על אדונים ומשרתים

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(10/04/20- 08:23)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
02:32 06/09/06

על אדונים ומשרתים

אחד המקומות שרק בלונדון אפשר למצוא הוא תיאטרון הגלוב. פנינה היסטורית שמצליחה לשחזר באופן כמעט מדוייק את התיאטרון בזמנו של שייקספיר (כולל האווירה) ועדיין לשמור על צביון עכשווי ומקומי. ההצגה 'קומדיה של טעויות' מציגה שם בימים אלו.

חוויה מיוחדת היא לראות ב\'גלוב\' הצגת צהריים. העובדה שלאור יום ומזג אויר משתנה (כיאה ללונדון באוגוסט), עומדת קבוצה גדולה של אנשים בחלל מלא לחלוטין, ומקשיבה רוב קשב לנעשה על הבמה, בלי תאורה, הגברה או אמצעים טכניים אחרים – רק ממחישה ביתר שאת את קסם התיאטרון.

אחד הדברים שמייחדים את הגלוב הוא האקוסטיקה המצויינת המאפשרת לקהל לשמוע כל מילה בלי שהשחקנים צריכים להתאמץ. החלל דורש מהם לכוון את המשחק בו-זמנית כמעט לכל הכיוונים והגבהים, כאשר האתגר הוא לשמור על תנועה דינמית גם בגלל שני העמודים הגדולים בצדי הבמה שבאופן זה או אחר תמיד מסתירים את הנעשה לחלק מהקהל.

\'קומדיה של טעויות\' מהווה הזדמנות מצויינת לבקר בגלוב. ההצגה בוימה במיוחד למקום, ומן הסתם לא היתה עובדת באותה רמה במקום אחר. יש בהצגה גגים רבים, שלפעמים מזכירים פנטו ברמה גבוהה, ובסופו של דבר מצליחים להצחיק ולבדר גם את הקהל היותר ביקורתי. בעיקר שווה לראות את שני זוגות האחים עם משרתיהם (צמדים קומיים קלאסיים) ואת הסצנות הקבוצתיות שמבויימות בדיוק ובחן.

העלילה מסובכת להפליא ועם זאת פשוטה בעליל. עיקר העלילה מתמקד בחילופי זהויות בין שני זוגות תאומים. התאומים, שניהם בשם אנטיפולוס נפרדו כתינוקות בעת סערה בים 25 שנה קודם לכן. אחד הגיע לאפסוס ואחד לסירקוזה. באופן מפתיע לכל אחד מהם יש משרת בשם דרומיו שגם הם תאומים שנסחפו באותה סערה. כמובן ששני הזוגות לא יודעים אחד על קיומו של השני, אך זה משתנה כאשר הצמד מסירקוזה מגיע לאפסוס, ומכאן ואילך העניינים מתחילים להסתבך.

מחיר הכניסה לגלוב שווה לכל נפש. אפשר בחמישה פאונד לקנות כרטיסי עמידה קרוב לבמה. עונת התאטרון בגלוב היא בין מאי לאוקטובר, לכן מומלץ ללכת לפני שיהיה מאוחר וקר מדי.

עד – 7/10. ימים, שעות ופרטים נוספים באתר האינטרנט. במקביל ל\'קומדיה של טעויות\' רצות בתיאטרון הגלוב גם ההצגות \'אנטוני וקליאופטרה\' ו\'טיטוס אנדרוניקוס\' (שתיהן עד – 6/10). £31-£5.

Globe Theatre

a21 New Globe Walk, SE1

Tel: 020-7401 9919 / 020-7850 8590

Tube: London Bridge

www.shakespeares-globe.org

מצאתם טעות?
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *