משמעות החיים?

קול הישראלים בבריטניה

נפתחה מכירת הכרטיסים להופעה של סנופ דוג בלונדון

(06/10/19- 08:53)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)

כרטיסים מוזלים להצגות ומחזות זמר בלונדון!

(01/09/19- 10:10)

20% הנחה לגן החיות של לונדון!

(01/09/19- 10:10)
13:01 09/07/15

משמעות החיים?

חוכמת הנסתר מגיעה ללונדון

השאלה הראשונה שבדרך כלל שואלים אותי היא: מהי קבלה בעצם? ובכן, המילה קבלה אומרת דברים שונים לאנשים שונים. על קצה המזלג, זוהי חוכמה עתיקה שחושפת כיצד עובדים היקום והחיים. המשמעות המילולית באה מהמילה לקבל. זהו לימוד של האופן בו ניתן להגשים ולהתמלא על ידי הסתכלות פנימה ולגלות את המשמעות הנסתרת של החיים. זאת, על פי עקרונות רוחניים אוניברסליים שנמסרו לאנושות לפני כ?4,000 שנה, החושפים את הכללים שלפיהם פועל היקום ומהווים מעין מדריך הוראות לחיים.

אל תתבלבלו – קבלה אינה דת, מערכת אמונות או מסורת. אפילו יותר מכך, זו לא דעה אישית של אף אחד על חוקי הטבע, אלא פשוט ידע רוחני אוניברסלי נצחי, שמטרתו לעזור לכל אדם להגשים את ייעודו ולהיות טוב יותר עם עצמו וכלפי העולם.

בגלל הקישור דמוי?הדת שיש לקבלה, היא תויגה בצורה שגויה. אם אתה יהודי, זה נחשב רק למעטים, כלומר רק לגברים בני 40 ומעלה שבקיאים בדת. ואם אתה לא יהודי, זה נחשב רק ליהודים… פעמים רבות, אנשים מפחדים כי זה לא עונה לשום קטגוריה מוכרת. אבל האמת היא שאם אנחנו חיים בעולם הזה, כדאי לכולנו להכיר את הכללים הרוחניים שעל פיו הוא פועל. כמו שכדאי לשחקן כדורגל להכיר את כללי המשחק על מנת להצליח.

אז מה אפשר ללמוד מחוכמת הקבלה? כולנו רוצים להבין את עצמנו טוב יותר, לחיות חיים מספקים יותר, להיות נאהבים, להרגיש בטוחים, ליהנות מחוויה עשירה יותר של מי אנחנו ומה הייעוד שלנו. הקבלה לא מציעה דוגמה של עשה ואל תעשה, אלא מחלקת ידע רוחני ופרקטי, שעל פיו יכול כל אדם לבחור במה שהוא מרגיש וחושב שיכול לשפר לו את החיים.

תלמידים רבים שלומדים במרכז לוקחים את הידע הזה ואת הכלים הרוחניים שהידע מציע ומתחילים לפעול על פיהם בחייהם. לדוגמה, כשהגעתי למרכז לקבלה לפני כ?15 שנה, חיפשתי תשובות לשאלות, איזשהו כלי להתמודד בעיקר עם עצמי ולגלות רצון אמיתי יותר שיוביל אותי לסיפוק ושיפור בחיים. פעמים רבות, אנשים מחפשים דרך להתמודד עם ההרס העצמי ותגובות בלתי נשלטות, ומתוך לימוד, הבנה ושימוש בכלים רוחניים, המודעות עולה ואותם אנשים מוצאים את הקשר ואת הכוח להתגבר, להתחזק ולהשתנות.

המושג עזר כנגדו מתייחס לצורך של אדם להשתנות ולגדול. אם אתה רוצה להבחין באיזשהו שינוי, אתה חייב קודם כל ליצור את השינוי בך, אך קשה מאוד לעשות זאת לבד. לדוגמה, כשאחד מתלמידיי התחיל ללמוד, הוא היה במקום מאוד מבולבל עם הרבה מאוד פחדים וחוסר ידיעה לאן הוא אמור ללכת. הוא היה מתקשר אליי מתחנת רכבת של אחת הערים הסמוכות ללונדון ואומר לי שהוא כבר ארבע שעות נמצא בתחנה ולא החליט אם לעלות על הרכבת ולבוא ללונדון או לא. ראוי גם לציין שאותו אדם הוא בעל השכלה ומעמד מקצועי גבוה, שלא היה מבייש אף אחד מאיתנו.

לפעמים, למרות ההצלחה ותחושת הביטחון שהכול נהדר בחיים, מתגלה פתאום חוסר כלשהו, בלבול או חוסר ודאות. אבל זה לא בהכרח הדבר הכי גרוע שיכול לקרות לכם. למעשה, ניתן לראות בכך משהו מאוד בריא אם יודעים איך להתמודד עם זה באמצעות הכלים המתאימים. הכלים הם הידע והיכולת לתקשר עם כוח שנמצא תמיד בתוכנו, גם כשאנחנו משוכנעים שהוא לא קיים. קבלה עוזרת המון בהקשר הזה.

* הכותב הינו מורה בכיר במרכז לקבלה בלונדון.

אתר: wwww.kabbalahcentre.co.uk

פייסבוק: Kabbalah Centre UK

טלפון: 020-7036-3699

אימייל: london@kabbalah.com

* כתבה שיווקית

מצאתם טעות?
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *