סיבות להישאר בלונדון

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(05/05/22- 05:55)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
דעות
23:21 17/02/05

סיבות להישאר בלונדון

בין דיווחים בעמודי החדשות על הקינוחים בחתונה של פנינה לבין ידיעות שוליות על עוד קסאם שנפל בשדרות, קמה לה ממשלת אחדות כששמעון פרס מגשים חלום ילדות ונהיה ממלא מקום של אריק שרון. הוא עשה את זה כי באמת חשוב לו רק המזרח התיכון החדש.

שלום לאחינו ואחיותינו בלונדון. אני ככה מאוד משפחתי וחמים כי בארץ אנחנו על סף מלחמת אחים. כל הכותרות בחודש האחרון הן על מלחמת האחים הממשמשת ובאה. אני לא ממש מדייק כי אם תבדקו ביסודיות את מה שקרה כאן לאחרונה תגיעו למסקנה שהאירוע הכי חשוב היה שפנינה רוזנבלום התחתנה. עוד פעם התחתנה. אף אחד לא יודע עם מי, כולל הכלה עצמה, וזה גם לא ממש חשוב. זה לקח יותר כותרות מהעובדה שפרס נהיה ממלא מקום של אריק שרון. אין לי ספק שגם אלה שנמצאים שנים רבות בלונדון, זוכרים עדיין את פרס ואת פנינה. פרס זה ההוא שכמעט נהיה ראש ממשלה, כמעט נהיה נשיא וכמעט שנרצח יחד עם רבין. פנינה היא זו שמשלבת בין קריירה של מוכרת קוסמטיקה זוהרת לחברות במרכז הליכוד, שזה די דומה. וכך, בין דיווחים בעמודי החדשות על הקינוחים בחתונה של פנינה לבין ידיעות שוליות על עוד קסאם שנפל בשדרות, קמה לה ממשלת אחדות כששמעון פרס מגשים חלום ילדות ונהיה ממלא מקום של אריק שרון. הוא עשה את זה כי באמת חשוב לו רק המזרח התיכון החדש. לעומת זאת, הממשלה כמעט לא קמה, כי חודש הוא בזבז בריבים עם אולמרט על התואר ממלא מקום לשרון. למה? למה האיש שלכאורה הקים את הכור האטומי שאין לנו מתעקש על שטויות? מה יש באיש הזה שכל מה שחשוב לו זה שיהיה שלום ונפסיק להרוג את ה\'ערבושים\', שמתאווה לתארים וכיבודים? אולי שיפסיק לעבוד עלינו? אולי שיגיד פעם אחת בצורה ברורה את הדברים הבאים: תראו, אני שמעון פרס ואתם לא. אני יותר חכם, יותר צרפתי ויותר שרמנטי. עשיתי בשביל המדינה הזו פי מאה מכם, כולכם חארות קטנות, אני יותר חשוב מכם, תנו לי את כל הכבוד המגיע לי! כל מלה בסלע, רק למה הוא לא אומר את זה ברור? זה הרי נכון. שמעון פרס יותר שווה מאיתנו. יותר עושה, יותר חכם ויותר יהודי חם מאיתנו. שיפסיק לקשקש על זה שרק השלום חשוב לו, שיגיד שלום לצניעות המזויפת והמיותרת הזו וידרוש את מה שמגיע לו, כי מגיע לו! אז שיבעט באפרים סנה, שינתץ את מתן וילנאי, שידחוף את רמון במדרגות של הכנסת תוך כדי החבאת דליה איציק במחסנים.

הוא יותר שווה, רק שיגיד את זה כבר ברור. ואלוהים, עשה מעשה טוב, ותן לאיש הזה לפחות חצי שנה של ממלא מקום כי הפעם באמת, גם אני לא אעמוד בעוד השפלה שלו.

עוד דבר מקסים שקרה בישראל די לאחרונה הוא שיחרור עזאם עזאם מהכלא המצרי לאחר שמונה שנים. הייתה פה שמחה גדולה. ורק משרד התחבורה לא הסכים לחדש לו את רשיון הנהיגה. הייתה להם גם סיבה מאוד הגיונית: הסתבר, באופן פלאי שעזאם עזאם לא נהג ולא חידש את הרשיון כבר שמונה שנים. חוצפן! אז פקיד משרד התחבורה החשוב צריך להתחיל לחפש טפסים וכל זה? הוא לא יכול לשלוח גלויה? אי- מייל? אז הנה סיבה טובה לשבת בלונדון.

מצאתם טעות?
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *