מענה אנושי

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(10/04/21- 20:21)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
10:58 12/11/15

מענה אנושי

מול כל הבירוקרטיה והתסכול שעשוי ללוות את הזדקנות הוריכם חברת סניוריטי יכולה לעמוד לצדכם // מענית שלזינגר, מייסדת החברה, נותנת תשובות לשאלות הקשות טיפול בהורים מזדקנים

סיפור אישי: אמי התאלמנה לפני כשלוש שנים ומאז חיה בגפה. היא בת 82, פעילה ובמצב בריאותי מצוין. לכן, כשחזרתי מפגישה עם מענית שלזינגר – אותה הכרתי לראשונה בכנס מנהיגות עולמית בהרצליה – סיפרתי לה עד כמה התרשמתי מהשירות שמציעה חברת סניוריטי. “תני לי את כרטיס הביקור שלה לפני שאת טסה חזרה”, בקשה אמי להפתעתי, “אולי אוכל לצלצל אליה כשאצטרך!”.

את סניוריטי ייסדו ומנהלות מענית שלזינגר וריטה אברמוב, שתיהן בעלות ניסיון של עשרות שנים בתחום הגיל השלישי והבריאות בישראל; ריטה ניהלה את המחלקה לעבודה סוציאלית בבתי החולים של הדסה בירושלים והיא עובדת סוציאלית ובעלת תואר שני בתחום בריאות הציבור (MPH). מענית הייתה עוזרת מנכ”ל ומנהלת פרויקטים בחברת סיעוד ציבורית וגם היא עובדת סוציאלית ובעלת תואר שני במנהל עסקים (MBA).

“הקמנו את סניוריטי כשראינו שעל אף מגוון השירותים הציבוריים המצויינים והגופים השונים שמטפלים בגיל השלישי, חסר למעשה גוף אחד שמרכז ורואה את התמונה הכוללת של ההורה המזדקן ושל כל בני המשפחה שלו”, אומרת מענית. “הטיפול בהורה המזדקן מול כל הגורמים והגופים השונים הופך אף מסורבל יותר כשמדובר בילדים שגרים בחו”ל בעוד שההורים נותרו בישראל”.

ניהול טיפול בגיל השלישי הוא תחום מוכר ומפותח בחו”ל; לאדם המבוגר מוצמד מנהל טיפול מקצועי (Care Manager), שרואה את התמונה הטיפולית הכוללת הן של ההורה והן של בן הזוג והילדים. “אני גאה לומר שבישראל אנחנו בין החברות הראשונות להציע את השירות הזה”, ממשיכה מענית, “בזכות הניסיון הרב שלנו בטיפול בקשישים ובתחום הבריאות, וההיכרות העמוקה ורבת השנים עם מערכות שירות לקשישים בקהילה, הבנו שהצורך הזה קיים גם בישראל והחלטנו להקים את סניוריטי”.

ניסיון של

עשרות שנים

מהם השירותים שאתם מציעים?

“בסניוריטי אנחנו מעניקים ייעוץ וליווי מקיף למשפחה שההורה שלה מזדקן, אם יש החמרה במחלתו, נכנס לניתוח או שחל איזשהו שינוי במצבו. משפחות שמתקשות להתמודד ולהתרוצץ בין הגורמים השונים – כמו ביטוח לאומי, עובדת זרה וביטוחים משלימים – פונות אלינו במקום ליפול בין הכיסאות. אנחנו מסייעים גם להורה הקשיש וגם לילדים, ובמיוחד למשפחות שההורה נמצא בארץ והילדים שוהים בחו”ל, על כל הקושי שכרוך בטיפול מרחוק. הסיוע שלנו מתאפיין בליווי מתמשך ולא התערבות חד?פעמית. אנחנו מהווים מעין מכשיר ניווט למשפחה ונמצאים שם בצמתי החלטות חשובות ובשלבי ‘ללא מוצא’. אנחנו שם איתכם לאורך כל הדרך”.

מה היתרון שלכם על פני חברות אחרות?

“היתרון המשמעותי של סניוריטי הוא העובדה שמנהל טיפול מכיר את כל ההיבטים של הטיפול בקשיש: ההיבטים הרפואיים, הרגשיים, הבירוקרטיים, הרווחתיים וכד’, ויודע כיצד לנהל את הטיפול בצורה יעילה שחוסכת לבני המשפחה הרבה זמן, ריבים, תסכולים וכן… גם כסף”.

האם אתם נעזרים באנשי מקצוע מתחומים שונים?

“ראשית כל, ריטה ואנוכי שתינו צברנו ניסיון של עשרות שנים בארגונים גדולים המטפלים בתחומי הגיל השלישי והבריאות, גם בתפקידי טיפול וגם בתפקידי ניהול. אך מעבר לכך, אנחנו בסניוריטי עובדים עם מגוון אנשי מקצוע מתחומים רלוונטיים ודואגים להתאים לקשיש את איש המקצוע הנכון והמתאים ביותר לצורך שלו. בין אם זה התאמה של מטפלת ישראלית, עובד זר, עובדת סוציאלית צמודה, אחות, יועץ ביטוח, או עורכי דין. הכל מותאם לגמרי לצרכי הלקוח”.

כל בני המשפחה

מקבלים עדכונים

מיהם הלקוחות המרכזיים שלכם?

“הלקוחות שלנו הם משפחות אשר ביום אחד הבינו שחייהם השתנו בשל שינוי במצב ההורה. אותו הורה שעד לפני כמה שבועות שיחק עם הנכדים או טס לחופשה ארוכה והיה עצמאי, לפתע שינה סטטוס בשל החמרה במצב – זה יכול להיות ניתוח, נפילה או התפרצות של מחלה. במשפחות שחוות את השינוי, לרוב יש דמות מטפל עיקרי שלוקח על עצמו לדאוג להורה. בין אם בריצות למרפאה, מילוי טפסים לביטוח לאומי או דאגה למטפלת. אבל זה כבר אינו תפקיד קצר וחד?פעמי, אלא כעת הוא מצב קבוע. משפחות שמבינות שהמצב הזה הוא מצב מתמשך, ורוצות לפנות את הזמן ואת הפניות הרגשית להיות עם ההורים ולא להיות רק המטפל של ההורים – פונות אלינו”.

איך מגיעים אליכם?

“משפחות רבות מצטרפות מדי חודש מהמלצה שקיבלו מלקוחות שלנו, ובעיקר משפחות שילדיהן גרים בחו”ל. ההורה הוא מקבל השירות בפועל, אך כל בני המשפחה נשמרים בתמונה ומתעדכנים דרך מנהל טיפול במיילים ובהודעות. במידת הצורך וכשיש החלטות חשובות לבצע, אנחנו עורכים שיחות סקייפ משותפות”.

“בחברת סניוריטי אנחנו מבינים עד כמה יכול להיות קשה לשמור על קשר מרחוק עם ההורים ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן”, מסכמת מענית. “אנחנו מעמידים לרשותכם שיחת ייעוץ טלפונית ראשונה ללא התחייבות וללא עלות כדי שנוכל לראות במה אנחנו יכולים לסייע לכם”.

972-3-6965319+

office@seniority.co.il

www.facebook.com/seniority.co.il

http://saloona.co.il/maanitseniority

________________________________

טיפים למבקרים בארץ

בטיחות: בדקו שמצב בטיחות הבית תואם את מצבם התפקודי הנוכחי של ההורים. למשל, האם יש אפשרות להפיכת האמבטיה למקלחון שניתן יהיה להכניס כיסא או האם קיים מכשיר התראה מפני שריפות וקצרים חשמליים? מומלץ לתאם ביקור של מומחה לבטיחות.

ניקיון: ראו אם חדרי האמבטיה והשירותים סטריליים, אם אין אבק בשטיחים ועל הרהיטים, אם המקרר נקי וכד’. כדאי לשמור מספר טלפון של עוזרת בית מהסביבה כדי להזמינה במידת הצורך.

בריאות: שימו לב שההורה הולך בצורה מסודרת לבדיקות שגרתיות, עברו על התוצאות וראו אם יש משהו חריג. הקפידו לבדוק אם ההורה לוקח תקופות באופן קבוע והאם כמות התרופות מספקת ועדיין בתוקף. רשמו את הוריכם לקבלת תוצאות מאתר קופח כדי שתוכלו להתחבר מרחוק ולראות תוצאות בזמן אמת. אפשר להיעזר בקופסה שבועית לתרופות שמאורגנת לפי שבעת ימי השבוע וכל יום בה מחולק לארבע.

שכנים: כדאי לקפוץ לשכנים שיש להם קשר עם ההורה ולשאול אם הם הבחינו בזמן האחרון בשינויים, שמעו קולות מיוחדים וראו את ההורה יוצא מהבית. שמרו על מספרי הטלפון שלהם כדי לעדכן אתכם אם יש שינוי.

ביטוח לאומי: ודאו מול ביטוח לאומי כי כל הטפסים והניירות אכן נמצאים אצלם וכי אין צורך באישורים נוספים. דאגו לקבל קוד וסיסמה לביטוח הלאומי של ההורה כדי לקבל מידע גם מרחוק.

* טיפים נוספים ניתן למצוא באתר סניוריטי: www.seniority.co.il

* כתבת תדמית

מצאתם טעות?
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *