ניצן ישראלי בווסט-אנד

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(05/05/22- 05:55)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
הצגות בלונדון
05:15 27/04/04

ניצן ישראלי בווסט-אנד

ניצן שרון, שחקן ישראלי שאת רוב חייו הבוגרים בילה בלונדון, הוא עסוק כיום בחזרות למחזה של לואיג'י פירנדלו, הנרי ה-4, בעיבודו של המחזאי הידוע, טום סטופרד, שתעלה בתיאטרון 'וורהאוס' בקובנט-גרדן מ-29 לאפריל. אסור להחמיץ.

ניצן שרון רק בן 26 והביוגרפיה שלו כוללת עשרות תפקידים בהפקות תיאטרון, טלוויזיה וקולנוע, לצד שמות כוכבים כמו קתרין זיטה – ג\'ונס ומרלון ברנדו. הוא נולד בישראל וגדל בירושלים, אבל את רוב חייו הבוגרים בילה בלונדון. זה מסביר אולי את המבטא האנגלי הכמעט מושלם שלו. (יש לו גם עברית מושלמת). לא רק מבטא יש לו להציע, הוא שחקן מוכשר העובד עם טובי הבמאים בשטח.

שרון עסוק כיום בחזרות למחזה של לואיג\'י פירנדלו, הנרי ה-4, בעיבודו של המחזאי הידוע, טום סטופרד. השחקנים שלצידם ישחק הם, בין היתר: ג\'יימס לאנס, ששיחק בסדרת הטלוויזיה של ערוץ 4: Teachers, פרנצ\'סקה אניס, ששיחקה בסרט הפצוע האנגלי, ואיאן מקדרמט, ששיחק את היהודי בהפקה של היהודי ממלטה.

הבמאי, מיכאל גרנדג\', הוא גם המנהל האומנותי של תיאטרון ה\'דונמאר וורהאוס\' – אותו ניהל בעבר הלא רחוק סאם מנדז – במאי הסרט אמריקן ביוטי.

הקומדיה המתרחשת באיטליה מספרת על לורד איטלקי שנפל מסוסו ובעקבות הטראומה החל להאמין שהוא המלך הגרמני, הנרי ה-4. משפחתו שולחת רופאים בניסיון לרפאו, ובינתיים הוא בונה לו טירה בסגנון ימי הביניים כדי שיוכל להמשיך לחיות בעולם ההזיות. ניצן מגלם את ברטולד, אחד מארבעת הגברים המטפלים בלורד, אלא שהדמות ששרון מגלם הצטרפה יום אחד מאוחר יותר, ולכן היא חושבת שהלורד הוא אכן המלך הנרי.

זו קומדיה נהדרת עם המון מצבים מצחיקים. ברגע שנדמה לך שאתה מבין מה קורה, העלילה משתנה ושוב מושכים את השטיח מתחת לרגליך. זה מחזה על משחק, טירוף, ועל איך שכולנו למעשה בובות על חוט, אומר שרון. התפקיד הוא של שחקן רציני שמוצא את עצמו בסיטואציה מאוד סוריאליסטית. אני מתחבר לזה, כי גם אני לפעמים לוקח את עצמי יותר מדי ברצינות. אומרים שקומדיה היא טרגדיה המבוצעת בקצב כפול, זה מלמד אותי לקחת דברים ביתר קלות.

הוריו של שרון הם ישראלי ואנגליה. אמו, נעמי שרון – שחקנית ששיחקה בארץ ב\'הבימה\' וב\'קאמרי\', (אחרי שלמדה באולפן) – ואביו שעסק בקולנוע וכתיבה, הכירו בניו-יורק בשנות ה-70. הם נסעו לישראל, ומשם עברו ללונדון לפני כ-16 שנה.

כשהגעתי ללונדון הייתי ילד ישראלי די זרוק, ופתאום הייתי צריך ללבוש עניבה לבית הספר. היה לי קשה להסתגל אבל יכולתי להסתגל בקלות יותר אם הייתי מדבר כמו שאר הילדים, הוא נזכר. נרשמתי לחוג משחק ולאחר כשנה חיפשו ילד לתפקיד בסרט That Summer of White Roses. ניגשתי למבחן, התקבלתי ומשם זה המשיך.

התפקיד ההוא הוביל לתפקידים נוספים, וניצן הספיק לשחק מאז בעשרות הפקות תיאטרון, טלוויזיה וקולנוע. הוא השתתף בסרט כריסטופר קולומבוס, בו בילה ארבעה חדשי צילום עם קטרין זיטה-ג\'ונס ומרלון ברנדו, באתרי צילום כמו איי הבתולה, ספרד ומלטה.

רשימת התפקידים שמילא שרון כוללת, בין היתר, סרט על השואה Devil\'s Arithmatic – המספר את סיפורם של היהודים האמריקאים, שם שיחק בן של רב המנסה לברוח ממחנה הריכוז. ההצגהCrazyblakmouthafuckin\'self ברויאל קורט, שם שיחק יהודי שחושב שהוא כושי, בבימויו של סטיבן ברקוף ועוד.. בטלוויזיה שיחק בין היתר, בזכוכית שבורה, ובקולנוע בכריסטופר קולומבוס.

איך היה לפגוש את מרלון ברנדו?

הייתי צעיר, בן 14, והוא היה כוכב גדול. אפשר היה לדבר אתו אבל לא ממש להתקרב. היינו צוות של שחקנים גברים וקטרין זיטה-ג\'ונס הייתה האשה היחידה שהסתובבה בשטח, מאוד נחמדה, שהצחיקה את כולנו. היא הייתה אז רק בת 21 ועדיין לא כוכבת גדולה.

שנות העשרה שלך עברו עליך למעשה בסט צילומים?

לא כולן, אבל בזמן הצילומים היה לי מורה פרטי שהקפיד שאעשה את כל השיעורים.

מתי לאחרונה ביקרת בארץ?

לפני שלוש שנים, בעוונותיי…

מה המקום הכי אהוב עליך בארץ?

סיני (הוא צוחק). אבל אני כמובן קשור לירושלים שהיא בוהמית ויפיפייה, לרחביה, שם גדלתי, ולתל אביב שהיא, מה לעשות – תל אביב.

היית עושה תפקיד בארץ?

אין לי עברית מספיק טובה. ואני חושב ששחקנים ישראלים מספיק טובים ומתוחכמים. לא הייתי מתנגד אם היו מצלמים שם סרט באנגלית. אבל כל עוד יש לי כאן הצעות…

יש לך שאיפות הוליוודיות?

אני בר-מזל ועובד על תפקידים שמעניינים ומקדמים אותי. הרבה אנשים כאן ראו את העבודה שלי ומעריכים אותה. זה עדיין לא משתווה לשר הטבעות, אבל כל עוד זה ממשיך, לא משנה לי איפה זה קורה.

וחברים ישראלים?

החבר הכי טוב שלי הוא ישראלי, אלי ברנשטיין, מעצב גרפי עולה. החברים שלי משקפים את הזהות הישראלית יהודית שלי. יש לי גם חברים שחקנים. היום העולם הוא רחב ויש לי חברים מסוגים שונים.

תכונה ישראלית?

אני חסר סבלנות ומלא בתשוקה ביחס למה שאני אוהב, למה שאני עושה. זו תכונה ישראלית, לא? אני רוצה הכל ועכשיו!

מצאתם טעות?
תגיות : הצגות בלונדון
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *