בדרך להחלמה אזורית

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(14/09/23- 19:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
ישראלים בלונדון ובבריטניה, תוכן מקדם
07:28 20/10/20

בדרך להחלמה אזורית

הסכסוך הישראלי-פלסטיני הוא עמוק ובעל היסטוריה עקובה מדם. "בדרך להחלמה" מנסה לגשר על התהום הפעורה בין האנשים משני צדי הגבול, עם חזון של תקווה, אחווה אנושית וחמלה

ישראלים בלונדון ובריטניה - תרמו לעמותת בדרך להחלמה
הדרך לשלום ולאמון חייבת לעבור דרך מפגש אישי. פעילות של ״בדרך להחלמה״

"בדרך להחלמה" (RtR) הינה עמותה ישראלית שמטרתה לסייע לחולים פלסטינים, לרוב ילדים, לקבל טיפול רפואי בבתי חולים ישראליים, כאשר הטיפול הנדרש אינו זמין תחת מערכת הבריאות של הרשות הפלסטינית. העמותה פועלת ללא כוונות רווח, מתוך התנדבות מלאה של חבריה המאמינים שהדרך לשלום ולאמון בין ישראלים ופלסטינים חייבת לעבור דרך מפגש אישי בין בני אדם – אנשים השמים את אנושיותם לפני כל אמונה דתית או פוליטית.

כל ילד שאנו מסייעים לו וכל משפחה שאנו יוצרים איתה קשר אנושי וחם – אלו הם זרעים לתקווה ולפיוס. הפעילות העיקרית של מעל 2,000 מתנדבים היא להסיע חולים פלסטינים, כולם סובלים ממחלות מסכנות חיים, ממעברי הגבול לבתי חולים בישראל ובחזרה. בשנה שעברה, העברנו מעל 20,000 חולים, רובם ילדים, שהגיעו מכל חלקי הגדה המערבית ועזה. יותר מ-1,200,000 קמ"ש עברו המתנדבים ברכבם הפרטי. מרבית המשפחות נזקקות כלכלית ואינן מסוגלות לשלם עבור הנסיעה מהמחסומים לבית החולים ובחזרה, כך שללא העזרה שאנו מספקים, החולים לא היו יכולים לזכות בטיפול הרפואי המצוין המוצע להן בישראל.

הפעילות של RtR אינה פוליטית, אך היא אינה הומניטרית גרידא. אנו מאמינים שעלינו לפנות לקורבנות התמימים של הסכסוך ולנסות לגשר על התהום בין עמינו וליצור חזון של חברות, אנושיות וחמלה, שיזרעו את זרעי התקווה המובילים לפיוס. הנסיעות המשותפות נותנות לנו הזדמנות נדירה לחוות ולשתף עם הפלסטינים שאנו מסיעים "רגע קטן של שלום", באווירה חיובית ונינוחה של אינטראקציה אנושית. מאז שנוסד הארגון שלנו, בשנת 2006, קיימנו למעלה מ-100,000 שעות אישיות של אינטראקציה בין פלסטינים וישראלים, ובכך יצרנו קשרים מיוחדים ואישיים בקנה מידה שאין שני לו.

עמותת בדרך להחלמה

קשר אנושי וחם יוצר זרעים לתקווה ולפיוס. לחיצות ידיים בגבול

אין אף שכיר אחד בעמותה

העמותה שלנו מבוססת לחלוטין על מתנדבים, וללא שכיר אחד. דרושים כספים רק בכדי לכסות את העלויות הישירות של פעולותינו, בעיקר כדי לממן את מחיר הדלק לאותם מתנדבים שאינם יכולים לשלם עבור הדלק מכיסם. כספים נוספים מוקדשים לתשלום עבור שירותי רפואה וציוד אמבולטורי שאינו מכוסה על ידי הרשות הפלסטינית, וכן עבור פעילויות פנאי ושיקום עבור הילדים החולים.

פעילות מרכזית אחת היא מחנה קיץ בן שבוע במרכז השיקום בכפר נהר הירדן. זהו כפר שהוקם במיוחד עבור ילדים חולים עם צוות שהוכשר לדאוג לצרכים המיוחדים שלהם, כולל פיקוח רפואי במקום. הילדים משתתפים במגוון רחב של פעילויות פנאי וספורט המיועדות במיוחד עבורם. פעילות זו, המוקדשת לילדים מעזה, מספקת דרך יעילה להקל על חלק מהכאב והנזק הפסיכולוגי האפשרי של המחלה ושל תלאות החיים בעזה.

פעילות נוספת היא ימי כיף על החוף. כ-100 ילדים מהגדה המערבית, עם משפחותיהם, משתתפים ביום שלם של פעילויות בילוי בחוף הים עם פעילויות שמאורגנות ומנוהלות על ידי מתנדבי RtR, כולל ארוחות.

* הפעילות שלנו נתמכת על ידי תרומות בלבד. נשמח אם תעזרו לנו בדרך של תרומה לעמותה גם מבריטניה באמצעות פייפל או כרטיס אשראי בלינק הזה.

* לפרטים נוספים, כתבו לנו במייל, בקרו בדף הבית וצרו איתנו קשר במספרי הטלפון: +972-50-5281899 או +972-50-9480111.

תרומות של ישראלים בלונדון ובריטניה - עמותת בדרך להחלמה

ימי כיף מקרבים לבבות. פעילות של ״בדרך להחלמה״

מצאתם טעות?
תגיות : בדרך להחלמה, עמותה בבריטניה, עמותה בלונדון, עמותת בדרך להחלמה, תרומות באנגליה, תרומות בבריטניה, תרומות בלונדון
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *