מפגש השלושה

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(19/09/22- 09:19)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
פוליטיקה
20:54 14/12/20

מפגש השלושה

עדכון קורונה: שר הבריאות הבריטי מאט הנקוק הכריז היום (שני) כי הבירה לונדון תעבור לרמה הגבוהה ביותר של מגבלות הקורונה החל מיום שלישי בחצות. סגר שלישי?

חיסון קורונה בבריטניה - שר הבריאות הבריטי מאט הנקוק
"עלינו לפעול כעת כדי לשנות את העקומה" שר הבריאות הבריטי מאט הנקוק

לונדון וחלקים נרחבים של המחוזות אסקס והרטפורדשייר יעברו לרמה הגבוהה ביותר של מגבלות נגיף הקורונה ביום רביעי לפנות בוקר. המהלך יביא לסגירתם של אלפי ברים, פאבים, בתי קפה ומסעדות בבירת בריטניה וסביבותיה החל מיום שלישי בחצות, למעט שירותי טייק אווי ומשלוחים.

תקנות נדבך 3 (tier), עליהן הכריז שר הבריאות הבריטי מאט הנקוק, ייכנסו כאמור לתוקף בשעה 00.01 ביום רביעי לפנות בוקר ויבחנו שוב מחדש בשבוע הבא.

וריאציה חדשה של קורונה בבריטניה?

שר הבריאות הנקוק אמר היום (שני) לחברי בית הנבחרים כי "וריאציה חדשה של הקורונה" עשויה להיות קשורה להתפשטות המהירה יותר של הנגיף בדרום מזרח המדינה. אולם שר הבריאות הדגיש כי אין עדיין שום דבר המצביע על כך שהמוטציה עלולה לגרום למחלה קשה יותר או שלא תגיב לחיסון.

מה הן המגבלות של נדבך 3?

כמו המגבלות על תעשיית האירוח, תקנות נדבך 3 פירושן שאנשים לא יכולים להיפגש בפנים (או אפילו בתוך גנים פרטיים) עם מישהו שהם לא גרים איתו או שאינם נמצאים בבועת התמיכה שלהם.
אנשים המתגוררים באזורי נדבך 3 צריכים להימנע גם מנסיעה מחוץ לאזורם ולהפחית את מספר הנסיעות שהם עושים באופן כללי ובמידת האפשר. ההגבלות המוגברות פירושן גם כי האוהדים שוב לא יוכלו להגיע לאצטדיוני הכדורגל ומקומות ספורט אחרים. גם תיאטראות, אולמי הופעות, אולי באולינג ובתי הקולנוע אמורים לסגור את שעריהם פעם נוספת.

יחד עם זאת, "כלל השש" יאפשר לאנשים ממשקי בית שונים להמשיך ולהיפגש בקבוצות קטנות בחוץ בפארקים, בגנים ציבוריים, בגני שעשועים או במתקני ספורט בחוץ.

השר הנקוק אמר לחברי הפרלמנט שראה בשבוע האחרון "עליות חדות בהתפשטות הנגיף ברחבי לונדון, קנט, ובחלקים של אסקס והרטפורדשייר". הממשלה אמורה לבחון שוב, ביום רביעי הקרוב, את מערכת הנדבכים בכל רחבי אנגליה אך מר הנקוק אמר לחברי הפרלמנט שהוא פועל לפני מועד הבחינה הרשמי של לונדון, אסקס והרטפורדשייר עקב העלייה החדה בתחלואה ובתי חולים "שכבר נמצאים תחת לחץ" באזורים אלה.

"עלינו לפעול כעת כדי לשנות את העקומה, מכיוון שכאשר הנגיף גדל באופן בלתי מידתי אין רגע פנוי", אמר.

חדשות מאכזבות להפליא

ראש עיריית לונדון, סאדיק חאן, אמר כי החדשות "מאכזבות להפליא עבור העסקים שלנו שכבר סבלו כל כך הרבה השנה".

"אבל ברור שהתפשטות הנגיף מואצת לכיוון הלא נכון שוב ברחבי לונדון וחייהם של תושבי הבירה נמצאים בסיכון," הוסיף. "זו תהיה טרגדיה לאבד עוד יותר אנשים ממחלה זו כאשר החיסון מופץ כעת ברחבי העיר שלנו."

ראש העיר חאן דחק בלונדונים לעמוד בתקנות נדבך 3 במטרה להימנע מ"עוד סגר מלא" בשנה החדשה.

קונפדרציית התעשייה הבריטית הזהירה כי "אלפי מקומות עבודה ופרנסה עלולים להיות בסיכון" בגלל שהממשלה העבירה את לונדון לשכבה 3.

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת עלונדון

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת עלונדון
תגיות : בידוד משפחה בתקופת הקורונה, בלונדון, המוטציה החדשה של נגיף הקורונה בבריטניה, הנחיות קורונה בבריטניה, וירוס הקורונה בבריטניה, חיסון לנגיף הקורונה בבריטניה, חיסון קורונה בריטניה, לונדון, לונדון נכנסת לרמה הכי גבוהה, מגפת הקורונה בלונדון, נגיף קורונה באנגליה, עדכון קורונה בלונדון, קורונה, קורונה בלונדון
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *