סיקור התערוכה "לונדון בירושלים" ועוד אטרקציות חדשות בעיר הבירה

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(14/09/23- 19:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
אירועים ותיירות בישראל
10:47 09/07/18

סיקור התערוכה "לונדון בירושלים" ועוד אטרקציות חדשות בעיר הבירה

לחיות מחדש את ימי המנדט, לחוות חגיגה רב-חושית במגדל דוד, לקבל הנחות בכרטיס משולב לרובע היהודי ועוד. אם אתם טסים לישראל בחודש יולי – הכתבה הזו בשבילכם

ירושלים
אטרקציות שוות בירושלים. חוויה אור-קולית במגדל דוד

תערוכה ייחודית על השפעת המנדט

התערוכה "לונדון בירושלים", שמוצגת בימים אלה ב"מגדל דוד – המוזיאון לתולדות ירושלים", עוסקת בהפיכתה של ירושלים מעיר קטנה ומוזנחת, שבה הביוב זורם ברחובות, לעיר מערבית משגשגת עם ניחוח בינלאומי. תוכלו ללמוד בתערוכה איך בתקופת המנדט הבריטי, חיי היומיום של העיר השתדרגו עם מוסדות תרבות ובילוי, תערוכות, ירידים, מועדוני ספורט, בתי קפה ועוד. "זוהי התערוכה המוזיאלית הראשונה, העוסקת בהשפעת חיי התרבות על התפתחותה של העיר בתקופת המנדט בארץ ישראל", ציינה אילת ליבר, מנהלת המוזיאון והאוצרת הראשית.

בתערוכה הקימו לתחייה גם את ימי הרדיו הבריטי בפלשתינה ומוצבות בה שלוש עמדות שבהן מושמעים קטעי ארכיון נדירים של התסכיתים, הקונצרטים, שידורי החדשות והצגות הרדיו שהיו פופולריות מאוד באותה תקופה. כמו כן, נבנה במיוחד סלון תקופתי משוחזר עם ויטרינות, ארונות כלים וסרוויסים בריטיים אותנטיים. מדי עשר דקות מתקיים גם נשף ריקודים סלוניים, שבו אפשר ללמוד את הצעדים המיוחדים. בנוסף, יש שחזורים של אולם קולנוע ישן ושל בר ה"פינק" המיתולוגי.

מפה חכמה

כדי להנגיש את האתרים המתוירים ברובע היהודי, הושקה במקום מפה חדשה, מפורטת ומתקדמת, שבה הוטמעו ברקודים שאותם ניתן לסרוק באמצעות טלפונים חכמים, ודרכם תוכלו לשמוע ולקרוא מידע על האתרים והסיפורים שמאחוריהם. "המפה מספרת את הסיפור ההיסטורי של העם היהודי וירושלים. מסומנות בה כל האטרקציות שמתחת ומעל לפני לקרקע – ממנהרות הכול ועד תעלת המסתור", סיפר יואב גלנט, שר הבינוי והשיכון.

חוויה אור-קולית במגדל דוד

"החיזיון הלילי" היא חוויית הלילה החדשה שמוצגת גם היא במגדל דוד. המיצג האור-קולי משלב עבר, הווה ועתיד באמצעות טכנולוגיות מתקדמות. תוכלו לערוך במקום מסע בזמן, שמתחיל בסיור וירטואלי בין יצירות גדולי האומנים – שאגאל, מאטיס, מיכלאנג'לו, רמברנדט – וממשיך באירועים מסיפור חייו הסוער של דוד המלך.

עוד תערוכות מרתקות

מוזיאון ישראל, שבו יש תערוכות חדשות ומרתקות בהן: תערוכת יחיד של הציירת זויה צ'רקסקי; "בינינו", שבודקת את הקשרים החברתיים בימינו; ו"מקום לאופנה" – מסע בעקבות הביגוד הישראלי מאז תקופת המנדט. מומלץ מאוד לתכנן את הביקור לפי הסיורים שמתקיימים שם בכל שעה – בחינם.

בית"ר ירושלים המקוריים

80 שנה אחרי שנסגר על ידי הבריטים, נפתח לקהל הרחב מוזיאון חדש בלב הרובע היהודי בשם "בית פלוגת הכותל". המקום מביא לראשונה את סיפורה של פלוגת הכותל – צעירים חברי תנועת בית"ר, שהגנו על העיר העתיקה כתגובת נגד להגבלות שהטיל השלטון הבריטי על קיום יהודי בכותל.

כרטיס מוזל

JTICKET הוא כרטיס משולב ומוזל של האטרקציות והאתרים השווים בעיר העתיקה, שהושק החודש. ניתן לרכוש אותו ואז לבחור חמש אטרקציות/פעילויות/אתרים מהרשימה המוצעת: הבית השרוף, בית הכנסת החורבה, ארבעת בתי הכנסת הספרדיים, מרכז מורשת הקראים, המגדל הישראלי (חוויית התנ"ך), טיילת החומות (צפוני או דרומי), הרובע ההרודיאני, הגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון, רכבת הכותל (צד אחד), חצר היישוב הישן, לחיות את התנ"ך, גיבורים בדרך אליך (חוויית התנ"ך), מרכז אריאל, מרכז מנחם בגין ובית פלוגות הכותל.

חוויה תנ"כית

"לחיות את התנ"ך" היא אטרקציה חדשה וצבעונית, שמכניסה אל תוך תקופת התנ"ך ובה אפשר להפוך לחלק מרכזי בסיפור באמצעות אביזרים, תלבושות, רקעים וטכנולוגיה מתקדמת. ואז חוזרים עם צילום למזכרת.

הפסטיבל הגדול של הקיץ

פסטיבל "חוצות היוצר ירושלים" (בתאריכים 6 – 18 באוגוסט) הוא אטרקציה תיירותית-אומנותית עם מאות אומנים ויוצרים מהארץ ומהעולם. מדי ערב מתקיים בו מופע מוזיקלי מרכזי עם מוזיקאים ישראלים, כמו מירי מסיקה, אביתר בנאי, שרית חדד, "תיסלם", מוש בן ארי ועוד.

מלון במחירים שפויים

בלב העיר נפתח לפני פחות משנה מלון חדש בשם ibis, שמציע מחירים שפויים יחסית. לדוגמה, חבילה על בסיס לינה וארוחת בוקר החל מ-555 ש"ח. המלון צמוד לכיכר ציון, מדרחוב בן יהודה, שוק מחנה יהודה ונמצא במרחק הליכה קצר ממגוון אטרקציות תיירותיות נוספות בעיר, כמו שער יפו, העיר העתיקה, מגדל דוד, כיכר המוזיקה, מעלית הזמן ועוד.

מצאתם טעות?
תגיות :
יכול לעניין אותך