה שמיועד למעצבים ויוצרים – שמיד הציעו לארח אותנו ביד רחבה ובלב שמח.

לרכישת כרטיסים:

https://www.thejewishcabaret.com/product-page/poets-cabaret

רשימת המשתתפים:

המשוררים / פזמונאים – רחל בכר, מיקי דקל, נוגה דקל, יצחק גוילי, איה הוכשטט כהן, גילי יובל, נורית כהנא, תות הרמס סאטורי, שחר שמאי.

שחקנים – עידו גונן, מאיר ורדי, עדי להט, אנה סנגר, רגב עמית, מיה קליין, מאיה קריסטל טננבאום.

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת עלונדון

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת עלונדון
תגיות : איה הוכשטט כהן, אנגליה, אנה סנגר, בריטניה, גילי יובל, הפעם עם הקובץ, הקברט היהודי בלונדון, יוצרים באנגליה, יוצרים בבריטניה, יוצרים בלונדון, יצחק גוילי, ישראלים בלונדון, לונדון, לונדון בלוז, לונדוניוּת, מאיה קריסטל טננבאום, מאיר ורדי, מה לעשות בלונדון, מיה קליין, מיקי דקל, נוגה דקל, נורית כהנא, עדי להט, עידו גונן, ערב שירה בלונדון, רגב עמית, רחל בכר, שחר שמאי, שירה באנגליה, שירה בלונדון, תות הרמס סאטורי
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *