סגר כללי חדש באנגליה

עדכון קורונה: ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, הודיע הערב (שבת) על סגר כללי חדש שיוטל על אנגליה החל מיום חמישי הקרוב, החמישי בנובמבר, וימשך עד השני בדצמבר

סגר לאומי חדש באנגליה יכנס לתוקף החל מיום חמישי הקרוב, כך הודיע הערב ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון על רקע החשש שמערכת הבריאות הלאומית עשויה לא לעמוד בלחץ.

בנאומו במסיבת העיתונאים המהירה של רחוב דאונינג אמר ראש הממשלה ג'ונסון כי הצעדים החדשים והמחמירים ישארו בתוקף עד 2 בדצמבר.

ההודעה הגיעה על רקע התבטאותו של ראש צוות המדענים הלאומי, סר פטריק וואלנס, שטען שאם הממשלה לא תנקוט בפעולה מיידית התוצאות יהיו חמורות כפליים מאלו שראינו בגל הראשון של הקורונה.

ג'ונסון אמר במסיבת העיתונאים ש"הנגיף מתפשט אפילו מהר יותר מהתסריט הגרוע ביותר של היועצים המדעיים שלנו.

"אם לא נפעל, אנו עשויים לראות מקרי מוות של כמה אלפים ביום – שיא תמותה גדול יותר מזה שראינו באפריל."

לפיכך כל הפאבים, המסעדות, אולמות האירוח ומתקני הפנאי ייסגרו, אך בניגוד לחודש מרץ בתי הספר, המכללות והאוניברסיטאות יישארו פתוחים.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

במה שתהווה הקלה עבור עובדים רבים, תוכנית החל"ת, בה הממשלה משלמת 80% מהשכר האבוד, תוארך עד 2 בדצמבר.

ראש הממשלה ג'ונסון הדגיש כי במהלך חודש הסגר על האזרחים לצאת מהבית רק למטרות חינוך, עבודה חיונית, קניית מצרכים חיוניים, פעילות גופנית בחוץ או מסיבות רפואיות.

כאשר הם בחוץ, מותר לאזרחים להפגש רק עם אנשים מביתם או עם אדם אחד ממשק בית אחר, הוסיף.

ראש הממשלה ג'ונסון עוד הוסיף ואמר כי הגיע להחלטתו מכיוון שהכבדת יתר על מערכת הבריאות הלאומית תהיה "אסון רפואי ומוסרי, מעבר לאובדן חיים פיזי".

לדבריו, "רופאים ואחיות יאלצו לבחור באילו חולים לטפל, מי יקבל חמצן ומי לא, מי יחיה ומי ימות."

ההודעה הגיעה לאחר ישיבת חירום של הקבינט בדאונינג מספר 10, שבחנה את הממצעים החדשים שעה שהמדינה רשמה עלייה דרמטית ברצת התחלואה בנגיף הקורונה, אשפוזים ומקרי מוות. יותר ממיליון מקרי וירוס קורונה תועדו כעת בבריטניה והמספרים עולים.

בפגישה אמרו לשרים קציני הרפואה הראשיים כריס וויטי וסר פטריק ואלאנס כי לאחד מכל מאה אנשים באנגליה יש קורונה, בהשוואה לאחד מכל 2,300 ביולי ואחד מכל 200 בתחילת אוקטובר.

המדענים גם הזהירו ממצב שבו יגמרו מיטות הטיפול במחלקות החירום כבר בתחילת דצמבר אם לא ינקטו צעדים משמעותיים מיידית.

וויטי הזהיר כי שכיחות הנגיף גדלה "במהירות רבה" בשבועות האחרונים.

קצין הרפואה הראשי באנגליה ציין את נתוני המשרד לסטטיסטיקה לאומית, ואמר: "אחוזי ההידבקות במחלה עלו במהירות רבה במהלך השבועות האחרונים
ועכשיו יש לנו כ -50,000 מקרים חדשים ביום והמספרים רק עולים."

הודעת ראש ממשלת בריטניה מגיעה גם על רקע הודעות דומות של נשיא צרפת מקרון וקאנצלרית גרמניה אנגלה מארקל שבדומה לבלגיה הטילו שוב סגר כללי במדינותיהם.

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

למאמרים נוספים מאת מערכת עלונדון
תגיות:
אנגליה
בריטניה
וירוס הקורונה בבריטניה
לונדון
נגיף הקורונה בבריטניה
נגיף קורונה באנגליה
סגר באנגליה
סגר בבריטניה
סגר בלונדון
קורונה באנגליה
קורונה בבריטניה
קורונה בלונדון

כתבות נוספות של מערכת עלונדון