מיהו הנציג הישראלי בתחרות הצילום השנתית הגדולה של סוני?

צלמים מכ-200 מדינות וטריטוריות ברחבי העולם שלחו את התמונות הטובות ביותר שלהם כדי להשתתף בתחרות Sony World Photography. היום, 28/2, הוכרזה הרשימה הסופית של המתמודדים

מבין כ-320,000 התמונות שנשלחו לתחרות הצילומים המקצועית של "סוני", ברשימה הסופית נמצא רק נציג אחד מישראל בשם אריאל תגר. יש בתחרות המקצועית לא פחות מעשר קטגוריות שונות – כמו אדריכלות, טבע וספורט – ואריאל מתחרה בקטגוריית הפורטרטים מול תשעה צלמים נוספים.

אריאל תגר אולי מוכר יותר בחוגים מסוימים כיוצר מוזיקה אלקטרונית תחת השם Kalbata, אבל לעלונדון הוא מספר: "אני צלם מקצועי מגיל צעיר. עשיתי תואר בצילום ב-London College of Fashion. למוזיקה הגעתי רק אחר כך".

את סדרת התמונות שלו המשתתפת בתחרות הוא צילם בקמפלה, עיר הבירה של אוגנדה, אחרי שנסע לתקלט שם בספטמבר 2017. הוא פגש במקרה רוכבי וספה בעיר ואחרי ששוחח עמם, הוא הופתע לגלות שהם חברים ב"מועדון הווספה" מקומי – קהילה מיוחדת במינה שפועלת בעיר.

על פי התיאור המצורף לתמונות, "בעוד שמודל האופנועים הדומיננטי באוגנדה הוא 'בודה בודה', במקור מהודו, ישנם כמה גברים בעלי גאווה ששומרים על מסורת עתיקה של רכיבה על וספות איטלקיות. הם נוסעים על הקטנועים האלה כנגד כל הסיכויים, במדינה שכמעט ואין לה תחושת נוסטלגיה למאה הקודמת וכשחלקי החילוף הם נדירים. הם זוכרים זמנים שבהם בעלות על וספה הייתה סמל סטטוס. זה מזכיר להם ימים מאושרים יותר באוגנדה, המדורגת כיום כאחת המדינות העניות בעולם".

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו
אריאל טגר - תחרות הצילום של סוני - תערוכה באפריל בלונדון

מזכיר להם ימים מאושרים יותר באוגנדה. ג'וזף. צילום: © Ariel Tagar, Israel, Shortlist, Professional, Portraiture (Professional competition), 2018 Sony World Photography Awards

"אני תמיד מחפש לצלם סיפורים על עולמות חבויים"

אריאל תגר נולד בתל אביב, שירת כצלם צבאי ואחרי זה עבד כצלם עיתונות. לאחר שסיים את לימודי התואר, הוא נשאר בלונדון כמה שנים, ואז חזר לתל אביב ועסק בעיקר בצילומי פורטרטים ובאופנה. הוא מרבה לטייל ולצלם במדינות שונות בעולם. את סדרת התצלומים המשתתפת בתחרות הוא צילם כאמור באוגנדה, ובימים אלה נמצא בקולומביה כדי לעבוד על הסדרה הבאה שלו.

"אני תמיד מחפש לצלם סיפורים על עולמות חבויים, במקומות שאף אחד לא טורח לחפש בהם. אבל שדרכם אפשר ללמוד הרבה על החיים, התרבות וההתמודדויות של אנשים במקומות האלה", אומר אריאל. "יש לווספות ולאפריקה אסתטיקות קצת מנוגדות וזה מעניין לראות את המפגש ביניהן".

אריאל טגר - תחרות הצילום של סוני - תערוכה באפריל בלונדון

"יש לווספות ולאפריקה אסתטיקות מנוגדות". אנדרו. צילום: © Ariel Tagar, Israel, Shortlist, Professional, Portraiture (Professional competition), 2018 Sony World Photography Awards

"באמצע גם חליתי באיזה חיידק טרופי"

מתרגש?
"כן, בטח! אני שמח שהסדרה הזאת מקבלת תשומת לב ב'גרדיאן', ב'סוני' וכד'. השקעתי המון בצילום הזה ובאמצע גם חליתי באיזה חיידק טרופי. הייתי נוסע כל יום לכפרים עם חום רק בשביל לפגוש עוד רוכבי וספה. אז אני שמח שזה השתלם! גם הבחורים ממועדון הווספה מתרגשים בטירוף. כל הזמן שולחים לי הודעות… כיף לדעת ששימחתי אותם".

ההכרזה על הזוכים הגדולים תתרחש רק ב-19 באפריל, וצלם השנה יזכה בפרס של 25,000 דולר. תערוכה של הצילומים המובחרים תתקיים בתאריכים 20/4 – 6/5 בסומרסט האוס, לונדון.

בינתיים תוכלו לצפות בסדרת התמונות המלאה באתר של אריאל תגר.

אודי גלזר הוא <a href="https://udiguitar.com">מוזיקאי בלונדון</a> ולשעבר עורך האתר והמגזין עלונדון.

למאמרים נוספים מאת אודי גלזר
תגיות:
אריאל טגר
אריאל תגר
תחרות הצילום של סוני
תערוכה בלונדון
תערוכות בלונדון

קרא עוד