רוצים להפוך את היום ליותר טוב? העמותה הזו יודעת איך

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(05/05/22- 05:55)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
ישראלים בלונדון ובבריטניה, תוכן מקדם
07:00 03/06/20

רוצים להפוך את היום ליותר טוב? העמותה הזו יודעת איך

כדי להתמודד עם השלכות הקורונה, עמותת Jewish Child’s Day העניקה 40,000 פאונד נוספים לפרויקטים המסייעים לילדים – להם היא מעניקה תמיכה שוטפת – רובם בישראל והשאר בקהילות יהודיות בבריטניה וברחבי העולם. רוצים גם לעשות טוב? העמותה מחפשת קשר איתכם – הישראלים שחיים בלונדון ובבריטניה – כדי לתת יותר תקווה לדור העתיד שלנו

Jewish Child’s Day - ישראלים בלונדון ובריטניה
זהו יום טוב! הצטרפו לפעילויות שמרוממות את מצב הרוח

Jewish Child’s Day (או בקיצור, JCD) היא עמותה קטנה שעושה דברים גדולים – מאז שנת 1947! העמותה פועלת למען ילדים יהודים נזקקים בישראל, באנגליה וברחבי העולם, ותומכת במיזמים חברתיים רבים, שעוזרים לילדים במגוון רחב של תחומים. JCD מאוד מחוברים לארץ: ״60-70 אחוז מהפרויקטים בהם אנו תומכים ממוקמים בישראל ועל כן יש לנו רצון עז שהקהילה הישראלית המקומית בלונדון ובבריטניה תכיר את הפעילות שלנו, ושביחד נבנה מערכת קשרים מלאת ערך״, מספרות בראיון אישי אנתיאה ג'קסון, מנכ"לית העמותה, ושחף ויינר איתן, מנהלת השיווק של העמותה, שהיא גם הנציגה הישראלית שלנו שם.

״הרצון שלנו להתקרב לקהילה הישראלית המקומית, מביא אותנו לשים דגש על חיבור המסרים והפעילויות שלנו לקצב ולתרבות של הישראלים שחיים כאן. אנחנו משלבים עברית במסרים שלנו, משתפים פעולה עם גופים מוכרים לקהילה הישראלית המקומית ועד להפקת מוצר ייחודי שיודפס בשתי השפות ממש בקרוב!״, הן מוסיפות.

״אנו מזמינות את הישראלים שחיים כאן להכיר אותנו יותר דרך האתר שלנו, להירשם לניוזלטר החודשי שלנו ולקחת חלק בפעילויות השונות שהתאמנו במיוחד לקהילה הישראלית שחיה כאן. בין היתר, השקנו לאחרונה קמפיין ברשתות החברתיות בשם It’s A Good Day (גם באינסטגרם) שמטרתו לרומם את מצב הרוח, לשדר אופטימיות ולארגן פעילויות פשוטות שמאפשרות לנו ולסביבתנו להרגיש שגם יום מאתגר – כמו אלו שאנו חווים לאחרונה – יכול להיות יום טוב! בין היתר, בימים הקרובים יוצג שיתוף פעולה שלנו עם ספריית פיג'מה, שכולל מתנה משותפת לכל מנויי הספריה והזדמנות לזכות בפרס שכל ילד יעריך – שווה לעקוב!״.

מתוך הקמפיין ברשתות החברתיות It’s A Good Day. אנתיאה ג'קסון ושחף ויינר איתן

מעבר לתמיכה השוטפת, עקב הקורונה JCD העניקה ממש בימים אלו 40,000 פאונד לפרויקטים שנזקקו לסיוע מיידי, מרביתם בישראל. הסיוע ש-JCD מעניקה, מאפשר לעמותות ולפרויקטים שאנו תומכים בהם סיוע רפואי, חינוכי, טיפולי והומניטרי לילדים עד גיל 18 שזקוקים לכך, וכן להגן ולהקל על מקרי עוני והזנחה. בנוסף, העמותה תומכת ומסייעת למספר פרויקטים קטנים של אספקת תלושי מזון למשפחות שחיות מתחת קו העוני וכן מימון מוקד טלפוני לילדים עיוורים ולקויי ראייה שזקוקים נואשות לטיפול מתמשך.

״על אף שאנו עמותה קטנה, החזון שלנו הוא שאף ילד יהודי לא צריך לחיות בעוני, בסיכון ובסבל – בשום מקום בעולם! החזון הזה עומד יומיום לנגד עינינו ומניע אותנו. כיום אנו תומכים במעל 120 פרויקטים, שמסייעים לכ-19,000 ילדים מדי שנה במקרים של הזנחה, התעללות, מוגבלות או חסך״, הן מציינות בגאווה.

סיוע לילדים בישראל, בימי קורונה

מסייעים גם ובמיוחד בימי קורונה

איך אתם מצליחים לפעול כבר למעלה מ-70 שנה?

״בראש ובראשונה, באמצעות המחויבות והתמיכה שאנו מקבלים מהתורמים הנאמנים שלנו. כמו כן, באמצעות פניות יזומות למען גיוס תרומות שאנו שולחים בכל שנה, תוכניות להגדלת המודעות וההיכרות עם JCD במטרה להתקרב ולחזק קשרים עם הקהילה. הצוות הקטן והאיכותי שלנו וחבר הנאמנים של העמותה פועלים ללא לאות לאורך כל השנה בכדי להבטיח מענה רציף לדרישותיהם ולצרכיהם של הילדים״.

האם כל עמותה או פרויקט יכולים ליהנות ממענקים שלכם?

״JCD היא עמותה פלורליסטית ולכן מספקת תמיכה לכל הסקטורים של הקהילה היהודית. מענק יכול להינתן עבור פריטי ציוד או פרויקט ספציפי, אבל לא ליחידים ובמקרים מיוחדים כן יינתנו מענקים לשיפוץ חצר משחקים או מבנה מיוחד, לדוגמה. המענקים ניתנים לעמותות רשומות עם מספר עמותה ולפרויקטים שמציגים תוכנית שאכן מסייעת ותומכת בילדים עד גיל 18, ואם יש להם גוף שכבר תומך בהם בבריטניה – הם צריכים ליידע אותנו בטופס בקשת המענק, שאותו ניתן להגיש פעם בשנה עם הוכחת ניהול חשבון מבוקר. כשמדובר בפנייה ראשונה לקבלת מענק, נציג מטעם Jewish Child’s Day יגיע לביקור בכדי לבצע בדיקת עמידת בכל הקריטריונים לקבלת המענק״.

 

עמותת ג׳ואיש צ׳יילדס דיי

פועלים ללא לאות לאורך כל השנה בכדי להבטיח מענה רציף לדרישותיהם ולצרכיהם של הילדים

מה מיוחד אתכם לעומת עמותות אחרות התומכות בילדים?

״עמותת JCD בעצם משמשת כ׳מטרייה׳ או ׳קול׳ לעמותות ולארגונים שאינם מסוגלים לגייס כספים בעצמם, בגלל היעדר משאבים וגישה לכספים חיוניים. המענקים הכספיים שאנו מעניקים נבחנים על פי קריטריונים ברורים וניתן להשתמש בהם רק כדי לספק ציוד או שירותים המועילים ישירות לילדים מתחת לגיל 18. המענקים ניתנים למימוש ולספק תמיכה במגוון רחב של צרכים ובאים לידי מימוש בקשת של פתרונות, החל מכיסאות גלגלים ועזרי הליכה, דרך ציוד חינוכי והתפתחותי, ועד לאינקובטורים וארוחות חמות ועוד״.

עמותת Jewish Child’s Day תשמח לענות על כל שאלה, לשמוע רעיונות נוספים איך הם יוכלו להעניק לקהילה הישראלית המקומית בלונדון ובבריטניה ערך ולהיות בקשר. שלחו להם מייל או צרו קשר בטלפון: 020-8446-8804.

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת עלונדון

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת עלונדון
תגיות : Jewish Child’s Day, אנתיאה ג'קסון, יום מעשים טובים, מעשים טובים, עמותה בריטית שתומכת בישראל, עמותה שתומכת בילדים, עמותת Jewish Child’s Day, שחף ויינר איתן
יכול לעניין אותך

One Comment on “רוצים להפוך את היום ליותר טוב? העמותה הזו יודעת איך”

  1. Pingback: ראש השנה בלונדון: להתחיל במעשה טוב עם עמותת Jewish Child’s Day - עלונדון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *