סוגרת מעגל

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(10/04/20- 08:23)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
14:29 16/10/14

סוגרת מעגל

יסמין ורדימון מעלה מחדש את המופע פארק

עברו כעשר שנים מאז שהעלתה להקת המחול של הכוריאוגרפית יסמין ורדימון (בתמונה למעלה) את המופע Park ונראה שהנושא העומד במרכזו עדיין רלוונטי גם כיום.

העלילה עוסקת בפארק שעומד להימכר למשקיע פרטי ולאבד את צביונו כמקום הפתוח לכלל הציבור. זו השתלשלות שהיא מיקרוקוסמוס לכל חלל ציבורי, מספרת ורדימון, הנושאים שאנחנו מעלים במופע – שייכות, זרות, מגדריות, ביתיות וחוסר בית – מובאים לבחינה בתוך האי האורבני שהוא הפארק. הדמויות מייצגות טיפוסים שונים בחברה כמו ההומלס, הבאסקר ושאר הטיפוסים המקומיים המגוונים.

אנחנו מופיעים הפעם עם רקדנים חדשים, והמופע משתנה בהתאם למה שהם מביאים לחזרות, מסבירה ורדימון. הלהקה מעורבת בתהליך היצירה שלי, והרקדנים מביאים את התגובה האישית שלהם לדמות. כל מופע משתנה בהתאם לרקדנים שמשתתפים בו. מעבר לכך, בגרסה הנוכחית נשתמש לראשונה בטכנולוגיית וידיאו חדשנית של 3D Mapping Projection, שמוסיפה למופע ממדים חדשים. אני מרגישה שזו פריבילגיה לחזור לחומרים ישנים ולבקר אותם מחדש.

כמו שאר המופעים של ורדימון, גם פארק משלב קטעים שנעים בין מחול לתיאטרון. בנוסף לקטעי תנועה מרשימים ומהוקצעים, התפאורה משתנה לאורך המופע, ישנן לא מעט קריצות הומוריסטיות ונעשה שימוש בדיאלוגים וקטעי טקסט.

גישתה של ורדימון מגדירה מחדש את התפקיד הדיקטטורי הקלאסי של הכוריאוגרף בעולם המחול ומצפה גם מהרקדנים יכולות שהן מעבר לתנועה בלבד. הם אמורים להיות פרפורמרים שיכולים להשתמש באופן אפקטיבי בגוף ובתנועה יחד עם יכולות תיאטרליות, קוליות ומילוליות. היצירה שלי דורשת שימוש בכל היכולות האלה יחד, מסבירה ורדימון. זו אחת הסיבות המרכזיות לכך שלאחרונה זכתה הלהקה בתמיכה נכבדת לבניית חלל יצירה רב–תחומי, שיכלול מקום למחקר אמנותי ולפיתוח תכנית לימודים המבוססת על שיטת העבודה של ורדימון.

הבסיס של הלהקה נמצא בחלל גדול באזור אשפורד, שבמזרח אנגליה, אליו עברה לפני כשנתיים. שם מתאפשר להם לעבוד ולפתח חומרים בנחת, בתמיכתה של עיריית אשפורד, הרואה בה כייצוג של העיירה. להקתה של ורדימון מופיעה לעיתים תכופות בבריטניה ובעולם, והסאדלר\'ס וולס נחשב לאולם הבית שלה בלונדון, שבו בנובמבר הקרוב היא תסגור מעגל עם מופעה המחודש.

פרטים נוספים בלוח האירועים

מצאתם טעות?
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סוגרת מעגל

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(10/04/20- 08:23)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
22:47 28/04/08

סוגרת מעגל

דפנה ארמוני התגוררה בלונדון מגיל חמש עד 15. החודש היא חוזרת כדי להופיע באירועי יום העצמאות אחרי קריירה ענפה בשירה ובמשחק

אחת מזמרות הנשמה והרוק הגדולות של ישראל מגיעה ללונדון לשלוש הופעות אחרי שתופיע באמסטרדם עם להקת הברירה הטבעית ביום העצמאות. בלונדון היא תופיע עם אחיה, אלון – שינגן על חליל צד. היא כבר יצרה היסטוריה כשלשם השגת אישורי עבודה עבורה חברו להם שגיא הרטוב וחגית ענבר ליטס, שמייצגים שני ארגונים יהודיים יריבים עבורם היא תופיע. ארמוני גם משחקת בסרטים ובתיאטרון (11 שנה בהבימה), מציירת ומציגה תערוכות.

היא נולדה בקיבוץ רביבים ועברה עם המשפחה לכפר גליל בצפון כי אמה לא אהבה את הלינה המשותפת. כשהייתה בת חמש זכה אביה, אדריכל גנים, במלגת לימודים באנגליה עם התמחות בגני \'קיו\'. גרנו בווסט המפסטד, היא נזכרת, העשירים גרו בהמפסטד. היה לי די קשה לעבור מכפר עם הרבה ירק וטבע למקום שברובו בטון, לקור ולשפה הלא מוכרת.

הפחד מהמורים היה גדול. היא זוכרת מורה שהסתובב בכיתה והרביץ על פרקי האצבעות, בכפית או בסרגל. מאחורי המנהל היה ארון עם דלת זכוכית, ועל מדף זכוכית נח לו בשקט מאיים, The Cane- מקל במבוק ששימש שוט למי שלא התנהג כראוי.

זכית לחוש במקל המנהל?

כמעט. יום אחד הגיע מנהל חדש וראה שהשפתיים שלי לא מסונכרנות לתפילה. בזמן שהם התפללו אני לחשתי: שמע ישראל. הוא העמיד אותי בפינה מול כל בית הספר ולולא Farwell Mr. , שלחש באוזניו כי אני יהודיה, הייתי נכנסת לשירים של פינק פלויד.

יש לך חברי ילדות מלונדון?

כן, פיי (Fay), החברה הראשונה שלי שלימדה אותי מילים ראשונות באנגלית. היא באה מגאנה והיינו חברות הכי טובות. בשלב מסוים אחרי שחזרתי, אבדנו קשר אבל אחרי 26 שנה מצאנו שוב זו את זו. כשהייתי בת 50, לפני שנתיים, החברים שלי הפתיעו אותי והביאו את פיי לחגוג איתי.

איך את מרגישה לחזור ללונדון להופעות?

האמת, כבר היו לי שתי נסיעות טראומתיות ללונדון שהסתיימו בדיפורטיישן שלא באשמתי כי ויזת העבודה שלי לא הגיעה לשדה התעופה בזמן. זה היה לצרכי הקלטות. אני מקווה שהפעם הכול יעבור חלק.

מה הדברים המשמעותיים ביותר בקריירה שלך?

שני דברים: הסרט \'הלהקה\', שעד היום מוקרן ודור שלא הכיר אותי פתאום מכיר. והשני, המופע המשותף עם אריק אינשטיין ושלום חנוך. החברות איתם השפיעה על חיי המקצועיים והאישיים: שלום היה בן זוגי במשך 6 שנים.

למה לא שומעים עלייך בזמן האחרון?

אנשים חושבים שכשלא קוראים על אמן בעיתונים אז הוא לא מופיע. אני לא עושה מסע פרסום כמו מישהו שמוציא עכשיו דיסק, אבל מופיעה כל הזמן. יש לי כמה מופעי רוק, ג\'אז, שירה בציבור – כשמונה הופעות בחודש שמחציתן שירה והשאר הצגות.

איך הפכת לאם חד הורית?

לאחר שהסתיים הקשר עם שלום, היה לי ספור אהבה שכתוצאה ממנו נולדו ילדיי התאומים: אלה ועדן. לאחר שנולדו נטש אותי בן זוגי שהכיר מישהי אחרת. כבר 15 שנה אני נאבקת כדי להצליח כאמא וכאמנית. יש לי המון נחת מהילדים; עדן מצייר נפלא ומשחק כדורגל בנבחרת הכוח ואלה מגישה בטלוויזיה חדשות ילדים.

החיים שלך מלאי דרמות…

כן, ממש טלנובלה. האמת שאני מזמן מחפשת מישהו שיעזור לי לכתוב ספר על חיי. ועכשיו אני מקווה שתהיה לי חוויה מתקנת בהופעות בלונדון.

ארמוני תופיע ב\'צוותא\' במוצש, 10/5, בשעה 20:00 בערב שיכלול ממיטב שיריה וקטעים מתוך סרטים בהם השתתפה ודו-שיח עם הקהל. כמו כן, היא תעניק הופעת אורח קצרה במסיבות יום העצמאות של הארגונים ספיירו-ארק ו-LJCC שיתקיימו למחרת.

לפרטים:

צוותא / ספיירו-ארק

www.spiroark.org

LJCC

www.ljcc.org.uk

מצאתם טעות?
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *